Don't ghost your skills: Як не відкладати вивчення англійської

Коли тільки починаєш вивчати англійську перші успіхи відчутні одразу: уже можеш обмінятися кількома фразами на каві, відписати простого листа клієнту чи навіть додати пару бізнес-виразів на зустрічі. Ця ейфорія заряджає енергією та бажанням продовжувати. Що відбувається далі?

Інтерес знижується, ти «застряєш» на якійсь одній темі, мотивація згасає, і згодом навчання відкладається на невизначене «колись».

3 причини, чому навчання відкладається

1. Синдром перфекціоніста

Часто ті, для кого інгліш — це не рідна мова багато сумніваються. Чи варто говорити, чи ні, бо раптом скажеш щось неправильно. Це змушує зосереджуватися на кожному слові, що призводить до страху перед будь-яким спілкуванням, тим паче, робочим.

Хоча насправді, помилки — це природна частина навчання, і без цієї практики прогресу не буде.

2. Брак часу

Робота, проєкти, дедлайни — все це може легко забрати в тебе час і енергію для навчання. Звісно, інгліш стає другорядною справою в цьому випадку. Але відкладення практики означає, що ти втрачаєш можливості для зростання, як у професійному, так і в особистому плані.

3. Відсутність підтримки

Вивчення англійської — це марафон, а не спринт. Пройти його самотужки важко. Важливо мати ком’юніті, де можна ділитися досвідом, або study buddy для практики, щоб інтерес до навчання не згасав швидко.

Спілкування з однодумцями, або тічерами надихає, дає змогу обговорювати складнощі та ділитися успіхами.

Як помітити перші red flags?

Є кільки ред флегів, які можуть вказувати на те, що тобі пора передивитись свій план навчання:

🚩 Регулярне перенесення занять на «завтра»

Нічого страшного, якщо пропустиш один урок, але це не означає, що тиждень вже «зіпсований» і можна не йти на другий.

🚩 Нестача розмовної практики

Коли англійська практикується лише теоретично — це неефективно. Мова має бути живою і практичною, і якщо ти не спілкуєшся, твої навички деградують.

🚩 Виправдання

Фрази на кшталт «трошки пізніше», «я почну, коли звільнюсь» або «англійська з нового понеділка» свідчать про те, що інтерес до навчання слабшає. Часто ці виправдання юзаються для самозаспокоєння, але прогресу вони, нажали, не допомагають. 

Як не втратити/повернути мотивацію?

1. Змінюй підходи

Пробуй нові формати занять: групові чи індивідуальні, шукай нестандартні способи вивчення мови, наприклад із ChatGPT. Або спробуй самостійне навчання на новому курсі Grammar Boost і опануй всі граматичні часи за 35 занять.

2. Став реальні цілі

З A2 до B2 за місяць — не дуже реалістична ціль. Якщо вчишся самостійно, став короткострокові цілі, де можуть бути нові слова, які потрібно вивчити, або теми для обговорення, які ти хочеш освоїти. Щодо комплексного апгрейду англійської, у Solid ми допомагаємо підібрати тобі навчання, залежно від бажань та потреб. Наприклад, ти можеш підняти 1 рівень професійної англійської за 3 місяці, навіть з Elementary.

3. Шукай підтримку

Залучай друзів або колег до вивчення. Створи групу для обговорення, спільних розмов або навіть розділи з другом/подругою підписку на Netflix і переглядайте разом фільми англійською. Спробуй також speaking club на професійні теми. У Solid є підписка на Поспікаємо Club, де можна поспілкуватися на IT, Business та повсякденні теми з життя.

4. Зосередься на процесі, а не на результаті

Важливо сказати одразу: результат важливий. Але ти зможеш досягти його швидше, якщо будеш насолоджуватися процесом і вивчати щось нове кожного разу.

Keep exploring, practicing, and growing 🙌🏻

417
Community
Videos
About Us