Почати заново: як мережа VARUS допомагає вимушеним переселенцям адаптуватись на новому місці

Повномасштабна війна змусила велику кількість українців покинути свої домівки та переїжджати у більш безпечні міста. Станом на травень 2024 року, в Україні налічується близько 4,6 млн внутрішньо переміщених осіб.

Вимушений переїзд – сам по собі надзвичайно стресовий та важкий процес. Люди, які покинули свій дім через війну, стикаються з необхідністю знайти житло, роботу, звикнути до нового місця та знайти у собі сили будувати все наново. Добре, коли на цьому шляху є ті, хто можуть допомогти.

Однією з таких компаній, яка надає підтримку внутрішньопереміщеним особам (ВПО) є мережа супермаркетів VARUS.

Працевлаштування

Мережа VARUS працевлаштовує внутрішньо переміщених осіб з перших днів повномасштабного вторгнення. Першою чергою компанія допомогла евакуювати та надала нові робочі місця своїм співробітникам з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Вимушених переселенців працевлаштовують в усіх містах, де є магазини VARUS. В одному тільки місті Дніпро понад 500 ВПО отримали роботу у магазинах мережі.

Одна з них – Олена Шабишева, яка до початку вторгнення працювала у VARUS у місті Краматорськ. Після 24 лютого 2022 року жінка була вимушена спочатку евакуюватись до Львова, а згодом – до Дніпра.

«У Львові я часто згадувала свою роботу у магазині VARUS та порівнювала з ним місцеві супермаркети. Тому згодом, коли я переїхала до Дніпра, не роздумуючи прийняла пропозицію повернутись на роботу в цю мережу супермаркетів. Чи не найбільше в роботі тут мене вражає ставлення та лояльність керівництва. Раніше я з таким не стикалась», – ділиться Олена.

Новим працівникам пропонують різні посади: від касирів, вантажників і кухарів до адміністраторів та керівників. Крім того, компанія надає людям можливість обрати новий вектор для розвитку та перекваліфікуватись, наприклад, з касира на пекаря. Шанс побудувати кар’єру в новому місті отримала і Ганна Кандзюба, яка вимушено переїхала у Дніпро з Покровська.

«У Дніпрі я прийшла на посаду фахівця з управління товарними запасами, але скоро отримала підвищення до завідувачки складу другої категорії. Робота у VARUS дає мені найважливіше – відчуття стабільності та захищеності, упевненості у завтрашньому дні», – розповідає Ганна.

Забезпечення житлом та фінансова підтримка

Мережа VARUS не тільки забезпечує внутрішньо переміщених осіб роботою, але й робить все можливе, щоб вони адаптувались на новому місці. Сюди входить і допомога з евакуацією, і підтримка з орендою житла, і грошові компенсації.

І Олена, і Ганна, готуючись до переїзду, вже мали орендоване для них житло.

«Компанія VARUS зарезервувала для нас кімнату в гуртожитку, тож нам вже було куди їхати. Перший час, поки ми оговтувалися від переїзду та ставали на ноги, нам оплачували це житло. Крім того, зі мною постійно залишалися на зв’язку, телефонували дізнатися, чи все в порядку, чи ми в безпеці. Це дуже підтримувало і надихало», – ділиться Ганна.

Саме підтримка VARUS допомогла Олені пережити непростий період адаптації на новому місці:

«Коли ти маєш упевненість у своєму “завтра”, що тобі буде де жити, що їсти – це дає відчуття безпеки. Тому так важливо, що VARUS і допоміг з житлом, і надав фінансову підтримку у дуже складний для мене період. Не тільки для мене, але й для моїх дітей, адже саме заради них я живу і працюю».

Безпека та психологічна підтримка

Кожному з нас важливо не почуватись самотніми, особливо в скрутні моменти життя. Стати тією важливою опорою та надати необхідну підтримку може команда на роботі. Саме так сталось у випадку Ганни та Олени.

«Я завжди відчуваю підтримку своїх колег, керівництва, адже у нас в колективі панує атмосфера взаємоповаги та допомоги. Це проявляється навіть у маленьких жестах: наприклад, на всі Дні народження працівників керівництво завжди замовляє торти. Наче дрібничка, але одразу створює святкову атмосферу та демонструє, що тим, хто поруч – не все одно», – розповідає Олена.

Ганна Кандзюба протягом всього процесу переїзду також відчувала підтримку та турботу від VARUS. З нею постійно залишались на зв’язку, щоб переконатись у її безпеці та рідних. Такий підхід керівництва надав Ганні додаткову мотивацію та натхнення на роботу в команді VARUS.

Попри всі складнощі та виклики, які спричинила війна, Ганна та Олена змогли почати своє життя заново. І, хоч вони сподіваються колись повернутись у рідні міста, робота та життя у Дніпрі дали їм відчуття безпеки та впевненості у майбутньому, що є надважливим на сьогодні для кожного з нас.

541
Спільнота
Відеотека
Про нас