На що перейти з російського софту 1С та BAS

Немає альтернатив 1С та BAS?

Для більшості українських компаній питання переходу з 1С та BAS наразі дуже актуальне. Часто бачимо як адепти цих двох рудиментарних облікових систем кажуть сакраментальне: “Немає гідних альтернатив”. Але це далеко не так. Ми щасливі констатувати, що для більшості свідомих бізнесів перехід з 1С – лише питання часу та наявності фінансових та людських ресурсів на проєкт міграції або нового впровадження ERP.

Ми, в Clarity, спостерігаємо за подальшою трансформацією компаній, що змінили застарілий софт на новітні ERP і бачимо у цьому переході потужний буст для розвитку бізнесу, його технологічності, цифровізації процесів. Це основа і рушійна сила для тих компаній, що прагнуть змін та якісного прискорення.

До речі, ще одним аргументом щодо впровадження сучасної міжнародної ERP часто є ціна та впевненість у необхідності дорогих та довгих кастомізацій. Наполегливо радимо перевірити цю гіпотезу на допроєктному дослідженні ваших бізнес-вимог та процесів, оскільки в нашій практиці є замовники, що повністю реалізували проєкт в рамках стандартної функціональності системи. До Business Central є понад 4500 додатків, що задовольняють вимогам локального обліку, законодавчим нормам або звичним механікам ведення обліку та звітності у певних країнах.

Не варто також забувати про спеціальні ціни на ліцензії продукту для українських компаній від Microsoft. А ще на наявність грантових програм для малого та середнього бізнесу від ЄБРР, державних програм з імплементації софту. А ще вашої власної змоги підготуватися до проєкту ресурсно та фінансово, отримавши чітку фінансову оцінку від Clarity Ukraine в результаті проєкту Discovery.

Давайте, пройдемося по ключових особливостях системи, яку ми дуже шануємо і на якій досконально знається наша команда.

Використання сучасних хмарних технологій

Business Central – це переважно хмарне рішення, проте бувають й імплементації на фізичних серверах. Хмара має багато переваг, серед яких масштабованість, доступність та економічна ефективність. Обравши Business Central Cloud ви можете отримати доступ до своїх даних і додатків з будь-якого місця, з будь-якого пристрою, що сприяє гнучкості та віддаленій роботі вашої команди. А це сталий тренд останніх років для багатьох бізнесів.

Залишайтеся в курсі подій завдяки постійним оновленням

Business Central регулярно отримує оновлення та вдосконалення від корпорації Microsoft, що гарантує, що ваша ERP-система відповідатиме найактуальнішим потребам сучасного бізнесу. Ні про яку технологічність та інновації в продуктах 1С/BAS й мови немає, це просто звичний, часто рудиментарний та застарілий, інструмент обліку.

Покращений користувацький досвід

Business Central має інтуїтивно зрозумілий, простий у використанні інтерфейс, який спрощує навігацію та зручність використання. А сучасний асистент Copilot дозволяє спростити адміністрування системи та прискорити роботу з клієнтами та підрядниками.

Розширена аналітика та звітність

Business Central має вбудовану аналітику та звітність. Це дає вам змогу приймати управлінські та оперативні рішення на основі даних і виявляти потенційні можливості та загрози швидше, ніж будь-коли раніше.

Безумовно, в 1С/BAS ви можете надбудувати інтеграцію із міжнародними аналітичними системами, проте є ключове питання до валідності вихідних даних. 1С часто викривляє історичність даних при імпорті, а також не матиме сертифікованих вендором коннекторів для безпечного та синхронного обміну даними.

Можливості інтеграції

Business Central легко інтегрується з іншими продуктами Microsoft, такими як Office 365, Power Platform та Azure, що полегшує створення єдиної технологічної екосистеми у вашій організації.

1С/BAS не мають інфраструктурних комбінацій, що наскрізно інтегровані, це зачасту Бітрікс 24 як прототип CRM системи, чату, конфігуратора лендингів. Але між російським софтом та міжнародним є концептуальна прірва як у запиті клієнтів на рівень швидкодії, архітектури, функціоналу. Так і у повній підконтрольності місцевих вендорів будь-якому запиту спецслужб рф щодо розголошення даних на серверах.

Хмарна архітектура Business Central, постійні оновлення та можливості інтеграції роблять його ідеальним вибором для сучасного бізнесу.

Законодавчий тренд

Указом Президента України від 15.04.2023 р. №227/2023 було запроваджено санкції проти низки російських IT-компаній: «1С», «Парус», «Галактика», «Бітрікс24» та інші. Санкції передбачають блокування доступу до вебресурсів і сервісів компаній, блокування активів, повне припинення торговельних операцій, заборону на передачу технологій, прав на об’єкти інтелектуальної власності тощо.

Заборона на використання підсанкційних російських облікових систем в Україні, поки що не стосується бізнесу, але ми наполегливо радимо не зволікати. Однозначно треба позбуватися програмного забезпечення російського походження якнайшвидше та обирати виключно міжнародні надійні ERP платформи, це питання кібербезпеки даних.

Зокрема, оптимальним рішенням за кінцевою вартістю володіння, буде Business Central. Наші додатки «Бухгалтерський облік», «Казначейство», «Облік ПДВ», «Імпорт банківської виписки» та інші, допоможуть вашій бухгалтерській службі швидше адаптуватися до нової сучасної ERP.

Від команди Clarity Ukraine на вас чекатиме повний консультаційний супровід, глибоке занурення у ваші бізнес-вимоги та процеси, навчання персоналу та безкоштовна українська мова для системи Business Central.

514