Досвід IT-волонтерства компанії ELEKS: розробка сайту для громадської організації

Нещодавно команда розробників ELEKS pro bono розробила сайт для Р.І.Д. — волонтерської громадської організації, яка вже 7 років займається популяризацією української мови.

“Оскільки одна з КСВ-цілей компанії є підтримка освіти та навчання, то ми одразу зрозуміли, що співпраця з Р.І.Д. – це perfect match по кількох параметрах:

  • доступна освіта;
  • спонукання до вивчення та дослідження української мови;
  • нестандартна подача цікавого матеріалу з допомогою цифрових засобів.

Цілеспрямованість і чітке бачення Р.І.Д. щодо цього проєкту також зіграли важливу роль для початку співпраці”, - ділиться Оксана Малай, яка відповідає за напрямок корпоративної соціальної відповідальності в ELEKS.

Команда проєкту

Над сайтом працювали два фронтенд-інженери і один бекенд-інженер. Дизайн створили спеціалісти Р.І.Д., а наш бізнес-аналітик пропонував як його покращити. До команди долучилися ті експерти, які були в резерві, а отже готові швидко включитися в роботу.

“Нам пощастило зібрати людей, які розуміли цінність того, що робить Р.І.Д. Колеги вклалися в роботу так, як це відбувається для справжнього довготривалого клієнта: були проактивними та робили навіть більше, ніж очікували клієнти”, - розповідає проєктна менеджерка ELEKS Марія Герцюк.

Як ми побудували процес?

Щодня відбувалися стендап-мітинги, а за потреби колеги проводили зустрічі між собою.

З Р.І.Д у нас були 3 демо, на яких ми демонстрували результати роботи та комунікували про те, що варто змінити або покращити. Також фронтенд-інженери мали зустрічі з представницею організації.

Цінність

"Ми з командою розуміли важливість місії проєкту Р.І.Д. – популяризація української мови. Під час роботи відкривали для себе нові факти про мову і Україну загалом", - зазначає проєктна менеджерка ELEKS Наталія Семків.

Наприклад, на сайті є розділ «Топоніміка», у якому можна дослідити українські назви міст та сіл, дізнатися, де в Україні майже немає двослівних назв, де назви закінчуються на «-ин», а де слово «зелений» переважає найбільше. Ми шукали, скільки в Україні назв, які мають у собі слово «Львів» – виявилося, що 11. Наприклад, є село Львів у Дніпропетровській та Миколаївській областях. Є також село Львівське у Полтавській і Львівка у Донецькій області. 

Також нас вразила «Оселя голосів та історій» — це бібліотека аудіозаписів діалектного мовлення з різних регіонів України.

Втілити цю карту на сайті було складно, адже межі діалектів не співпадають із межами географічних регіонів. Все ж, розробникам вдалося знайти рішення без використання додаткових плагінів.

“Ми дізналися, що Україна — оселя п'ятнадцяти діалектів. Окрім цього, нас приємно дивували назви деяких кнопок, наприклад, замість «Дізнатися більше» на сайті Р.І.Д є кнопка «Зазирнути». Тому і ми з командою почали більше використовувати українські слова замість звичного в ІТ сленгу. Так, замість «апрувнути» кажемо «погодити», замість «пофіксити» – «вирішити»”, - Марія Герцюк, проєктна менеджерка ELEKS. 

КСВ-проєкти є нагадуванням, що допомагати таким організаціям як Р.І.Д. можна не лише матеріально чи фізично, але й залучаючи нашу експертизу і досвід.

Коротка довідка про ELEKS та Р.І.Д.

ELEKS є міжнародною IT компанією з понад 2000 працівниками, яка надає послуги з розробки програмного забезпечення та консалтингу. Центри розробки та офіси компанії представлені у 20 країнах світу, таких як Польща, Хорватія, Україна, Швейцарія, Франція, Німеччина, Велика Британія, США, Японія, ОАЕ тощо.

Окрім технологічного лідерства, ELEKS активно підтримує Україну, а також реалізує чисельні проекти в напрямку корпоративної соціальної відповідальності.

Проєкт Р.І.Д. — волонтерська громадська організація. 7 років просувають українську мову. Навчають українській за допомогою дописів у соцмережах, лекцій, ігор. 

416