+109 тисяч підписників за 6 місяців: кейс із залучення нової аудиторії на Youtube-канал

Під час розвитку Youtube-каналу варто враховувати, що його просування - це марафон, а не спринт. Тобто дотримуватися обраної стратегії потрібно хоча б кілька місяців. Щоб було зрозуміліше, розповім про залучення аудиторії для ще одного медичного каналу. Цього разу ми зробили наголос на органіку.

Аналіз і постановка завдань

На початку роботи над кожним проєктом ми аналізуємо статистику каналу і шукаємо точки зростання. Цього разу ми проаналізували показники за півроку до звернення до нас і зробили такі висновки:

  • необхідно провести оптимізацію назв і описів старих відео;
  • додати трендовий контент для залучення нової аудиторії;
  • додати серійний контент;
  • ввести нові типи контенту;
  • оновити концепцію дизайну;
  • систематизувати роботу в спільноті каналу;
  • для підтримки органічного трафіку запустити в рекламу кілька найкращих відео.
Статистика каналу до роботи



Підготовка контенту

Контент на YouTube і так відіграє дуже велику роль, а при органічному просуванні - тим більше. Тому почали ми з продумування контент-стратегії.

Щоб не тільки залучати нову аудиторію, а й утримувати її, потрібно побудувати невелику воронку: трендові відео для залучення → серійний контент для утримання.

Серійний контент - це кілька відео, які послідовно розкривають одну велику тему. Зазвичай він заснований на відео-"локомотивах". Тобто на тих роликах, які приносять найбільше переглядів і підписників.

Для прикладу наведу статистику одного "локомотива".

На цьому скріншоті видно результат у розрізі статистика переглядів

Процес створення серійного контенту складається з трьох головних кроків:

- потрібно проаналізувати статистику кожного відео;

- знайти найкраще за показниками;

- зняти ще кілька відео, які розвивають тему, порушену в першому ролику.

Серійний контент чудово працює на великих каналах. Ми це перевірили на власному досвіді.

Оптимізація назв і описів

Під оптимізацією ми розуміємо вибір і додавання правильних ключів, а також підбір оптимального обсягу описів.

Цей крок необхідний, щоб відео частіше пропонувалося в результатах пошуку, в рекомендаціях і (за умови хорошої оптимізації та супер цікавого контенту) навіть у видачі Google.

У рамках цього кейса показ відео в рекомендаціях зріс до 75%.

Додавання нових форматів

Для органічного просування ми включили в контент-план додаткові формати, зокрема - Shorts.

Для цього формату на Youtube працюють спеціальні алгоритми. Тому зараз Shorts приводять найбільше органічного трафіку. У них більш швидке зростання за переглядами та хороший відсоток утримання.

Для прикладу наведу статистику за кількома відео.

Перше - принесло 5 тисячі підписників і понад 599 тисяч переглядів. І це не остаточні цифри. Утриманням глядачів 91% - тому успішно працює в стрічці Shorts. Оскільки на момент створення скріншота відео все ще індексувалося.

Наступне відео показало чудовий результат за приростом підписників (+2,9 тисячі) та понад 1 мільйона переглядів. 

На завершення

Під час розвитку Youtube-каналу варто враховувати, що його просування - це марафон, а не спринт. Тобто дотримуватися обраної стратегії потрібно хоча б кілька місяців. Тільки в такому разі ви побачите реальні результати. На графіку з аналітики чітко видно, початок роботи з нашою командою і перші результати зростання завдяки нової контент-стратегії.

Під час ведення великих каналів важливо поступово вводити нові інструменти, а також відмовитися від радикальних змін. Тому що важливо орієнтуватися і на роботу з уже наявною аудиторією, і на залучення нових глядачів.

У роботі з цим каналом нам вдалося виконати головне завдання - збільшити кількість підписників і монетизацію канал. Це було досягнуто завдяки оптимізації відео, грамотній рекламній стратегії та використанню коротких відео. Також не останню роль у просуванні зіграв якісний контент, який клієнт вчасно віддавав для публікації.

Якщо у вас є запитання - з радістю готовий відповісти в коментарях або в соціальних мережах!

5412