7 перспективних фриланс-професій у 2024 році
З кожним роком все більше фахівців обирають роботу фрилансером, тобто хочуть працювати на себе. Тільки за минулий рік їх кількість збільшилося на 4%. Якщо ви теж хочете спробувати себе у фрилансі, ця підбірка з найбільш перспективними професіями у 2024 році саме для вас. Отже, які фахівці будуть затребувані на вільнонайманому ринку праці?
1. Спеціаліст з автоматизації маркетингу
Компанії шукають спеціалістів з автоматизації маркетингу на віддаленій основі, оскільки такі інструменти автоматизації, як HubSpot, Marketo та Mailchimp, набувають популярності. Професія передбачає налаштування, керування й оптимізацію автоматизованої маркетингової кампанії відповідно до зростаючоī потреби галузі. Ці експерти повинні розуміти робочі процеси та сегментацію клієнтів для стимулювання ефективного залучення та конверсії.
2. Менеджер соціальних мереж (SMM)
Соціальні медіа життєво важливі для бізнесу, і для цього потрібні досвідчені менеджери. Вони створюють цікавий контент, керують спільнотами та проводять рекламні кампанії в соціальних мережах, сприяючи розвитку бізнесу. Досвідчені SMM-спецiалiсти повинні мати глибокі знання про медіаплатформи, такі як Facebook, Instagram, Twitter і LinkedIn, щоб створити додаткові прибуткові можливості та залучати клієнтів.
3. SEO-фахівець
Фахівці з пошукової оптимізації (SEO) мають попит, оскільки компанії хочуть покращити свою видимість в Інтернеті та позиції сайту за результатами пошуку. Для такого спеціаліста важливо мати такі навички як здатність досліджувати ключові слова, оптимізувати сайти і розробляти стратегії контенту.
4. Онлайн-репетитор
Якщо у вас є досвід викладання, ви можете запропонувати послуги онлайн-репетиторства. З розвитком платформ електронного навчання зростає потреба на репетиторів або інструкторів зі спортивних занять. Навіть такі онлайн-курси, що дозволяють дізнатися як стати фрилансером або фахівцем в іншій галузі, зараз користуються чималим попитом. Потреба в спеціалістах постійно зростає, тому ця професія ще довго буде перспективною.
5. Копірайтер
Для створення високоякісного контенту завжди потрібні талановиті автори контенту. Копірайтери спеціалізуються на написанні переконливих текстів для реклами та рекламних матеріалів. Вони створюють контент для вебсайту, публікацій у блогах, статей, офіційних документів, інформаційних бюлетенів, електронних книг, сценаріїв вебінарів, копій електронних листів, описів продуктів і публікацій у соціальних мережах. Їх головна задача — написати текст, який може привернути увагу потрібної аудиторії.
6. Програміст
Для будь-кого, хто прагне увійти в технологічну сферу, зокрема в ІТ-сектор, кар’єра програміста є ідеальним вибором. Оскільки все більше компаній переходять у цифрову сферу, попит на розробників стрімко зростає. На сучасному ринку зарплати програмістів максимально високі: середня медіана за червень 2023 року в Україні складає 3435$. Найбільшим попитом користуються спеціалісти, які на досить високому рівні володіють такими мовами программування, як Python, Java, JavaScript, PHP, Ruby тощо.
7. Графічний дизайнер
Графічний дизайн як професія належить до мистецтва візуальної комунікації, що поєднує в собі силу ретельно відображених ідей для вираження конкретної інформації цільовій аудиторії. Таким чином, графічні дизайнери є експертами з проєктування та розробки візуальних рішень для просування бренду.
А яку фриланс-професію для себе обрали ви? Поділіться власним досвідом у коментарях.