Поведінкові тригери, що справляють враження на рекрутера
Ситуація на співбесіді: кандидат перебиває, не уважно слухає, може й навіть агресивно відповідати. Звучить як провал, правда?
А тепер про те, як зробити все навпаки. Сьогодні у ефірі HRD Paxle Юлія Подеряко з практичними порадами, що допоможуть створити приємний і продуктивний діалог з рекрутером.

Тримайте зоровий контакт
Короткий, але точний зоровий контакт додає впевненості вашим словам.
Це потужний невербальний інструмент, який підсилює вашу комунікацію. Кілька секунд зорового контакту під час кожної фрази допоможуть створити атмосферу довіри і зроблять вашу комунікацію переконливішою. Якщо ж навпаки постійно відводити погляд або дивитися вбік, це може виглядати як невпевненість або незацікавленість.

Завчасно підготуйтесь
Одягніться так, ніби йдете на офлайн-зустріч, приберіть зайві речі на фоні (рекрутер у будь якому разі зверне на це увагу). Технічна перевірка також важлива: протестуйте камеру, мікрофон та інтернет-з'єднання заздалегідь.
Також, перед співбесідою запишіть питання, які хочете поставити. Це допоможе вам не забути їх, навіть якщо трохи нервуватиметеся.

Активно слухайте
Хороший діалог — це не тільки про те, що і як ви говорите, але й про вашу здатність слухати. Використовуйте активне слухання: кивайте, уточнюйте деталі, коротко перефразуйте почуте, щоб показати, що ви розумієте суть сказаного.
Це демонструє вашу зацікавленість і повагу до рекрутера.

Запитуйте те, що дійсно вас цікавить
Коли вам пропонують поставити питання, це не просто формальність — це ваш шанс дізнатися більше й оцінити, наскільки ця компанія підходить вам. Уникайте загальних фраз на кшталт «Хочу розвиватися» — краще уточнюйте конкретні деталі. Запитайте про складнощі посади, команду, флоу робочого дня та очікування від роботи. Так ви дійсно покажете, що зацікавлені позицією.

Діліться не лише успіхом
Якщо ви розповісте про складну ситуацію, яку вам вдалося вирішити, це підкреслить вашу адаптивність. Наприклад, можна поділитися історією про невдалий проєкт, розповівши, що пішло не так, які уроки ви з цього винесли і як застосували цей досвід у майбутньому.
Рекрутери це теж люди, і вони цінують кандидата, який не боїться визнати помилки і вчиться на них.
