AI-First Mindset — що це таке та чому він важливий. Досвід впровадження ШІ в роботу консалтингової групи One Philosophy

Технологія генеративного ШІ знаходиться на початку висхідної траєкторії: компанії на кшталт OpenAI, Meta, Anthropic, Google та інші безперестанку змагаються між собою у тому, хто зробить кращу ШІ-модель, які завдання вона буде виконувати та як взаємодіятиме з людьми. Інструменти по типу ChatGPT чи Claude ще пів року тому могли робити набагато менше, ніж вони можуть зараз. І кожному спеціалісту та компанії, які хочуть не відставати, важливо постійно вдосконалювати свої ШІ-навички, розуміти, що ці моделі можуть і не можуть робити, та адаптуватися під ці зміни.

Через це все більше компаній прагнуть використовувати ШІ-інструменти, щоб виконувати свою роботу швидше та якісніше. Але оптимізація роботи — це лише перший крок у тому, що ми в Gathers (компанія, яка входить до інвестиційної групи Roosh) називаємо AI-first mindset, тобто зміни парадигми мислення щодо використання генеративного ШІ.

Ми навчаємо бізнеси оптимізувати їхню роботу за допомогою ШІ у межах курсу “AI Enable Your Business”. Нам важливо, щоб спеціалісти, які до нас звертаються, не тільки могли виконувати свої робочі завдання краще завдяки ШІ, але й зрештою приходили до розуміння, що це — лише початок на довгому, але цікавому шляху вдосконалення своїх підходів до роботи.

AI-first mindset: зміна мислення в еру ШІ

Цей інсайт червоною ниттю проходив крізь наше навчання консалтингової групи One Philosophy (агенцій Be—it Agency, One Health, Republic і ГО Resilient Ukraine). Команді групи вдалось не тільки засвоїти основи промптингу, але й осягнути AI-first mindset — мислення орієнтоване на використання та інтеграцію можливостей штучного інтелекту в різні бізнес-процеси, розповідає Крістіна Ніколаєва, Strategic Initiatives & AI Lead у групі компаній One Philosophy.

За її словами, системне використання ШІ-інструментів — це не просто підсилення власних умінь і навичок, а фундаментальна зміна мислення та підходу до роботи. Це вимагає відкритості до експериментів, готовності відмовитися від звичних шаблонів у пошуку нових шляхів застосування ШІ.

Замість того, щоб просто намагатися "підлаштувати" ШІ під свою роботу, команди One Philosophy вирішили ретельно проаналізувати наявні бізнес-процеси, щоб оптимізувати та покращити там, де це дозволяють нові технології. Такий підхід і лежить в основі ШІ-орієнтованого мислення», — зазначає Ніколаєва та додає, що «організаційна культура компанії, фокусована на навчанні та розвитку, також сприяє пізнанню нового та відкритості команди до змін.»

Наприклад, команди One Philosophy освоїли використання ChatGPT та Claude для аналізу великих досліджень — ШІ може генерувати стислі та змістовні інсайти, економлячи купу часу, який знадобився б на аналіз людиною. Крім того, команда навчила ШІ шукати підтвердження його висновків у роботі та навіть робити припущення, використовуючи логіку — умовно, якщо стається випадок А, а потім Б, то це призводить до висновку В. В перспективі цей підхід можна використовувати для аналізу ринкових досліджень та пошуку інсайтів, які в іншому випадку побачити було б неможливо (або на це пішли б тижні роботи замість одного дня).

Попри безсумнівні переваги, впровадження ШІ в роботу креативної агенції — це процес, що вимагає часу та зусиль. Одними із головних викликів є необхідність чіткої структуризації робочих процесів і дисципліни у застосуванні нових підходів до роботи. Наприклад, замість того, щоб прописувати промпт і збирати всю інформацію з різних файлів докупи, комусь може бути легше просто сісти та написати умовний пост в соцмережі самостійно. 

Перевчитися працювати не так, як ти це робив раніше вимагає додаткових зусиль. Ми говоримо з командою про те, що спочатку на роботу з ШІ дійсно знадобиться більше часу, ніж зробити щось самому. Проте, якщо ти вже налаштував свого ШІ-асистента під певні завдання, він економитиме тобі години часу на всіх подальших аналогічних завданнях», — пояснює Крістіна.

Досконале розуміння завдань теж важливе для успішної роботи з ШІ. “Коли ми щось робимо, то не завжди замислюємося покроково, як це зробити. Проте, щоб оптимізувати будь-яке робоче завдання за допомогою ШІ, треба його розділити на окремі прості процеси. Бо саме ці маленькі процеси потім набагато легше автоматизувати, визначивши на скільки відсотків ШІ здатен виконати це завдання”, — ділиться Крістіна.

ШІ — це не тренд, це must have 

Робота з ШІ — це довгострокова інвестиція, від якої можна отримати перший дохід вже зараз у вигляді оптимізованої роботи; проте насправді максимальний зиск ви отримаєте з часом, коли розберетесь у тому, як ця технологія працює, які завдання ви можете автоматизувати повністю, а де потрібна постійна перевірка та доповнення з боку спеціалістів.

Наприклад, одна з команд Be—it Agency під час воркшопу генерувала за допомогою ChatGPT креативні ідеї для зборів на ЗСУ. За допомогою ШІ їм вдалось швидко створити кілька цікавих концепцій, розробити алгоритми їхньої реалізації та навіть сформувати список уточнювальних запитань, які допомогли надалі розвинути ці ідеї.

Крім роботи з текстами та генерації ідей, ШІ здатен автоматизувати й більш технічні задачі. Дизайнери ГО Resilient Ukraine "навчили" нейромережу створювати скрипти для автоматизації рутинних процесів у Adobe Illustrator, як-от пошук та заміна подвійних пробілів чи коми на крапку в дробних числах.

“Нам важливо, щоб наші команди були впевнені: ми інтегруємо ШІ в роботу не для того, щоб замінити людей, а для того, щоб допомогти їм стати суперпрофесіоналами — більш ефективними та креативними. Ми як роботодавець відчуваємо відповідальність за розвиток команд, щоб наші спеціалісти залишалися затребуваними на ринку наступні 10-15 років. Тому даємо людям можливість опанувати ШІ-інструменти тут і зараз разом із нами, щоб використовувати технологію етично та свідомо, управляючи ризиками, які ШІ може створювати”, — додає Крістіна.

Креативний бізнес, комунікації — це ті сфери, які під впливом ШІ точно змінюватимуться дуже сильно. Зараз ми на початку цього шляху, але ми вже усвідомлюємо можливі бар’єри та знаємо, як і куди нам рухатись. Це етап пошуку та тестування різних підходів й інструментів. ШІ — це не тренд, це must have, і наше головне завдання — переосмислити нашу діяльність в парадигмі того, що ШІ надалі буде ставати все сильнішим”, — резюмують у One Philosophy.
239