Що нам показали на WWDC24 з точки зору UX/UI дизайну

📥 Завантажити статтю

Кожного року Apple представляє оновлення до своїх фірмових операційних систем і цього разу нам показали справді багато корисних нововведень, які ми розглянемо у цій статті.

Сама презентація почалась дуже ефектно — головна команда Apple вистрибнула з літака під епічну музику до Apple Park.

А вже після вступного слова, де розповідали про нові фільми та серіали на їхній стримінговій платформі Apple TV+, почалася розповідь про оновлення.

visionOS

Першим на черзі стала операційна система змішаної реальності — VisionOS. Змін тут не сильно багато.

Тепер у VisionOS завдяки штучному інтелекту можна перетворювати звичайні пласкі зображення в об’ємні для кращого перегляду на гарнітурі змішаної реальності.

Також додали нові жести керування операційною системою, щоб досвід користування був ще простішим та інтуїтивнішим.

Транслювати екран MacBook на VisionPro стало ще зручніше завдяки розширеним можливостям відображання. Картинку можна зробити стандартного розміру, широкого та надширокого, що буде покривати ваше поле зору на 180°.

iOS 18

Робочий стіл

На iOS оновлень більше і вони досить помітні, оскільки вони стосуються робочого столу з яким кожен із нас взаємодіє. Найголовнішою зміною є те, що іконки та віджети тепер можна переміщати у будь-яке місце, а самі іконки отримали темне оформлення і їх можна фарбувати у будь-який колір.

Однак, реалізація фарбування іконок мені не дуже подобається, оскільки всі іконки перефарбовуються примусово, через що досить деталізовані значки стають дуже не гарними. Мені більше подобається підхід Google, які запропонували розробникам зручний інструментарій для створення тематичних іконок, проте проблема в тому, що не дуже багато розробників виявили бажання цим займатися.

Порівняння тематичних іконок iOS та Android. Джерело: TechDroider

Тепер на iOS ви можете додатково захистити окремі застосунки за допомогою пін-коду та FaceID, або ж взагалі їх приховати, де вони будуть знаходитись в прихованому розділі App Library.

Центр керування

Значних змін також зазнав і центр керування. Він отримав редизайн, кнопки стали круглими, їхній розмір можна легко змінювати та додавати нові через меню. Також тут з’явились різні сторінки, як ось керування плеєром, або керування розумним домом

Екран блокування

Оновлення тут лише одне, але воно досить важливе. Тепер ви можете змінювати кнопки швидкого доступу на екрані блокування.

Photos

Застосунок Photos отримав редизайн, він сфокусований на різних колекціях, які розташовані нижче всіх фотографій. Тепер цей застосунок перетворюється у такий собі локальний Instagram. 

iMessage

iMessage отримав функціональні та зручні оновлення. 

Тепер можна відправляти заплановані повідомлення на певний час, як це зроблено в Telegram. 

На повідомлення тепер можна реагувати будь-яким емоджі, або власним стікером.

Також з’явились додаткові форматування тексту з різними цікавими ефектами. 

А повідомлення тепер можна редагувати.

Але найважливіше, що не згадали на презентації, — це те, що iMessage тепер підтримує протокол RCS замість застарілих SMS та MMS. Тепер він має ті ж можливості, що й більшість сучасних месенджерів, і можна без проблем спілкуватися з користувачами Android прямо з рідного застосунку для повідомлень, що є надзвичайно важливим для американського ринку.

Пошта

У рідному застосунку пошти з’явились категорії, а якщо ви маєте багато листів від однієї компанії, то вони будуть групуватись в одній стрічці.

AirPods

Airpods отримали невелике, але дуже важливе оновлення. Тепер ваші навушники розуміють ваші кивки головою, коли вам хтось телефонує. Таким чином, ви зможете легко відповідати на виклики без лишніх рухів.

watchOS 11

watchOS отримав ще більше функцій, що покращують ваше відстеження здоров’я. 

Найзначнішим оновленням є те, що кільця активності тепер можна призупиняти. Це може бути корисним, коли ви не маєте можливості займатись активним способом життя.

Також додали відстеження вагітності. Гадаю цей функціонал майбутні матері точно зацінять.

Тепер усі ваші показники здоров’я знаходяться в одному зручному місці.

Фото циферблат став ще кращим. Тепер штучний інтелект автоматично буде підбирати найкраще фото для вас та автоматично розташовувати циферблат так, щоб це виглядало максимально гарно.

А ще у watchOS з’явились Live Activities, як в iOS. Завдяки ним, на екран виводиться вся найважливіша поточна інформація, яка може знадобитись.

iPadOS 18

iPadOS 18 отримав ті ж оновлення кастомізації, що й iOS, тож акцентувати увагу на цьому не будемо, а одразу перейдемо до ексклюзивних функцій саме для планшетів. 

Калькулятор

Через 14 років Apple все ж змогла випустити калькулятор для своїх планшетів. Сам же калькулятор покращили, додали різні конвертори величин, в тому числі й курс валют та додали інженерний варіант, який на iPad за замовчуванням.

Math Notes

Та це ще не все. Apple додали спеціальний режим в калькуляторі під назвою "Math Notes". Цей режим дозволяє вам від руки писати різні рівняння й результат з’являється миттєво, він може справлятись навіть з досить важкими задачами. Також Math Notes одразу інтегрований в застосунок нотаток, що безумовно є дуже зручним. Цей режим буде дуже корисний школярам, що дуже спростить їхнє життя.

Smart Script

Завдяки Smart Script ваші рукописи, які ви робите за допомогою Apple Pencil будуть автоматично вирівнюватись, при цьому зберігаючи ваш стиль печерка. Тож тепер ви можете не переживати з приводу того, що потім не зрозумієте те, що написали.

Нова панель вкладок

Оновлена панель вкладок трохи змінила свій дизайн, тепер вона стала плаваючою, а всі елементи звідти можна легко налаштувати під себе.

macOS Sequoia

macOS Sequoia принесла все найкраще з iPadOS, як ось Math Notes та iOS, як ось покращений iMessage та Photos і додала до себе нові круті функції.

iPhone Mirroring

Найголовнішим оновленням в новій macOS став iPhone Mirroring. Він дозволяє транслювати екран з вашого смартфона на екран ноутбука без сильної втрати якості та з мінімальною затримкою. Ви з ним можете активно взаємодіяти та пересилати напряму файли при цьому сам iPhone може знаходитись в іншому кінці кімнати та бути вимкненим. А всі сповіщення з iOS, які прийдуть вам на macOS, при натисканні, автоматично будуть вмикати iPhone Mirroring.

Паролі

Один з системних елементів налаштувань перетворився в окремий застосунок. Тепер ви можете ще зручніше переглядати ваші паролі від сайтів, застосунків та Wi-Fi точок. Застосунок буде також доступний на iOS, iPadOS та навіть на Windows. 

Закріплення вікон

Тепер вікна можна закріплювати до певного кута, або сторони звичайним перетаскуванням. Дуже схожа реалізація вже є на Windows.

Safari

Safari отримав підтримку штучного інтелекту. Браузер тепер вміє аналізувати кожну сторінку та видавати вам найважливішу інформацію звідти — як, наприклад, контактні дані та адреса. А в режимі зручного читання, ви зможете переглянути статтю в скороченому варіанті з найголовнішими тезами звідти.

Apple Intelligence

А тепер те, чого найбільше очікували — інтеграція штучного інтелекту в продукти Apple.

Варто зауважити, що всі ці функції будуть працювати лише на процесорах Apple A17 Pro та вище й Apple M1 та вище. Тобто, зі смартфонів, штучний інтелект буде підтримувати лише iPhone 15 Pro та Pro Max до релізу наступної 16 лінійки смартфонів від Apple. Це все відбувається через те, що всі ваші операції відбуваються локально, через що і потрібно більше потужностей.

Робота з текстом

Apple Intelligence надає широкий спектр роботи з текстом, який ви пишете, або читаєте.

Тепер ви легко зможете граматично правильно переписати ваш текст, зробити, його більш дружнім, професійнішим, зробити коротшим, або оформити його в стилі списків.

Також ви легко зможете зробити короткий зміст виділеного тексту.

Робота з зображеннями

Несподівано, Apple вирішили порадувати нас і генерацією зображень. Завдяки  Image Playground ви зможете завдяки простих промтів згенерувати зображення та надіслати це своїм друзям. Також можна згенерувати зображення на основі обличчя тієї чи іншої людини. Однак, загальна якість генерації зображень, м’яко кажучи, не найкраща.

Також штучний інтелект на основі ваших скетчів може генерувати повноцінне зображення і це виглядає набагато цікавіше.

Genmoji

Apple Intelligence також змінив роботу з емоджі. Тепер він вміє генерувати сотні різних емоджі на основі вашого запиту. Також можна створити власне емоджі на основі вашого фото та промпту. Однак, це, скоріш за все, буде працювати лише в межах iMessage, оскільки тут буде поставати величезне питання того, як вони будуть відображатись на Android та Windows пристроях. 

Завдяки штучному інтелекту ви тепер можете видаляти зайві об’єкти з зображення. Однак, це вже було й в інших виробників, тож цим вони нас не здивували.

Також за допомогою вашого запиту, штучний інтелект здатен створити для вас колекцію з різних фотографій. Це можуть бути якісь спогади, фотографії вашого кота, або дитини тощо.

Siri

З появою штучного інтелекту, оновилась Siri, яка тепер стала розумнішою. Тепер вона краще розуміє ваші запити, навіть якщо ви десь помилились, або не правильно сформували думку. Вона навчилась розуміти контексти та розуміє хто ваша мама та як вона, коли у вас найближча зустріч і які у вас є справи.

Окрім голосу, до Siri можна звертатись і звичайним текстом. Для цього достатньо двічі натиснути на полоску навігації знизу. Це може бути корисним, коли ви не маєте змоги говорити. І будемо чесними, нам досі незручно спілкуватись з нашими гаджетами.

Пріоритетні сповіщення

Щодня ми отримуємо багато сповіщень і ми не завжди зможемо звернути увагу на ті, які для нас можуть бути дуже важливими. Саме тому, штучний інтелект, враховуючі усі ваші контексти, буде допомагати вам з цим. Повідомлення самих сповіщень теж удосконалили, оскільки там тепер відображається короткий зміст того, що там є, що допоможе вам краще зорієнтуватись. Пріорітетні сповіщення працюють так само і в застосунку пошти.

Інтеграція з ChatGPT

Окрім цього, ChatGPT тепер буде тісно інтегрований в iOS. Він буде використовуватись у тих випадках, коли функціонала Apple Intelligence буде вже недостатньо. Для цього буде використовуватись новітня модель ChatGPT-4o. 

На завершення

Цьогорічна презентація Apple вийшла дуже цікавою, насиченою та ненудною. Ми отримали багато корисних нововведень в різні операційні системи компанії, це ті функції, якими люди дійсно будуть користуватись. Та найголовніше те, що ми тепер отримали тісну інтеграцію штучного інтелекту в екосистему Apple. Треба буде перевіряти, як воно буде працювати в реальному житті та дізнатись відповідь на найголовніше питання: чи заговорить Siri українською?

Якщо ви дочитали до цього моменту, значить ця стаття виявилась для вас цікавою. Тому, якщо ви хочете підтримати мій контент, аби я міг і далі писати для вас цікаві статті, можете підтримати мене закинувши на банку.

А ще підписуйтесь на мій телеграм-канал, щоб не пропустити різні новини пов’язані з моїми статтями та новинами зі світу технологій.

Також, не забувайте підтримувати нашу армію, адже лише вони можуть забезпечити краще майбутнє та мир у нашій країні.

Дякую усім за увагу❤️

5
317
Community
Videos
About Us