Результати проєкту впровадження Microsoft Dynamics NAV 2018 в Kernel Trade

Kernel – найбільший в Україні виробник та експортер зернових, лідер світового ринку соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки, оператор зернових експортних терміналів No1. Свою продукцію Kernel експортує до понад 70 країн світу. У команді Kernel працює 11 000 професіоналів. З перших днів повномасштабного вторгнення компанія допомагає військовим та цивільним. Загальна сума підтримки склала вже понад 2,1 млрд грн.

Digital-історія Kernel починалася багато років тому. У 2004 році Фінансовий департамент компанії впроваджував першу ERP-систему Dynamics NAV. Пізніше додавалось багато різноманітних цифрових проєктів та новацій в Агробізнесі, які були об'єднані в єдину інноваційну систему агровиробництва DigitalAgriBusiness. Але в цій історії успіху ми сфокусуємо увагу на впровадженні ERP-системи Microsoft Dynamics NAV 2018 – потужному та місткому проєкті, що тривав понад 4 роки, та, попри Covid-кризу і повномасштабну війну, був успішно завершений у заплановані терміни.

Передумови

Підготовка до проєкту почалася на початку 2018 року. На той момент компанія майже 15 років використовувала та розвивала одну з попередніх версій системи. Основними передумовами переходу на нову ERP-систему було бажання Kernel мати сучасний інструмент обліку і контролю діяльності компанії, що за 15 років розвинулась до найбільшого в Україні гравця на агроринку.

Отже, у 2018 році поточна версія ERP-системи застаріла - були наявні технологічні обмеження щодо розвитку, багато процесів та контролів у системі вже не задовольняли вимоги бізнесу. У компанії була створена нова внутрішня група для майбутнього проєкту, яка ретельно опрацювала різноманітні сценарії щодо нової платформи.

Вибір був зроблений на користь нової версії Dynamics NAV, на той час – Microsoft Dynamics NAV 2018. Основна причина – найкраще співвідношення «вартість/якість» та схожість нової версії до старої у функціоналі, архітектурі та інтерфейсі користувача, що мало заощадити час на навчанні великої кількості персоналу Kernel.

Для виконання проєкту обрали досвідчену команду фахівців з Dynamics NAV, які наразі є ключовими консультантами та тім-лідами в Clarity Ukraine.

Етапи проєкту

Впровадження ERP-системи в компанії такого масштабу, як Kernel, потребувало відповіді на питання – яким чином будувати проєкт? Це має бути створення нової системи і єдиний запуск чи поетапна реалізація і впровадження частинами? Зваживши потенційні ризики та переваги кожного підходу, було вирішено рухатися поетапно.

Першими в якості «пілотних» були реалізовані відносно невеликі проєкти: «Управління рухом грошових коштів» – централізоване управління cashflow на рівні керуючої компанії, та «Управління ризиками контрагентів» – інтеграція із сервісами YouControl та YouScore для перевірки контрагентів. Ці проєкти допомогли усвідомити можливості Dynamics NAV на практиці, відпрацювати взаємодію із нашою проєктною командою. Реалізація цих проєктів зайняла близько пів року.

Після цього розпочався наступний етап – впровадження процесів «Управління закупівельною діяльністю». Їх ядром стала унікальна бізнес-модель роботи з постачальниками зерна: від формування бюлетеня цін та управління взаєморозрахунками з постачальниками до управління заявками на кредитування та інтеграцією із системою електронного документообігу KernelEDocs. Також було розширено функцію управління платежами при розрахунках із постачальниками – створено ланцюжок затвердження платежів залежно від різних умов. Реалізація цього етапу тривала 9 місяців.

Слідом за запуском роботи закупівельної діяльності у новій системі, було одразу розпочато планування і запуск наступного етапу – «Управління запасами й продажами». Цей підпроєкт охоплював процеси продажів зернових, соняшникової олії наливом та пляшкової продукції, планування виробництва олії на ОЕЗах. Складність цього етапу полягала у великій кількості співробітників, залучених до робіт, їхньої територіальної розпорошеності та різноманітності сценаріїв продажів. До запуску системи по цьому етапу пройшов майже рік.

Як рухався проєкт далі, яких результатів вдалося досягти, якими є фактори успішного проєкту імплементації ERP для великих компаній – читайте у продовженні статті на нашому сайті.

Про компанію Clarity Ukraine:

Сlarity Ukraine — це спеціалізована ІТ-консалтингова компанія, що фокусується на впровадженні ERP-системи Microsoft Dynamics 365 Business Central (NAV). Компанія сприяє зростанню та масштабуванню своїх замовників, шляхом автоматизації їхніх бізнес-процесів у сучасній ERP-системі та середовищі додатків Microsoft 365 та Power Platform.

clarity-team.com

389
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас