Бриф, що не можна пропустити: як наша спільнота вже вдруге розробила логотип для взводу ЗСУ

Жовтень 2023 року. В чат Креативної Практики надходить запит від студента платформи та військовослужбовця ЗСУ Андрія: «Нашому батальйону терміново потрібен логотип, допоможете?». Тоді на клич відгукнулося 80 дизайнерів. Логотип було створено менше, аніж за добу. Детальніше про цю історію ми розповідали тут

Цей кейс показав: спільнота готова до подібних викликів і будь-якої миті здатна швидко згуртуватися для допомоги ЗСУ.

Вже у лютому 2024 фахівці підтвердили це справою. Зокрема успішно закрили другий бриф від наших захисників — розробку логотипа для розвідвзводу аеророзвідки.

Як це було — розповідаємо далі.

Робота над логотипом тривала в форматі відкритого конкурсу

Отримавши завдання від представника взводу, ми поширили бриф серед спільноти і запропонували дизайнерам спробувати свої сили в мініпроєкті. Серед винагороди — 3000 грн або сертифікат від Креативної Практики, рецензування роботи від CEO CASES Анатолія Попеля, і можливість отримати в портфоліо нестандартний, утім, крутий кейс.

Долучитися міг буквально кожен: незалежно від рівня, досвіду та знань. Загалом на наш заклик відгукнулося близько 100 фахівців!

Ключовим референсом у брифі став образ сови 

Завданням учасників було розробити логотип для шеврона (нарукавного знаку) для розвідувального взводу аеророзвідки. Враховуючи, що в Україні образ розвідки асоціюється з совою, а дрон — це механізм, то базова ідея логотипа була поєднати цей образ з мечем. Одним із побажань командирів взводу було зобразити сову, яка триматиме один меч горизонтально.

На розробку концепції відводився тиждень

Впродовж цього часу учасники надсилали в чат свої ідеї та отримували перші рецензії. Попри єдиний спільний образ, навколо якого велась робота, концепції надсилали геть різні. Мінімалістичні, абстрактні та реалістичні. Кожен дизайнер намагався запропонувати щось особливе. 

Загалом представили 43 різні концепції логотипа

За декілька днів військові визначили свого фаворита

Найбільш влучним для взводу став логотип Ілони Іщук. В процесі роботи дизайнерка вийшла за межі брифу та вирішила творити у стилістиці, що відрізнялася від більшості робіт. Фахівчиня створила 5 колірних варіацій логотипа та зобразила на них сову, яка тримає меч у вертикальному положенні. 

Робота переможниці — Ілони Іщук

Наприкінці кожен учасник отримав розбір своєї роботи

Коли переможця було обрано, Анатолій Попель записав декілька серій з розборами робіт, де приділив час кожного логотипу. Зокрема — прокоментував, в який бік роботу можна було б покращити. Тож для учасників ця подія стала ще й цінною нагодою отримати додатковий проєкт у портфоліо, зрецензований досвідченим ментором.

Шеврон переможниці вже надруковано!

Одразу після затвердження робота відправилася на допрацювання і незабаром була втілена в життя. На сьогодні нарукавний знак вже є невіддільною частиною розвідвзводу аеророзвідки. Декілька зразків передали і Креативній Практиці!

Це — вже другий шеврон для ЗСУ в колекції, і упевнені, що не останній. Бо ми вже вдруге переконалися: студенти готові до нових подібних викликів в будь-який момент. У розпалі робочого тижня, вночі, в останні години дедлайну і навіть тоді, коли здавалося б натхнення на нові проєкти зовсім немає. 

За це їм велика подяка 🧡  

1110