Валерія Бедім, Ольшанський та партнери: про актуальність Pinterest і TikTok в Україні, роль соцмереж в житті бізнесу та трендові стратегії інтернет-маркетингу

Минулого місяця в креативному просторі UNDERHUB директор з розвитку бізнесу Олександр Федотов та керівник комплексних проектів Валерія Бедім з консалтингової компанії «Ольшанський і партнери» провели воркшоп про розробку ефективної діджитал-стратегії для бізнесу.

Перед воркшопом ми поговорили з Валерією про актуальність Pinterest і TikTok в Україні, роль соцмереж в житті бізнесу та трендові стратегії інтернет-маркетингу.

До речі, це був не останній воркшоп Валерії та Олександра. Стежте за оновленнями 😊

Валерія, вітаємо! Коли в Україні говорять про просування бізнесу в інтернеті, найчастіше згадують Instagram або Facebook. Але при цьому є не менш цікаві платформи — приміром, Pinterest чи TikTok. Їх вже досить активно використовують іноземні маркетологи, і тільки деякі українські. Як ви вважаєте, чи варто українському бізнесу звернути увагу на ці соцмережі?

Враховувати тренди в маркетингу та використовувати їх в просуванні свого бізнесу однозначно потрібно. Зокрема TikTok та Pinterest я б віднесла до таких трендів. Але якщо ми говоримо про пріоритети і фокус, то в України та країнах СНД «маст хев» соцмережами залишаються Instagram та Facebook. Причому більш пріоритетним є Instagram. У користувачів цієї соцмережі більше очікувань щодо можливості зустріти там рекламу продукту або послуги (як нативну, так і пряму). Вони до цього готові і, відповідно, лояльніше поставляться до вашого промо.

Варто відзначити і те, що, вибираючи соцмережу для просування вашого бізнесу, вкрай важливо враховувати особливості вашого продукту, його цільову аудиторію.

Зокрема, в Instagram буде добре працювати реклама зрозумілого та візуально привабливого продукту. Тут потрібно брати картинкою, візуалізацією образу життя, а не довгим текстом. А от сервісні рішення в цій соцмережі просувати досить складно.

В той самий час Facebook, навпаки, більше підійде для бізнесів зі складними продуктами. У Facebook легше більш детально пояснити користувачам особливості та переваги складного продукту. У випадку якщо ж ваша ЦА — покоління Z, однозначно варто розглянути ТікТок. Цей сервіс в першу чергу націлений саме на цю молоду аудиторію.

Валерія Бедім

Наскільки взагалі важливі соціальні мережі для бізнесу? Приміром, є багато банків, закладів харчування, навіть медичних центрів зі змішаними відгуками на Facebook, які продовжують існувати і, як здається, заробляти гроші?

Фактор соціальної довіри для бізнесу з кожним роком набуває все більшої ваги. Люди завжди скептично ставляться до інформації, яка безпосередньо транслюється від компанії — як через інтернет-рекламу, так і через телебачення та зовнішню рекламу на вулиці. На перші позиції сьогодні виходить або власний користувальницький досвід, або досвід «таких, як я, користувачів». А соцмережі — це місце життя «таких, як я», де є можливість ділитися власним досвідом, відкрито висловлювати свою думку. Саме тому, на мій погляд, даний канал є якщо не ключовим, але точно одним з пріоритетних в роботі кожного бізнесу. Якщо вам потрібні клієнти, потрібно бути там, де вони проводять найбільше часу, і говорити їхньою мовою. А якщо хочете, щоб відгуки в соціальних мережах не зіграли з вами злий жарт — вчасно давайте зворотний зв'язок з усіх питань. Ми знаємо масу прикладів, коли саме оперативне реагування в соцмережах дозволило уникнути серйозних наслідків.

Чи всім компаніям потрібна цифрова стратегія? Є якісь види бізнесу, що можуть обійтися без просування в інтернеті?

Перехід в інтернет — це загальний тренд, який стосується не тільки бізнесу. Впевнена, що через 3–5 років вже не залишиться сфер і компаній, на які це не вплине.

Цифрова стратегія — це методологія, підхід (називайте як завгодно), який дозволяє зробити вихід в онлайн зваженим і безболісним. І це значно знижує ризики для бізнесу. Звичайно, є продукти, які домагаються успіху і без стратегії. Але, впевнена, вони витрачають на це значно більше часу і ресурсів.

Валерія Бедім

На вашому воркшопі ви будете розповідати про 5 стратегій інтернет-маркетингу, які допоможуть бізнесу зробити квантовий стрибок в 2020 році. Наведіть приклад однієї із них.

Не хочеться звичайно забігати наперед, але трохи привідкрию інтригу. Одна з них — це стратегія тренду. В її основі лежить процес пошуку можливостей, які дозволять бізнесу вирости швидко або уникнути втрат у разі непередбачених змін ринку.

Іншими словами — це постійний пошук нових трендів. З мого досвіду, це дуже актуальний сьогодні підхід. Більше про цей підхід ми поговоримо на воркшопі у цю суботу.

І наостанок наше традиційне питання. На що, крім роботи, людина завжди має знаходити час?

На розвиток. Причому не варто себе обмежувати сферами. Бажання розвиватися в будь-яких його проявах — отримувати нові знання і досвід, розвивати в собі нові навички або долати власні бар'єри. Відкривати нові ринки або розробляти продукти (якщо ми говоримо про бізнес) — базова якість для людини або компанії, яка хоче досягти успіху в умовах постійних змін і невизначеності сучасного світу.

Клас! Дякуємо за інтерв'ю!

·
1773
Головна