Український контент для брендів, які тут надовго. Або ваш бренд покажуть на Netflix!
Чи ідете ви у кіно, вмикаєте телевізор або YouTube, щоб подивитись нову рекламу? Звичайно, більшість креативників та маркетологів може відповісти «так», проте звичайні люди покрутять пальцем біля скроні.
Ми живемо у світі, де контент досі є королем. Ми з нетерпінням очікуємо виходів нових фільмів, серіалів, подкастів чи відеоблогів. Кожен може обрати для себе найцікавіше.
«Обрати» – ось наше ключове слово. Адже обираючи певний вид контенту глядач вже залучений, зацікавлений та має певні емоційні очікування. Ось тут найкращий час та момент для брендів «ловити» свого споживача, ставши частиною сторітелінгу.
У світі бренди давно та послідовно включають інтеграцію в контент (продакт-плейсмент) та спонсорство у свої комунікаційні стратегії, саме тому ми так часто бачимо в голлівудських блокбастерах чи телешоу таких гігантів як Nike, Coca Cola, Apple, Chevrolet чи McDonalds.
Дослідження показують, що 85% глядачів помічають бренди на екрані, 60% позитивно сприймають інтегровані бренди і майже стільки ж купували побачений бренд. Не дивно, що світовий ринок продакт-плейсменту відповідно до звіту PQ Media продовжує зростати, досягнувши 29.63 мільярдів доларів, а повнометражні фільми стабільно є №2 за часткою інвестицій після ТБ-шоу.
Чому ж бренди ідуть у кіно?
1. Якісний контент, на який очікує глядач. На додачу ще й зіркове оточення, що посилює імідж. Пригадаємо Бондіаду, останній «Топ Ган» чи «Барбі».
2. Мільйонне охоплення, під час рекламної кампанії та коли фільм або серіал виходять на VOD. Наприклад, «Дивні дива» від Netflix.
3. Можливість створити унікальні кейси та колаборації як, от Fanta та BETTLEJUICE зі свіженького.
4. І, мабуть, основне – це інвестиції, які працюють в довгу, адже якісний контент залишається актуальним багато років. А ті ж дослідження показують, що ROI для рекламних інвестицій в довготривалі кампанії 2,5 рази вищі.
Ну, це ж Голлівуд, інший ринок, вже подумали ви. А що в Україні?
В Україні продакт-плейсмент у кіно відносно новий вид реклами, проте він стрімко розвивається разом із українським кіновиробництвом. Трендсеттером тут безумовно є агенція Brandly, яка є частиною FILM.UA Group – лідера у виробництві українського кіноконтенту.
В активі агенції, яка працює на ринку з 2018 року, 11 повнометражних фільмів та 8 серіалів, а свої бренди їй довіряють провідні українські та міжнародні компанії.
Серед брендів, які вписали свої історії у сучасне українське кіно, є «Нова Пошта», «Київстар», ROZETKA, «Львівське 1715», Mastercard, WOG, «Наша Ряба», MakeUp, «Хуторок», Kolorit, Monaco, Моржо, «Ласунка», Olymp, Київський вітамінний завод, «Фармак», Delta Medical, Visa.
Що важливо знати про український контент?
1. Українські фільми та серіали популярні та затребувані. Фільми збирають великі бокс-офіси, конкурують з голлівудськими та отримують захопливі відгуки глядачів. Наприклад, анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня» став №1 у 2023 році, обійшовши «Барбі» та «Оппенгеймера», а фільм-помста «Конотопська Відьма» зібрала в прокаті понад 1 млн доларів, не зважаючи на вікове обмеження 18+. Загалом частка українського кіно у 2023 році в загальному кінопрокаті зросла до рекордних майже 15%.
2. Фільми та серіали показують національні телеканали у прайм-тайм, охоче купують українські та міжнародні ВОД-платформи. У 2023 році «Скажені сусіди» та «Жіночий лікар. Нове життя» стали кращими серіалом на Київстар ТБ і каналі 1+1 Україна відповідно, збираючи сотні тисяч переглядів у YouTube.
Всі фільми FILM.UA з продакт-плейсментом є на Netflix, Київстар ТБ, MEGOGO, SWEET TV.
3. Фільми є важливою частиною культурної дипломатії, розповідаючи про Україну світові. Наприклад, «Мавка» була у широкому прокаті у понад 148 країнах світу, а документальний фільм «Тісто» показали під час Олімпіаді в Парижі у українському центрі Volia Space.
4. Фільми дають можливість для нестандартних колаборацій та ефективних кампаній на основі контенту. Наприклад, ЕКОМАРКЕТ, «Ясенсвіт» та сімейна комедія «Крашанка» встановили рекорд України та провели акцію у магазинах мережі, де покупці знаходили «крашанки» та отримували цінні призи від партнерів.
На що звертати увагу, обираючи контент для вашого бренду:
- Спільні цінності, позиціонування та співпадіння tone of voice. Кіноісторія має бути логічним продовження комунікації бренду.
- Правильні герої, які будуть взаємодіяти з брендом. Спитайте себе, чи хотіли б ви, щоб у реальному житті актор був вашим амбасадором?
- Територія бренду: кулінарія, гумор, романтика, сервіс, технологічність, тощо. В цьому випадку ваш меседж буде максимально зрозумілим вашій цільовій аудиторії.
Ведіть свої бренди в кіно, комунікуйте через кіно та творіть власні кіноісторії у сучасному українському контенті, який обирає глядач!