Ноутбук для SMM: 5 важливих критеріїв

SMM-менеджер — чарівник, який використовує магію поза Гоґвортсом. Щоправда, замість чарівної палички у нього арсенал професійного знаряддя. Це смартфон з якісною камерою, а ще різноманітні штативи, підставки, повербанки, адаптивне зовнішнє освітлення для чітких фото. А ще потужний ноутбук, готовий до будь-яких креативних випробувань.

Вибрати девайс, який стане надійним помічником для діджитал-фахівця, не так вже й просто. Алгоритм пошуку ідеальної моделі ноутбука включає 3 етапи:

  • Визначення цінових рамок. За обмеженого бюджету це найважливіший крок.
  • Знайомство з брендами. Покладатися на інтуїцію чи дослухатися до відгуків інших користувачів — питання з зірочкою. Чужий досвід зазвичай більш репрезентативний.
  • Аналіз технічних характеристик. Вони визначають функціонал та впливають на комфорт експлуатації, тому варто зупинитися детальніше.

Характеристики екрана

Яким би перспективним не було «залізо», найбільше взаємодіяти доводиться з екраном. Він слугує сполучною ланкою між користувачем і системою. Оскільки SMM-ники працюють з програмним забезпеченням для розв'язання графічних задач, вимоги до дисплея трохи вищі за базові.

  1. Мінімальною допустимою роздільною здатністю залишається Full HD, а от частота потрібна хоча б 90 Гц.
  2. Яскравість 400-500 кд/м2 — раптом доведеться розв'язувати нагальні питання просто неба або ж у приміщенні з поганим освітленням.
  3. Бажано, щоб екранні рамки були вузькими та однотонними, інакше будуть відвертати від робочого процесу.
  4. Матриця підійде IPS, OLED або «яблучна» Retina з високою чіткістю та контрастністю і великим кутом огляду.

Відеокарта

Разом з дисплеєм за можливості відображення відповідає ще й відеокарта. Вона може бути вбудованою або дискретною. Перша — економваріант. Друга більш прийнятна, оскільки забезпечує набагато кращу графічну продуктивність і сумісність з вимогливим софтом.

Можна обрати збирання на флагманській відеокарті, щоб у вільний від роботи час грати у високобюджетні «трипл-Ей» ігри з неабиякими вимогами до системи. Вартісний ноутбук на 4090 — для ігрових рекордів та професійних досягнень. Тільки для творчості такий «монстр» не потрібен. Достатньо середнячка на 3050 чи іншій збалансованій і не дуже дорогій графічній платі.

Кількість оперативної пам’яті

Багатозадачність і ще раз багатозадачність — от що важливо для досвідченого SMM-менеджера. Одночасне використання великої кількості різноманітних програм — стандартна ситуація. На додачу ще й купа відкритих вкладок у браузері, а це також навантаження на оперативку. Її потрібно не багато й не мало — близько 16 гігабайтів. Підійде також конфігурація на 12 Гб. Бажано, щоб підтримувався двоканальний режим і була доступна можливість розширення.

Постійна пам’ять

SSD — ідеальне рішення. Відсутність шуму — не єдина його перевага: ще стійкість до пошкоджень і швидка обробка даних. Пропускна здатність набагато краща, ніж у звичайних вінчестерів.

Об’єм сховища — великий, наприклад, 1 Терабайт. Інакше всі референси, готові проєкти, шаблони та плани доведеться зберігати на зовнішніх накопичувачах або в «хмарі». Це незручно і не завжди надійно.

Наостанок — автономність. Зазвичай SMM-менеджери не «прив’язані» до офісу і можуть працювати з будь-якої точки. Не всюди є доступ до живлення, тому акумулятор з високою енергомісткістю — must have. І порт для заряджання від повербанка. 

469
Events
Community
Videos
About Us