Переваги DSP в маркетингу: як обрати найкращу платформу для вашого бренду
Сьогодні цифрова реклама – це більше ніж просто банери чи ролики. Щоб дійсно привернути увагу споживачів, брендам необхідно використовувати інноваційні підходи та формати, які допоможуть не тільки «достукатись» до потрібної аудиторії, а й «змусити» придбати товар або послугу. Саме тут у гру вступають DSP-платформи – інструменти для медіабаїнгу, які дозволяють бізнесу досягати якнайкращих результатів та, що найважливіше, економити час та ресурси.
Про принципи роботи, переваги, а також найбільш популярні DSP-платформи в Україні – розповідає Дмитро Шпак, Strong Middle Account Manager iProspect Ukraine.
DSP: основи
DSP (Demand-Side Platform) – це програмне забезпечення, яке використовують рекламодавці або агентства, щоб придбати рекламний простір на різноманітних платформах – від мобільних застосунків та ігор, до соціальних мереж та вебсайтів. Особливість технології у тому, що вона дозволяє повністю автоматизувати процес купівлі показів (інвентарю) на біржах. А також має єдиний інтерфейс, через який можна відстежувати результати, аналізувати дані та корегувати стратегії.
Як це працює на практиці?
Ви обираєте потрібну аудиторію, задаєте ціль і запускаєте кампанію, а платформа сама шукає найкращі рекламні майданчики в Інтернеті (за оптимальною ціною). При цьому система робить ставку тільки тоді, коли впевнена, що ваше оголошення точно побачить потрібний користувач. І все це – менше ніж за секунду. Тобто, при закупівлі трафіку вам не потрібно долучатись до торгів, аналізувати платформи, обговорювати умови та вартість кліків або укладати договори. Усе відбувається автоматично та в режимі реального часу.
Ключові переваги DSP-платформ:
- Автоматизація економить час та зусиль на керування кампаніями;
- DSP працює з численними біржами реклами та забезпечує широке охоплення аудиторії, яка найбільше резонуватиме з товарами або послугами;
- Кампанії можна запускати швидко та у різних місцях;
- DSP надає докладні звіти та аналітику, допомагаючи замовникам швидко корегувати стратегії та оптимізувати витрати.
Одні з найкращих DSP-платформ на українському ринку:
- Megogo
Для пересічних українців Megogo – це сервіс для перегляду фільмів чи ТВ-шоу, але для маркетологів – це справжній клондайк можливостей. Платформа пропонує унікальний досвід взаємодії з аудиторією за допомогою різноманітних форматів реклами. Наприклад, overplay (банер, що постійно залишається на екрані), ролики, які не можна пропускати, анімовані банери для робочого столу, а також повноекранне оголошення, що з'являється на початку, при зупинці або в кінці ролика.
Платформа популярна серед молодого покоління, особливо з великих міст. Ядро аудиторії – жінки (55,4%) віком від 20 до 39 років (50%), що мають вищу освіту (37,7%).
- Meteofor
Це платформа для перегляду прогнозу погоди в усіх населених пунктах України. Попри конкуренцію з мобільними застосунками для перевірки прогнозу погоди, вона все ще приваблює значну кількість користувачів. Формати реклами тут класичні – брендові банери та ролики, які інтегруються у щоденні потреби споживачів. Перевагою цієї платформи є те, що вона забезпечує стабільний потік трафіку для брендів, які хочуть охопити широку аудиторію та бути завжди «в центрі уваги».
- Blix
Blix – це знахідка для тих, хто не любить переплачувати. У застосунку зібрані знижки та пропозиції, які дозволяють користувачам завчасно планувати покупки. Сервіс щомісяця має 220 тисяч унікальних відвідувачів та 4,1 млн перегляду акційних каталогів. Пропонує різноманітні формати: push-повідомлення, які моментально сповіщають користувачів про акції; рекламні банери між сторінками каталогу та суперскін-оформлення, які підвищують помітність бренду, створюючи взаємодію з рекламою більш органічною та ненав'язливою.
- Adtelligent
Adtelligent – цікава DSP-платформа, яка пропонує дуже точний таргетинг за рахунок використання даних від мобільних операторів, таких як Київстар і Vodafone. Це відкриває широкі можливості, оскільки дозволяє сегментувати аудиторію за демографічними, географічними та поведінковими характеристиками. Її особливість – конструктор креативів, який надає рекламодавцям гнучкість у створенні інтерактивних та креативних оголошень. Наприклад, доступні фліпбук-банери та різні анімації, щоб створити незвичний формат взаємодії з користувачем.
- Eskimi
Це міжнародна AdTech платформа, яка фокусується на мобільній рекламі. Платформа підтримує широкий спектр креативних форматів, таких як відеореклама, інтерактивні банери та 3D-анімації. Завдяки технології RTB (Real-Time Bidding), Eskimi може автоматично вибрати найкращі майданчики для реклами, оптимізуючи витрати. Також система надає детальні звіти та аналітику в реальному часі, щоб оптимізувати кампанії на основі даних про взаємодію користувачів.
- Fusify
Fusify – багатоканальна платформа для яскравих rich-media форматів з великим охопленням та ексклюзивним трафіком від преміальних видавців. Система підтримує таргетинг без використання cookie-файлів, що стає важливою перевагою в умовах зміни в політиках конфіденційності. Також пропонує креативні формати, такі як 3D-банери та відео у форматі native, які легко інтегруються в контент; користувач сприймає їх як частину сторінок, а не як нав'язливу рекламу.
- OLX
Це платформа для обміну, купівлі та продажу товарів та послуг, яка займає провідне місце серед комерційних сайтів України. Аудиторія налічує понад 22 млн користувачів. OLX пропонує широкий спектр можливостей таргетингу, включаючи ремаркетинг, поведінковий таргетинг, а також таргетинг на основі пошукових запитів. Для залучення аудиторії використовують банери, відео та інтерактивні формати, наприклад, рекламу, інтегровану у сторінки входу та пошуку.
- Admixer
Це українська DSP-платформа, яка спеціалізується на мобільній рекламі та пропонує рішення для масштабних рекламних кампаній. Вона забезпечує доступ до понад 500 вітчизняних та міжнародних сайтів, а також підтримує розширений таргетинг, включаючи ретаргетинг і створення lookalike-аудиторії. Окрім класичних форматів, як-от банери та відео, Admixer пропонує також інтерактивні каруселі, що робить рекламні кампанії більш гнучкими та ефективними.
Висновок
Кожен із цих DSP-інструментів має свої унікальні переваги, адаптовані до конкретних цілей і типів аудиторії. Вони дозволяють створювати креативні та привабливі кампанії, що охоплюють всі етапи взаємодії з користувачем – від інтерактивних push-повідомлень і відеобанерів, до таргетингу за геолокацією. З такими інструментами рекламодавці можуть виходити за межі традиційних форматів і пропонувати аудиторії щось справді захоплююче і те, що надовго запам'ятається.