Крос-досвід: чому в маркетингу ефективніше працювати з кількома проектами

Коли спеціаліст із маркетингу працює в декількох проектах, стає ефективнішим. Я вважаю саме так і переконуюся на досвіді мого бізнесу Marketing Office. Так само відбувалося і зі мною впродовж шляху від юриста до маркетолога та власниці компанії, тому ділюся інсайтами для спеціалістів та підприємців.

Працювати на когось VS надавати послуги: чому це різна психологія

Коли перейшла на фріланс, почала дихати на повні груди та працювала з різними підприємцями. У мене були успішні та неуспішні кейси. Тільки зараз розумію, чому були неуспішні.

У психології найманого працівника наче знімаєш із себе відповідальність за розвиток компанії, з якою працюєш. Тому в такому стані «загнаного звірятка» втрачається якість.

Яке це мислення:

  • Є ж директор, він вирішує! Це ж його компанія.
  • Не влаштовує результат? Не буду нічого змінювати, підштовхувати, доводити, бо це не мій бізнес.

Навіть дуже ініціативні люди через рік роботи під тиском опускають руки та приймають умови. Немає грошей на таргет? Звісно, не запускаємо. Не можемо дозволити СММ? То наймемо людину-оркестр: і СММ хай веде, і таргет запускає, і фотографує та ще 10 задач виконує.

Коли бачиш, як керівник приймає неефективні рішення, лишається тільки змиритися. Навіть, якщо його дії неефективні й ведуть у прірву.

Важливо не перейти у психологію найманого працівника:

  • коли не відстоюєш свою експертну думку
  • не підштовхуєш власників
  • робиш, аби робити, й отримати гроші, незалежно від результату

І так, цей мем — з серії feel your pain і на практиці не такий смішний)

Чим відрізняється термін «надавати послуги»?

Це коли не просто виконуєш якусь роботу, конкретні задачі від керівника, а упаковуєш ці задачі в презентацію, сервіс, звітність.

Коли подаєш задачі на тарілочці з соусом, листочком розмарину, а не кидаєш голодним левам шматок м’яса. Як з прислів’я «Уміли готувати, а не вміли подавати».

«Уміти» — це робота на когось, а «подавати» — це послуга

Коли мої маркетологи в проектах через тиск діють за психологією найманого працівника, це одразу помітно. Людина емоційно сприймає негаразди, комунікація сходить до «власник сказав, що ми робимо так».

У таких ситуаціях слід розуміти, що ти — експерт, знаєш краще, мусиш відстояти свою позицію, кордони, а не прийняти неефективну задачу.

У мене є послуга — і я маю надати її якісно та взяти відповідальність. Неможливо відповідати за неефективні таски, які завели у глухий кут.

Чому робота в одному проекті, з одним брендом може нашкодити спеціалісту?

До маркетингу я будувала кар’єру в юридичній компанії і заступником стала у 24 роки. Відчувала, що задихаюся, працюю по 8 годин і не знаю, що відбувається у світі, що життя іде повз мене.

На одній роботі, з тою самою рутиною, з тими самими людьми формується інформаційна бульбашка. Живеш, ніби під ковпаком.

Зараз я будую свою роботу інакше: завжди намагаюся бути не під ковпаком, а дивитися збоку на бізнес і як можу його розвинути навіть без ресурсів та необмеженого бюджету.

Три проекти = три досвіди одночасно

Зараз моєму об’єднанню маркетологів Marketing Office 2 роки, і в мене немає потреби в навчанні, як у багатьох діджитальщиків. Бо я кожен день отримую стільки досвіду та інсайтів у проектах, що ледь встигаю усе те реалізувати.

Бачу, як росту в конкретних напрямках. Наприклад, по СММ. Ясно, що я вище по рівню, ніж СММ-ник із 2 проектами, бо контролюю і впливаю на контент 5-10 брендів в рамках одного часового проміжку.

Я знаю, як працюють команди, які показники дає контент, що працює, а що ні. І з цими знаннями можу жонглювати, адаптувати методики. І так в рамках одного тижня отримую 10 досвідів. Тому мій ріст у маркетингу за 5 років стрімкіший, ніж head of marketing одної компанії за 10 років.

Так само швидше ростуть і працюють спеціалісти Marketing Office.

Порівняємо 2 маркетологів та їх роботу:

  1. Вів один проект 2 роки. Робив маркетинг стратегію по методиці 2 річної давності та її реалізував. Результати були круті, досягли росту виторгу, але коли зупинили співпрацю і маркетолог узяв новий проект, вчився робити маркетингову стратегію ніби з нуля.
  2. Паралельно був інший маркетолог, який в рамках 2 років зробив маркетинг стратегію для 3 різних бізнесів. Оскільки я і мій головний маркетолог впроваджуємо зміни, то ці 3 стратегії відрізняються за якістю.

Перший маркетолог не був у курсі змін, бо вів стабільно 1 проект і знаходиться у виході з зони комфорту.

А другий — дуже мобільний, вже розуміє, як працювати за новими правилами і має 3 досвіди одночасно в різних нішах.

У наш час стояти на місці в маркетингу — це відставати. Коли усі навколо розвиваються, ідуть уперед, ти на одному рівні від’їжджаєш назад.

Це показує основні переваги крос-досвіду

Крос-досвід — коли можеш успішний результат в одному проекті застосувати в інших проектах. І успішну методику поширюєш на різні бренди, щоб росла результативність.

Це не про повторювання контенту! А, наприклад, тренди в креативах на таргет, референси відеоконтенту, напрямки тем у контенті.

Плюси крос-досвіду, які я перевірила на своїх проектах у маркетингу:

  • Робить мислення гнучкішим, креативність
  • Розширює світогляд
  • Допомагає швидко приймати рішення
  • Швидший результат для бізнесу, проектів
  • Швидший професійний ріст спеціаліста

Коли маркетолог здатний зробити ефективну стратегію для стрілецького клубу, медичного центру, салону дверей і суші, то уявіть, наскільки ця людина чи команда широко мислить.

Людина в штаті — компенсація гіперконтролю, а не ознака ефективності

Якось потенційний клієнт «хочу з вами працювати, але чи можна, щоб СММ-ник, який буде вести, працював ТІЛЬКИ з моїм проектом?»

І я сказала НІ.

Таку роботу можна організувати, але я вважаю такий спосіб неефективним. Бо найкращі СММ-ники мого об’єднання — ті, які ведуть багато проектів і мають крос-досвід. Їх мозок стає більш адаптивним і гнучким для розробки ідей, проектів різних ніш, вони підхоплюють те, що «зайде» у контенті.

Здається, що легше контролювати людину, якщо вона у штаті: щодня сидить у вас «на виду», щось робить за ноутбуком. Але оцінювати співробітника треба не за тим, скільки часу він приділяє вам, бізнесу, а наскільки людина ефективна, чи любить ваш бізнес, чи ви на одній хвилі та хочете рознести ці всі інстаграми й маєте одну ціль.

Подвійні стандарти в оцінці ефективності. От як вибрати, хто краще працює, коли дає однаковий результат?

Усе залежить від людини, а не від формату

Якщо я можу зробити роботу за 2 години, а не за 8, то це каже більше про профі, ніж протирати стілець 40 годин на тиждень. При цьому маркетолог на фултаймі може спокійно брати підробітки на вихідних чи коли не в офісі)

Так само не завжди ефективним є нішування

Якщо маркетолог або СММ-спеціаліст нішується, не хоче напрягатися і думати стратегію по вашій ніші. Він бере шаблони, накатаний алгоритм роботи, адаптує під вас. І це не зажди спрацює.

Ефективна співпраця залежить від людини, професійного рівня, а не формату співпраці. Кожен вибирає, що підходить найкраще, але задумайтеся, чи це не стереотипне мислення. Не потрапляйте до пасток мислення, розвивайтеся і цінуйте різносторонніх працівників, які ведуть вашу компанію вперед до інновацій!

718
Community
Videos
About Us