Айдентика для «Кудрявки»: графічна ревіталізація колишнього лікеро-горілчаного заводу
Завдання
Айдентика ревіталізованої будівлі має поєднувати, на перший погляд, протилежні речі. З одного боку, бути результатом сучасного переосмислення відновленого об’єкта і транслювати додані сенси. З іншого — плекати історичну автентичність. А в нашому випадку вона неабияка! Завод на вул. Кудрявській, 16А, збудований за проєктом Володимира Безсмертного, є зразком цегляного стилю кінця XIX сторіччя. Тоді він мав назву «Казенний винний склад №1».
Отже, наша команда мала створити сучасну графічну айдентику, що зберігає й підкреслює айдентику архітектурну. Здається, ми впоралися.
Процес
Ідеї для графічної ревіталізації підказала сама будівля. Усі чотири фірмові кольори — з її власної палітри. Цегляний пісочний і бордово-теракотовий ми взяли з екстер’єру, а доповнили їх м’ятно-бірюзовим і темно-зеленим відтінками, що побачили всередині на старих колонах.
У «Кудрявки» вже є власний однойменний шрифт. Із ним допоміг Дмитро Растворцев — напевно, найвідоміший із сучасних українських шрифтових дизайнерів. Він зібрав риси, притаманні шрифтам кінця XIX століття, і переосмислив їх у більш сучасному, мінімалістичному стилі.
Шрифт Kudriavka ненав’язливо поєднує минуле й сьогодення, чого й потребує графічний стиль ревіталізованої будівлі. Саме тому ми використали лаконічний шрифтовий логотип — напис «Кудрявка» українською або англійською на тлі одного з фірмових кольорів. Нічого зайвого, і водночас усе зрозуміло.
Характерною рисою цегляного стилю є те, що декоративні архітектурні елементи відокремлені від конструктивних. Ми використали цей прийом і в айдентиці, додавши елементи, що наслідують геометричну форму фасадних молдингів, карнизів та арок. Вони підкреслюють, що сама історична будівля і є перлиною айдентики майбутнього проєкту.
Результат
Ревіталізація напівзруйнованого історичного об’єкта — складний і тривалий процес. Ми створили візуальний стиль, що працює вже зараз і залишиться доречним, коли мертва будівля стане живим простором міської культури. Ми не гналися за трендами, а створювали унікальну айдентику поза часом. Не намагалися винайти велосипед, а розкрили й переосмислили історичну будівлю.
Саме тому нам і вдалося зберегти вайб «Кудрявки»: живий, осмислений, архітектурний, такий, що поєднує минуле й сучасність, а головне, неповторний. Одним словом, кудрявковий!