Звідки креативнику черпати натхнення?

Кожен з нас стикався із апатією та відсутністю натхнення, коли здається ніби всі можливі ідеї вже були втілені в життя кимось до нас. Сьогодні поговоримо про те, де шукати натхнення у таких випадках? Якими кейсами надихатися для створення чогось нового? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в нашому матеріалі, тож let`s go читати і заряджатись креативом!

Порада 1. Лікуйте відсутність ідей музикою

Класика, джаз чи попмузика? Обирати Вам. Увімкніть бу-яку красиву композицію, закрите очі та добре вслухайтесь в звуки, слова, що чуєте. Якою є ця композиція? Яку картину ви можете уявити перед собою чуючи ці звуки? Це буде естетичний пікнік в саду або шалений танець двох закоханих? Малюйте образи та розвивайте їх. Додавайте фарб та робіть рухи ваших головних героїв ритмічнішими. Ця вправа неодмінно допоможе вам знову розворушити фантазію та надихне на створення чогось нового.

Порада 2. Слухайте експертів

Обирайте для себе якісний контент. Наповнюйтесь думками інших. Пам’ятайте, ідея породжує ідею. Залишаємо для вас кілька блогів для натхнення:

Якщо потрібно написати класний текст — надихайтесь iryna_pobidash (https://www.instagram.com/iryna_pobidash?igsh=cWh6NG9jeHg5bHd5). Це блог літературознавиці, яка дуже майстерно пише і вміє “заворожувати” своїми текстами.

Якщо треба ідеї для Reels та TikTok — welcome to Інстаграмівка (https://t.me/instagramivka). Тут ви знайдете масу ідей для Reels, уроки по монтажу та цікаві рекомендації щодо контенту.

Окрім перелічених вище блогів ви також можете слідкувати за сайтом «UA Creatives» (http://labs.journ.knu.ua/creatives/). Це проєкт створений спільнотою студентів Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, який розповідає про роботу креативників під час війни. Тут ви знайдете інформацію про успішні інформаційні кампанії, імідж України в Європі та багато цікавих аналітичних матеріалів.

Порада 3. Шукайте натхнення в тиші

Чи задумувались ви колись, чому саме перед сном наш мозок генерує купу різних думок та сценаріїв? Тому що в цей час він вільний від клопотів, які виникали у вас в голові впродовж дня. Часом щоб прийшла нова ідея потрібно не наповнювати голову новим, а навпаки звільнити розум та створити місце для тиші. Для цього ідеально підійдуть легкі фізичні вправи, розтяжка, медитації, хаотичне малювання. Головне перед заняттям поставити намір на вирішення вашої проблеми але пізніше

Порада 4. Подорожуйте

Однією з порад щодо пошуку натхнення, поділилась випускниця ННІЖ КНУ імені Тараса Шевченка, копірайтерка Ольга Олтаржевська.

« — Де Ви зазвичай черпаєте натхнення для написання текстів?

— Загалом — це подорожі. Тому що глибина думки залежить від широти світосприйняття. Тому за останній рік я відвідала 8 країн і зараз поїхала на навчання до Данії.

— Які країни вразили Вас найбільше?

— Норвегія, Фінляндія. Тут легко тримати мозок "в холоді", генерувати думки, почувати спокій, баланс, гармонію і захищеність.»

Порада 5. Кейси, кейси і ще раз кейси! Шукайте бізнеси які небанально подають банальні речі.

Існує чимало сфер, в яких важко створювати креативні кейси та зацікавлювати авдиторію. Але одним з яскравих прикладів хорошої комунікації, є приклад мережі супермаркетів «Сільпо». Тільки погляньте, як вони вміють обіграти звичайні продукти харчування.

Перший приклад вдалого кейсу вони продемонстрували на День закоханих. Креативники “Сільпо” створили опитування, в якому потрібно було до кожного продукту обрати пару. Наприклад, треба було обрати, про кого мріє печиво – про склянку молока чи горнятко чаю. Так само було з хлібцем та пончиком. Далі вони створили пару з продуктів, які набрали найбільше голосів, та написали “Не розбивайте серденька – беріть двох”. Таким чином “Сільпо” намагалися залучити авдиторію та нагадати про себе і звичайно, цей кейс може збільшити продажі продуктів, які згадувались в сторіс.

Другий приклад вдалого кейсу також був створений на День закоханих. Креативники запустили сайт знайомств від Сільпо. Тут пари відбирались за смаками у їжі, тобто вам потрібно було відповісти на 7 запитань, наприклад, “Що перекусити перед побаченням?”, після проходження тесту ви отримуєте фото та соціальні мережі потенційної пари, яка обрала такий самий варіант як у вас або схожий. Споживачів дуже зацікавила така ініціатива і вони активно брали участь, оскільки Сільпо пообіцяли, що сумісність вийде не менше ніж на 70%.

Дуже важко бути креативним, коли від вас цього вимагають, але ви просто “не в ресурсі”. Ми сподіваємось, що наші поради надихнули вас створити щось цікаве для свого продукту, а наші приклади довели, що бути оригінальним та цікавим можна в будь-якій сфері. Не бійтеся креативити, у вас все вийде!

Цей матеріал є частиною проєкту UA Creatives, створеного студентами Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Більше за посиланням: http://labs.journ.knu.ua/creatives/

Автори: Анастасія Козмінчук та Олександра Корецька 

1
417