92% запитів в ТОП-10 для мережі ресторанів

Кейс від компанії Aweb про збільшення небрендового трафіку за пріоритетним напрямом — суші, для мережі ресторанів японської та європейської кухні.

Клієнт

Євразія – це мережа ресторанів японської та європейської кухні у Києві та Київській області, що налічує понад 20 ресторанів.

Наша задача

Збільшення небрендового трафіку за пріоритетним напрямом — суші, яке можна поділити на 3 частини:

  • Самовивіз суші;
  • Доставка суші;
  • Загальні запити (Суші, Суші Київ).

Критерій оцінки нашої роботи клієнтом: у найближчій перспективі — зростання позицій, у якості проміжної метрики, а пізніше — зростання трафіку.

Вихідні дані:

Регіон: Київ та найближчі міста.

Початок робіт: 14 червня 2022 року

Особливості проєкту: трафік на проєкті змінюється залежно від ситуації у країні. Наприклад, у дні масованих обстрілів України, трафік значно падає.

Мова: українська, російська (акцент на російськомовній версії).

Пошукова система: Гугл

Складнощі

Із початком робіт над проектом, ми часто стикалися з критично важливими проблемами, що уповільнювали процес просування, а іноді майже руйнували його.

Програмісти на проєкті – клієнтські. За їхніми словами, CMS складно піддається доопрацюванням і потребує значних витрат часу. Це уповільнює процес розміщення мета-тегів (МТ) текстів і створення нових сторінок (яких потрібно багато задля охоплення всіх ключових запитів, що нас цікавлять).

Пріоритетність завдань на боці програмістів. Програмісти часто були зайняті іншими завданнями, що не стосуються SEO, що також уповільнювало процес створення нових сторінок та технічних доробок.

«Лист щастя». У лютому 2023 року, коли частину сторінок ми вже опрацювали та вивели сайт на хороші позиції, наша команда отримала «лист щастя» від клієнта:

Абсолютно все, що ми робили на сайті останні півроку, зникло! І найскладніше в цій ситуації відсутність бекапів у хостингу (до речі, він був далеко не кращим, тому ми відразу попросили його поміняти). Команда оперативно визначила список пріоритетних робіт із відновлення:

  • МТ;
  • тексти;
  • технічні виправлення.

Приблизно за тиждень програмістам вдалося відновити майже всі критично важливі правки, і ми відправили сайт на переіндексацію. Сильного просідання позицій вдалося уникнути, проте за деякими запитами колишні позиції ми так і не змогли повернути.

Але, незважаючи на глобальні, критичні проблеми, затримку у виконанні правок та створенні сторінок, нам вдалося показати гарні результати.

Аналіз конкурентів та ніші

У цій ніші в топ 10 за більшістю запитів ранжуються великі мережі ресторанів із самовивозом та доставкою суші. Більшість ресторанів працюють не лише у Києві, а й розширили свою мережу на інші міста України. Всі проєкти займаються SEO-просуванням, розширюють структуру сайту та опрацьовують фільтрацію.

Наші фахівці провели порівняльний аналіз базових метрик сайту, що просувається, з конкурентами (дані — з сервісу Ahrefs.com):

Як ви можете бачити, у порівнянні з конкурентами кількість донорів є на достатньому рівні, але їхня якість (DR) слабша.

Крім того, evrasia.in.ua має достатньо органічного трафіку, але його більшість — брендовий. Подивившись на частотність брендових запитів, можна переконатися:

Саме тому клієнт зацікавлений у збільшенні небрендового трафіку, на чому ми зосередилися. А виходячи з аналізу, спланували роботу за двома напрямками:

  1. Поступово нарощувати посилання, аби сайт мав лише якісну масу посилань
  2. Максимально розширити структуру сайту за пріоритетним напрямком

Пошук точок зростання сайту

Для пошуку точок зростання та розширення структури сайту, ми:

  • Провели аналіз сторінок та запитів, за якими просуваються конкуренти
  • Проаналізували ключові слова у Планувальнику ключових слів Гугла, Ahrefs, Serpstat
  • Вивчили запити в Google Search Console, за якими є покази, але позиції досить слабкі

Всі ці способи допомагають максимально якісно опрацювати структуру сайту майже у будь-якій ніші. Для evrasia.in.ua ми визначили такі точки зростання:

  • Загальні запити (Суші, Суші Київ, Роли, Роли Київ)
  • Види суші (Каліфорнія, Філадельфія та інше)
  • Назви страв (Зелений дракон, Торі маки, Золотий дракон та подібні)
  • Сети суші (сет Філадельфія, сет Макі)
  • Райони Києва із запитом «суші» (суші Троєщина, суші Оболонь, суші Позняки та інші райони).

Процес роботи

Технічна оптимізація

З технічного погляду сайт реалізовано вкрай слабко. Наявні проблеми як з дублями, так і з елементарною перелінковкою між сторінками, що просуваються.

Технічний аудит сайту складався і 41 пункту, з яких у 20 було знайдено помилки. Для всіх помилок ми прописали технічне завдання на виправлення.

Семантичне ядро

Визначивши точки зростання, наша команда розпочала збір семантичного ядра українською та російською мовами. Основна частина семантики складається з понад 1000 пошукових запитів у 120 семантичних групах (1 сторінка = 1 семантична група у більшості випадків)

Робота з контентом

Після того, як наші фахівці зібрали семантичне ядро, вони перевірили позиції сайту за всім СЯ, аби чітко розуміти: які сторінки вимагають нових текстів, а які — коригування наявних. Після чого ми склали технічні завдання на написання текстів (загалом нашою командою копірайтерів написано приблизно 100 текстів для російсько- та україномовної версій сайту).

Частина сторінок, які ми плануємо створити, ще в процесі роботи на стороні програмістів клієнта. Реалізація наших завдань зі створення сторінок із новим дизайном виявилася досить трудомісткою на цій CMS.

Нарощування зовнішньої маси посилань

Перший етап роботи із масою посилань будь-якого проєкту — аналіз наявної. Ми провели аудит і склали список низькоякісних донорів, що можуть негативно впливати на сайт, відхиливши їх за допомогою Google Search Console.

Другий етап роботи – нарощування якісних посилань на сайт. Для цього ми використали кілька методів:

  • Аутріч
  • Закупівля через біржі посилань
  • Реєстрація на трастових каталогах та майданчиках
  • Реєстрація на відгуках
  • Крауд-маркетинг

Результати на проекті

Незважаючи на те, що частину сторінок ми ще не створили, проєкт вже отримав дуже добрі результати. Оскільки частотність запитів російськомовної версії сайту помітно вища за україномовну, наші фахівці вирішили акцентувати саме на ній.

За позиціями нижче видно, що українськомовна версія сайту трохи відстає:

Суші самовивіз

Доставка суші

Суші

Суші-бар

Роли

Суші Акції

Для цієї сторінки вдалося отримати особливо швидкі результати шляхом правильної оптимізації Title та H1.

Суші (україномовна версія)

Доставка суші (україномовна версія)

Роли (україномовна версія)

Висновок

Незважаючи на високу конкуренцію, відносно слабкий профіль і складнощі, описані вище, нашій команді вдалося показати хороші, а за деякими сторінками ще й дуже швидкі результати.

Наприклад, аби підняти групу «Суші Акції» з топ 10 у топ 2, знадобився лише один тиждень (див. скрін вище). Сторінка «Роли» із топ 50+ потрапила до топ 1-3 лише за півтора місяця від старту робіт.

Таких результатів ми досягли за рахунок якісного контенту, правильної оптимізації та хорошого підбору донорів для нарощування посилань.

Учасники проєкту

Менеджер проекту: Катерина Тимошенко

Оптимізатор: Юрій Ощаповський

Лінкер: Євген Федченко

2793