CSS Design Awards

Розробка eSports платформи та маркетингового сайту для кіберспортивної спільноти

365games — це eSports-платформа для любителів онлайн-ігор. Її мета — об’єднати фанатів, кіберспортивні команди та урізноманітнити ігровий процес: можна створити команду, виконувати завдання, брати участь у турнірах від спонсорів та отримувати призи. За виконання завдань гравець отримує бали, які наближають його до грошових нагород в змагальному рейтингу платформи.

Особливості завдання

Розробити програмне забезпечення платформи та маркетинговий сайт з такими набором фіч продукту:

 • 365games — глобальний продукт. Платформа повинна бути доступною з будь-якої точки світу, на 6 мовах та з постійним розширенням переліку топових ігор.
 • За задумом, функції платформи повинні зробити продукт щоденним ігровим доповненням. Потрібно створити екосистему змагальності, живого спілкування гравців. Так люди щоденно грають в ігри, користуються платформою — відпочивають та отримують бонуси.
 • Безпека серверів — платформа приймає оплату за підписку, працює з гаманцями та особистими даними гравців. Щоб запобігти кібератакам та витоку даних, захищаємо сервери наскрізним шифруванням<
 • Маркетинговий сайт — це презентація продукту, демонстрація переваг та точка реєстрації на платформі. Дизайн має бути яскравим, в традиціях індустрії та надихати приєднатись до платформи.

Стратегія

Обговорюючи різні моделі співпраці з клієнтом, зупинились на «технічному партнерстві». Від клієнта надходять бізнес-ідеї, які технічна команда перетворює в робоче завдання. Так команда клієнта зосереджується виключно на бізнесі, не витрачаючи час на глибоку програмну аналітику та технічну реалізацію продукту.

Реалізація

Щоб на ранніх етапах розвитку продукту проаналізувати аудиторію, зрозуміти основні потреби та виробити гіпотези — розробили MVP платформу. Всі функції розділили на дві версії:

 1. До MVP платформи за планом додаємо головне і запускаємо через 5-6 місяців.
 2. На основі протестованих з гравцями гіпотез та нових функцій працюємо над другою версією платформи і запускаємо в масове тестування.

Розробка MVP

У клієнта була ідея «партнерської платформи» — нові функції чи турніри додавали б через інтеграції з сервісами партнерів. Але під час тестування гіпотези виявили, що інтеграції навантажуватимуть платформу.

Замість цього, ми запропонували власну систему турнірів: зі створенням події, запрошенням команд, керуванням матчами та системою присудження очок і грошових призів. Така система більш гнучка, а клієнт може вільно керувати турнірами ігрової платформи.

Таблиця лідерів

Гравець підключає акаунт до платформи, після чого профіль автоматично потрапляє в змагальну таблицю гравців конкретної гри.

Далі, гравець виконує завдання і заробляє призові очки, які піднімають його в таблиці. Наприкінці місяця кращі за результатами таблиці отримують грошові бонуси.

Система підписок

На платформі є система підписок, яка дозволяє отримувати більше бонусів в турнірах, за завдання та таблицю лідерів.

Кожний з рівнів підписки також розширює можливості ігрової платформи: підписники отримують більше нагород та додаткові завдання.

Система нагород

На платформі є два типи нагород: основні та додаткові. Основні нагороди отримують гравці з топу турнірної таблиці та учасники змагань платформи. Для мотивації та заохочення підписників є додаткові призи:

 • Lucky Drafts — раз на день з числа підписників платформа обирає переможця;
 • One Dollar Day — призовий долар щоденно для гравців з платними підписками.

Серверна архітектура

Щоб сервери працювали в кожному регіоні без просадок, потрібна система перерозподілу. Для цього ми встановили платформу на сервери Amazon Web Services. Обрали варіант з двох причин:

 1. Платформа Amazon автоматично розподіляє навантаження на сервери в усьому світі;
 2. Сервери Амазону захищені від кібератак спеціальним шифруванням. Платформа працює надійно та без дискомфорту для гравця.

Створення маркетингового сайту

Платформа потребувала сторі-презентацію продукту та точку для реєстрації нових гравців. Для цього ми створили окремий маркетинговий сайт, який розповідає про переваги платформи для гравця, особливості підписок та мотивує доєднатися до платформи.

Дизайн сайту виконали в традиціях eSports, щоб захопити людину в ігровий процес з перших хвилин знайомства з платформою.

Результати

Через 6 місяців розробки клієнт отримав готовий MVP платформи: з продуманою серверною логікою, основними функціями та маркетинговим веб-сайтом.

Додатково за потребою клієнта додали систему повідомлень для гравців: в платформі та через e-mail. Наразі платформа тестується кіберспортивними гравцями, ігровими блогерами та стримерами.

Відзнака спільноти

Сайт 365games отримав нагороду від 
CSS Design awardsSpecial Kudos, Best UI DesignBest UX Design та Best Innovation.

CSS Design awards

Запланували наступну версію продукту з новими можливостями:

 1. Внутрішній магазин, де гравець може обміняти очки на ігрову атрибутику.
 2. Чат для гравців всередині платформи.
 3. Додаток для смартфону на основі готової серверної логіки з веб-додаткуб, щоб користуватись платформою без згортання гри на ПК.
 4. Можливості мікроменеджменту для кіберспортивних команд. Наприклад, спілкування та заходи для фанатів.

Посилання

Переглянути вебсайт 👀

3
1879