Дар'я Волкова: тільки комбінуючи знання з абсолютно різних сфер, можна створювати щось нове, але зрозуміле людям

24 липня відбудеться лекція Дар'ї Волкової, бренд-стратега, співзасновниці агенції стратегії та дизайну Pink Lions, на тему «Чому погодинна оплата вигідна студії та клієнту». Поговоримо про переваги моделі Time and Materials і чим вона відрізняється від Fixed Price. 

Дар'я, ви стали засновником власного агентства по стратегії й дизайну. Як це вийшло? Чому не залишилися працювати в чужій компанії?

Ідея заснувати свою агенцію виникла років 6 тому, коли я була ще джуніор-копірайтером однієї з мережевих міжнародних агенцій. Точніше, я мріяла стати креативним директором, але креативний директор, як правило, такий же найманий співробітник, як і всі, а значить, не приймає остаточного рішення про вибір клієнтів, моделі бізнесу тощо. Після того, як я пішла з реклами, близько двох років працювала маркетинг і піар тімлідом у продуктових IT-компаніях, за рахунок чого отримала дуже різносторонній досвід у просуванні брендів на ринок США і Європи, системному підході до розвитку продукту.

Наприкінці минулого року зрозуміла, що поки не знайшла компанію, де можу реалізувати свій потенціал в повній мірі та розкрити сильні сторони. Вирішила займатися тим, що мені подобається найбільше — допомагати брендам ставати привабливішими в очах клієнтів за допомогою правильної бренд-стратегії та дизайну.

Розкажіть більше про вашу агенцію. Скільки у вас працює фахівців? Як влаштований робочий процес?

Агенція Pink Lions поки що невелика. Нас двоє співзасновників. Я відповідаю за операційну діяльність, маркетинг і, власне, напрямок бренд-стратегії. Мій партнер відповідає за дизайн і технології. Ми співпрацюємо з розробниками, з графічними та веб-дизайнерами, ілюстраторами. Під різні проекти підбираємо необхідну команду. Завдяки цьому ми гнучкі, а клієнти не переплачують за оверхеди (незадіяних співробітників).

Більшість проектів закриваємо за погодинною оплатою — створення, впровадження та супровід бренд-стратегії, дизайн і розробка сайтів. За fix price працюємо з передбачуваними задачами, наприклад, неймінг.

Працюємо тільки із власниками або топ-менеджерами бізнесів, тому всі продажі закриваю я сама. Для мене дуже важливо, щоб компанія бачила в нас не підрядника, а партнера, який допомагає бізнесу розвиватися. Для цього я постійно самовдосконалююся і намагаюся слідувати принципам lean-підходу до ведення своєї справи. Це японський підхід, поки що не надто популярний в Україні, але я сподіваюся на його швидке поширення. Lean-підхід передбачає бережливе виробництво та постійний розвиток, залучення в процес оптимізації бізнесу кожного співробітника та максимальну орієнтацію на споживача. У нашому випадку — на власників малих і середніх бізнесів.

Щоб краще розібратися в управлінні агенцією, вступила до Школи малого і середнього бізнесу від фонду Василя Хмельницького K.Fund.

Яке завдання вирішує бренд-стратег?

Можна по-різному описувати бренд-стратега, але себе я визначаю як універсального солдата, який може подивитися на бізнес зі сторони та запропонувати рішення, які зроблять його більш привабливим і зрозумілим для цільової аудиторії, та відповідно, вигіднішими для власника.

Завдяки освіті в сферах соціології, менеджменту та економіки, а також роботі в рекламі та зі стартапами, я можу провести анкетування або фокус-групу, тренінг щодо поліпшення сервісу для команди кафе, супроводжувати створення фірмового стилю, зробити комерційну пропозицію для інвесторів і багато іншого. Весь список робіт неможливо описати якимось одним словом, але нехай це буде бренд-стратег — людина, яка відповідає за те, як виглядає і розвивається бренд.

Вважаю, що ефективно займатися розвитком брендів може тільки той, хто має максимально широкий кругозір, знає класику і стежить за трендами сучасної культури. Саме тому, після книги про розвиток малого бізнесу в США, йду дивитися «Телебачення Торонто» або інтерв'ю Юрія Дудя з реперами. Тільки комбінуючи знання з абсолютно різних сфер, можна створювати щось нове, але зрозуміле людям.

Що вам найбільше подобається у вашій роботі?

Найбільше мені подобається момент, коли ми з власниками бізнесів проводимо стратегічну сесію чи мозковий штурм, щоб вирішити тактичну задачу або визначити стратегію на майбутнє. Я закохана у власників, які горять своїм бізнесом і шукають способи робити його краще кожен день.

І, звичайно ж, мені приємно бачити результати своєї роботи та знати, що рекомендації впроваджуються у життя.

Розкажіть про проекти, якими пишаєтесь.

Один з найсвіжіших і яскравих наших проектів — робота над брендом київського бізнес-центру Palo Alto. Це велика екосистема, де скоро комфортно працюватимуть 1000 фахівців з аутсорсових і продуктових IT-компаній. Для Palo Alto ми зробили брендинг, створили веб-сайт і комунікаційну стратегію.

За кілька минулих місяців я провела багато консультацій для бізнесів в сфері їжі, розваг і спорту, в тому числі для кафе «Друзі» і кондитерської «Musse». Ми зробили брендинг і стратегію комунікації для клініки естетичної медицини «The Clinic by Karina Shynder», а також бренд-стратегію для простору здоров'я «A loft of health».

Я люблю працювати зі smart-бізнесами та компаніями, які окрім прибутку, мають на меті вирішення соціальних питань чи круто розважають людей і несуть радість.

Про що буде ваша лекція? Кому на неї буде цікаво сходити і який потрібен рівень розуміння предмета?

На лекції поговоримо про моделі співпраці клієнт-агенція та типи контракту, про переваги моделі Time and Materials і тих, кому вона не підходить. Я наведу аргументи, які допоможуть переконати українського клієнта перейти на погодинну оплату та розповім, як продавати її.

Лекція буде корисна власникам студій дизайну, маркетингових, брендингових і консалтингових агенцій, а також маркетологам і топ-менеджерам компаній, які вже працюють або планують працювати з агенцією.

24 липня на лекції поговоримо про переваги моделі Time and Materials і чим вона відрізняється від Fixed Price.

Долучайтесь! Буде цікаво.

1818