Гейміфікація: таємниці привертання уваги в рекламі

Реклама, яка не просто передає інформацію, але також взаємодіє з аудиторією та створює захопливий досвід, завжди була ключовим інструментом для підвищення свідомості про бренд та залучення нових клієнтів. Однак зі зростанням конкуренції та зміною споживацьких звичок, рекламодавцям потрібно пошукові ефективніші та креативні підходи. Однією з найефективніших стратегій стала гейміфікація - використання ігрових елементів у рекламних кампаніях.

Гейміфікація: сутність та переваги

Гейміфікація - це концепція, яка використовує ігрові елементи та механіки у неігрових контекстах, таких як реклама, освіта, бізнес та інші сфери діяльності. Основною метою гейміфікації є створення захопливого досвіду для цільової аудиторії та взаємодії з продуктом. Розгляньмо детальніше, які переваги надає гейміфікація у рекламних кампаніях:

 • Залучення уваги: гейміфіковані елементи в рекламі надають їй цікавість і привабливість. Користувачі, які бачать рекламу у формі гри чи конкурсу, мають більший інтерес до неї та вищий рівень уваги до бренду. Це стимулює їх детальніше вивчати пропозиції та продукти компанії.
 • Мотивація і винагорода: граючи в гейміфіковану рекламу, користувачі отримують можливість виграти призи або отримати винагороди, такі як знижки, подарунки або інші бонуси. Це стимулює їхню активність та участь у рекламній кампанії, оскільки вони бажають отримати ці вигоди.
 • Посилення взаємодії: гейміфікація сприяє збільшенню взаємодії між користувачами та брендом або продуктом. Вона створює можливість для діалогу та обміну інформацією, що сприяє покращенню взаємодії та підвищенню лояльності споживачів.
 • Підвищення усвідомленості: граючи в гейміфіковану рекламу, користувачі отримують більше інформації про продукт чи послугу. Вони вивчають її функції, переваги та специфікації, що поліпшує їхнє розуміння та сприяє прийняттю рішення про покупку.
 • Вимірювання результатів: гейміфікація дозволяє рекламодавцям легко вимірювати ефективність кампанії через відстеження участі користувачів та їхніх реакцій. Завдяки цьому, компанії можуть аналізувати дані та вдосконалювати свої маркетингові стратегії для досягнення кращих результатів.

Приклади гейміфікації в рекламних кампаніях

 • Програма лояльності: багато компаній використовують гейміфікацію для створення програм лояльності, де клієнти можуть заробляти бали або винагороди, граючи в ігри на платформі бренду.
 • Спеціальні акції: розробники мобільних додатків часто створюють ігри, пов'язані з продуктом або послугою, яку вони пропонують, де користувачі можуть виграти знижки або подарунки.
 • Змагання та конкурси: рекламні кампанії часто містять онлайн-змагання, де учасники можуть змагатися за призи та визнання, спонсоровані брендом.
 • Інтерактивні реклами: відеореклама, яка дозволяє користувачам взаємодіяти з вмістом (наприклад, вибирати кінець історії), стає цікавішою та привабливішою.

Monobank: гейміфікація через аватара котика

Monobank - український інтернет-банк, який завдяки своєму нестандартному підходу до фінансових послуг став популярним серед користувачів. Один з ключових елементів їхнього успіху - гейміфікація через аватара котика.

Аватаром Monobank є котик, якого користувачі можуть одягати та прикрашати за винагороди, які вони отримують за різноманітні транзакції та використання банківських послуг. Ця гейміфікована система стала незвичайним та ефективним способом заохочення користувачів до активного використання банківського додатку.

Основні особливості та переваги гейміфікації в Monobank:

 • Аватар-котик: кожен користувач Monobank має свого власного котика, якого вони можуть персоналізувати, вибираючи різні стилі та аксесуари. Це створює особистий зв'язок з банком і робить використання послуг більш приємним.
 • Винагороди за транзакції: користувачі отримують винагороди (зазвичай це "бали") за різні дії, такі як платежі, перекази грошей, внесення депозитів і багато інших. Ці бали можна використовувати для покращення та оновлення аватара котика.
 • Лояльність та залучення: гейміфікація стимулює користувачів робити більше фінансових операцій і залишатися вірними банку, оскільки вони мають можливість отримувати винагороди та поліпшувати свого віртуального співробітника - котика.
 • Психологічна нагорода: володіння яскравим та унікальним аватаром котика стає психологічною нагородою для користувачів, що підсилює задоволення від використання Monobank та збільшує лояльність до банку.

Monobank став однією з прикладів успішної гейміфікації у сфері фінансових послуг, яка дозволила привернути та утримувати клієнтів, створивши при цьому цікавий та приємний досвід використання їхнього додатка.

Nike Training Club: гейміфікація фітнесу для стимулювання лояльності та продажів

Nike Training Club (NTC) - це мобільний додаток, створений компанією Nike для тренувань та підтримки активного способу життя. Додаток не лише надає доступ до різних фітнес-програм та тренувань, але й впроваджує гейміфіковані елементи, щоб стимулювати користувачів до регулярних тренувань і взаємодії з брендом Nike.

Основні особливості гейміфікації в Nike Training Club:

 • Винагороди за досягнення: користувачі отримують винагороди, такі як бали та досягнення, за виконання різних вправ і тренувань. Ці винагороди можна використовувати для покращення та персоналізації свого фітнес-досвіду.
 • Трофеї та медалі: під час тренувань користувачі можуть заробити трофеї та медалі за досягнення певних цілей чи виконання вправ на певному рівні. Це створює внутрішню мотивацію для подолання нових викликів.
 • Змагання та лідерські дошки: додаток організовує змагання, де користувачі можуть змагатися з іншими учасниками та поборотися за першість на лідерських дошках. Це стимулює здорову конкуренцію та залучення більше користувачів.
 • Стимулювання регулярних тренувань: Nike Training Club надає користувачам можливість створювати графіки тренувань і нагадування, щоб стимулювати регулярність фізичної активності.
 • Посилання на продукти Nike: додаток містить посилання на спортивний одяг, взуття та аксесуари від Nike, дозволяючи користувачам легко переходити до покупок.

Гейміфікація у Nike Training Club стимулює користувачів до активного способу життя, надихає на тренування та підтримує взаємодію з брендом Nike. Цей підхід не лише збільшує лояльність клієнтів, але і сприяє зростанню продажів спортивного одягу та взуття від Nike.

Puma: гейміфіковані загадки через пошту

Puma, світовий виробник спортивного взуття та одягу, вирішила вивести маркетинг на новий рівень, поєднуючи гейміфікацію та інтерактивний підхід у взаємодії зі своєю аудиторією. Їхній проєкт полягає в розсилці загадок та викликів поштою, які користувачі повинні вирішити, щоб отримати доступ до ексклюзивних пропозицій та винагород від Puma.

Основні особливості гейміфікованих загадок Puma:

 • Загадки в поштових листах: починаючи з першої поштової розсилки, користувачі отримують загадки та виклики від Puma разом зі спеціальними листами. Ці загадки можуть бути пов'язані з історією бренду, спортом чи модою.
 • Винагороди та пропозиції: користувачі, які успішно розв'язують загадки, отримують доступ до ексклюзивних пропозицій та знижок на продукцію Puma, можливість покупки обмежених колекцій чи навіть участь у віртуальних подіях бренду.
 • Збільшення лояльності: гейміфікація у вигляді загадок та викликів створює почуття спільноти серед користувачів Puma, оскільки вони можуть ділитися своїми враженнями та стратегіями на соціальних мережах, збільшуючи взаємодію з брендом.
 • Стимулювання активності: кожне нове завдання від Puma стимулює користувачів активно взаємодіяти з брендом, розвивати логічне мислення та креативність у пошуку відповідей.

Гейміфікація через загадки в поштових листах дозволяє Puma не лише привертати нових клієнтів, але й утримувати та підвищувати лояльність існуючих користувачів, створюючи захопливий спосіб взаємодії з брендом. Такий підхід не лише сприяє збільшенню продажів, але і робить відносини між брендом та аудиторією більш особистими та важливими.

Гейміфікація - це потужний інструмент для підвищення ефективності рекламних кампаній та залучення аудиторії. Якщо ви бажаєте створити цікаву, взаємодійну та запам'ятовувану рекламну кампанію, то не сумніваючись, використовуйте гейміфікацію.

І зараз, ми хочемо нагадати вам про Budgetmaxx. Наш сервіс забезпечує можливість зменшення витрат на рекламу до 14%, пропонуючи цілодобову підтримку та зручні варіанти оплати у різних валютах. Ми працюємо з провідними рекламними платформами, надаючи вам можливість масштабувати ваші рекламні кампанії безпечно та ефективно. 

Наша мета - не тільки допомогти вам економити, але й підвищити конкурентоспроможність вашого бізнесу через оптимізацію витрат Довірте нам свій успіх, і ми разом досягнемо нових висот у вашому бізнесі.

2215