Тренди в Телеграмі 2024

Зовсім не секрет, що Телеграм в Україні є однією з найпопулярніших соцмереж, адже саме там більшість із нас дізнаються про останні новини, чатяться з друзями й колегами та отримують проклятущі правки по роботі. Україна посідає 10 місце по кількості авдиторії Телеграм-користувачів по всьому світу, це близько 327 млн користувачів, тому для креаторів та бізнесів надважливо тримати руку на пульсі та знати всі новинки платформи як свої пʼять пальців. Сьогодні ми поспілкувались із нашим експертом і CEO Telegram Agency, Павлом Шапкою про телеграм-тренди 2024 року, нові функції платформи та подальший розвиток соцмережі. Читаємо, запамʼятовуємо та залітаємо в тренди!

Тренд 1: Короткі прогріви

Левова частка юзерів Телеграм ― платоспроможна аудиторія і їй не потрібно давати багато часу на роздуми, адже довгі роздуми ― це сумніви. Чим довший прогрів, тим більше увага клієнтів розфокусовується. Тому актуальною середньою довжиною прогріву наразі є 6-9 днів. Цього достатньо, що збільшити трафік, прогріти аудиторію та дати клієнтам подумати.

Тренд 2: Довгі формати та структурування текстів

Телеграм ― ідеальна платформа для довгого текстового формату, адже тексти можна публікувати не лише в загальноприйнятому форматі дописів, а створювати повноцінні статті на базі Телеграфу ― анонімної блог-платформи, безкоштовного інструменту від розробників Телеграму. Першочергово цей сервіс було створено для користування в межах месенджера, проте наразі використовувати Телеграф можна й без привʼязки до акаунту.

У 2024 році, одночасно із трендом на короткий динамічний кількасекундний контент, набуває поширення і довгий формат. Тому використання Телеграфу може стати чудовим способом переводити трафік із веб-сайту із текстовим блогом на Телеграм-канал чи чат. Або ж, навпаки: ти можеш опублікувати короткі тези свого допису у форматі Телеграф-статті й дати посилання на повну версію із сайту. Таким чином, підписники отримуватимуть цікаву інформацію швидше та не забуватимуть відвідувати сайт.

Ще один важливий момент: при створенні Телеграф-статей важливо не тільки давати корисну інформацію, а й «чіпляти» увагу юзерів. Тому не варто ігнорувати вбудований інструментарій: виділення цитат, розподілення по розділах і заголовках, додавання зображень та інших видів контенту тощо. Ну і правильно структуровані тексти банально краще сприймаються.

Тренд 3: Щирість та автентичність

Цей тренд наразі поширюється не тільки в Телеграм, а і як відомо, на будь-яку соцмережу чи месенджер. Тренди швидкоплинні, тому якщо ти маєш експертність і ведеш про це блог, або ж маєш сталий стиль та тонвойс бренду ― не міняй це на бездумне слідування трендам. Проте, якщо та чи інша вірусна контент-ідея співпадає зі стилем сторінки ― немає причин не спробувати! Усього в міру й буде тобі щастя, це, як кажуть, ґрунт, база і фундамент!

А якщо ти бажаєш створювати крутий контент з унікальним стилем та не тільки залітати в тренди, а й запроваджувати їх ― заповнюй бриф, і наші профі виконають усе на найвищому рівні!

Тренд 4: Мікс форматів контенту

Першочергово Телеграм був лише зручним та швидким месенджером, проте зараз багато його функцій цілком можна віднести до таких, що пропонують і соцмережі. Та й зацікавити юзерів зараз легше, послуговуючись різними форматами. Телеграм ідеально підходить і для серій фото, і для довгих текстів, про які ми згадали вище, для класичних дописів «фото (серія фото) + короткий текст», для відео різної довжини, розповідей, і навіть для голосових повідомлень. Трендом у 2024 році є якраз адаптація різноформатного контенту під аудиторію з різними уподобаннями в способах отриманні інформації. Так, користувачі Телеграму люблять читати. Але ж вони активно записують і слухають голосові повідомлення. Тестуй та залишай формати, які заходять саме твоїм бро!

Тренд 5: Навігація на каналі або в чаті

На відміну від того ж Інстаграму чи Тіктоку, де сторінка побудована у форматі стрічки, яку легко скролити й шукати за зображенням потрібний контент, канали чи чати в Телеграм являють собою, скоріш, одну довжелезну стрічку, де швидко, без текстового чи календарного пошуку знайти потрібний контент доволі складно. Тому продовжити життя допису допоможе структурування каналу: використання навігації, закріплених повідомлень та хештегів. Це також тренд, адже це банально зручніше для користувачів, і тому більше довготривалих підписок припадає саме на сторінки з інтуїтивно зрозумілою структурою.

Долучайся до нашого Інстаграму ― саме там ми не лише ділимось корисними лайфхаками по веденню Телеграму, а й оперативно розповідаємо про всі новинки і тренди!

463