Як знайти роботу в арбітражі трафіку та побудувати кар’єру?
Чи відрізняється побудова кар’єри в арбітражі трафіку від інших діджитал-сфер? Звісно, нюанси є, але як і всюди цінується наполегливість і працелюбність.
Відповідаємо на поширені питання новачків в арбітражі.
Що писати в резюме (особливо, коли немає чого писати)?
Загальні правила складання резюме діють в арбітражі трафіку.
В резюме вкажіть стать, вік, місце проживання, готовність працювати в офісі або віддалено, контактні дані та активні акаунти в соцмережах. Радимо писати грамотно і стисло, повідомляти про реальні досягнення.
Вказуйте більш-менш релевантний досвід: офіціант або манікюрниця — явно не те, а ось будь-яка робота в маркетингу — вже краще.
Якщо ви працювали арбітражником тільки на фрилансі, заливали самостійно — пропишіть це.
Можна вказати в резюме наявність вищої освіти, проте набагато більше роботодавців цікавлять професійні курси з арбітражу трафіку. До речі, якщо ви навчалися у досвідченого арбітражника (на правах помічника або стажера) — це теж можна написати (в ідеалі прикріпити рекомендаційний лист).
Кейси потрібно оформити в портфоліо і прикріпити так, щоб було зручно переглядати.
Вказуйте знання мов, вільна англійська — завжди плюс.
Що робити, якщо ви хочете в арбітраж, але ніколи ніде не працювали? Часом заради досвіду доводиться працювати безоплатно. Напишіть мотиваційний лист — аргументуйте, чому ви прагнете ввійти у сферу. Менше вимог до роботодавців, більше готовності пахати — і цілком можливо, що одна з команд дасть вам цей шанс.
Де шукати вакансії та на що звертати увагу?
Агрегатори оголошень про роботу на кшталт work.ua та robota.ua — цілком робочий варіант для пошуку, також ми додаємо собі в сторіз відкриті вакансії Arbitrage Up. Часом потрібно навіть не відгукуватися на вакансії, а лише вивісити на сайті своє резюме. Деякі роботодавці навіть не розміщують пропозиції, бо не хочуть мати справу з сотнями заявок — вони просто переглядають резюме і самі пишуть кандидатам.
У вакансії або джоб-оффері вас особливо має зацікавити ставка, відсоток, порядок виплати грошей. Зверніть увагу на те, чи вимагається мати свої розхідники.
Також про вакансії можна дізнатися з професійних чатів і форумів. Саме тут більше шансів попроситися в команду людям без досвіду.
Як проходить співбесіда в команду?
Залежно від компанії або команди, у вас може бути кілька етапів співбесіди, онлайн та/або оффлайн. Проводити її можуть як HRи, так і безпосередні члени арбітражної команди.
Що перевіряється під час співбесіди?
- Ваші адекватність та комунікабельність — ніхто не шукає в команду людину, яка псуватиме всім настрій.
- Правдивість того, що ви вказали в резюме — будьте готові до перевірки заявлених навиків, скоріш за все вас попросять більше розповісти про ваші кейси.
- Знання сфери. Часто для того, щоб перевірити, наскільки ви в темі, не потрібно проводити тестування. Можуть просто запитати вашу думку про ту чи іншу ситуацію в арбітражі.
- Готовність працювати, брати певний обсяг роботи та відповідальність.
Також на співбесідах різного рівня бувають такі додаткові опції як:
- тестові завдання,
- психологічні тести,
- поліграф.
Майте на увазі, що якщо на якомусь етапі вам здається, що робота не вартує таких зусиль і роботодавець надто перегинає палицю, то можливо, що вам не здається.
Як розвиватися, коли ви вже отримали роботу?
Для медіабаєра не існує точки, після якої він перестає розвиватися та навчатися нового. До і після того, як вас взяли в команду, потрібно думати про свій розвиток і робити для нього якомога більше.
Розвивати потрібно хард скіли арбітражника:
- вивчати теоретичну і практичну сторони маркетингу;
- вивчати софт для заливів та аналітики.
Також уваги потребують софт скіли, серед яких:
- комунікативні та лідерські навички;
- креативність;
- стресостійкість;
- тайм-менеджмент (організованість).
Можливості для розвитку та отримання нових знань — це:
- навчальні курси;
- лекції та вебінари;
- читання професійних статей та перегляд відео;
- участь у конференціях;
- моніторинг чатів.
Все це дозволить отримувати актуальну інформацію, моніторити тренди на ринку.
Шлях арбітражника — це щоденна праця не тільки над проєктами, але й над собою. Потрібна наполегливість, адже вона допомагає здобути потрібні знання, знайти першу і всі наступні роботи, заливати та отримувати високі ROI.