«Бути надійним радником»: як працює авторський нагляд агенції «ВАРТО»

Україна посідає 44 місце зі 100 серед країн, населення яких знає англійську — за даними рейтингу Education First. Послуги з вивчення англійської мови мають великий попит серед дітей та дорослого населення країни, що формує високу конкуренцію серед мовних шкіл та освітніх курсів. Власники мережі шкіл англійської мови Flash звернулися до команди агенції «ВАРТО» з метою розвитку мережі франшиз. На старті співпраці кожен філіал Flash в різних містах України транслював цінності компанії в різній інтерпретації, тож важливим стало сформувати позиціювання бренду та єдину комунікаційну стратегію для просування послуг шкіл.

Задача

Задач для команди агенції було декілька. Перш за все — розробити нову комунікаційну стратегію для шкіл англійської мови Flash. А далі — разом з командою Flash її впровадити.

Рішення

Традиційно, робота над стратегією почалася з якісного соціального дослідження — ми поспілкувалися з дійсними, колишніми та потенційними студентами школи та виявили інсайти, які й стали основою нової комунікаційної стратегії школи англійської мови Flash.

Школи англійської мови Flash пропонували свої послуги як для дітей, так і для дорослих — це були дві ключові лінії, які простежувалися в комунікації бренду і «розмивали» його сприйняття аудиторією. Але завдяки дослідженню з’ясувалося: для широкого кола споживачів послуг школа Flash першочергово сприймається саме як школа англійської мови для дітей — і це саме той основний напрямок у комунікації, який ми вирішили розвивати та просувати. Крім того, для батьків виявилося важливим не тільки те, що дитина знає англійську мову, але й те, щоб результати помічали інші люди — бабусі й дідусі, вчителі у школі, знайомі.

Ці інсайти допомогли нам сформулювати нове позиціювання: «Flash — Англійська, яку розуміють, результати, що бачать усі». Цей меседж став ключовим для всіх каналів комунікації.

Також виявилося, що тодішній дизайн школи не запам’ятовувався аудиторії й губився серед інших шкіл англійської мови. Тому першим кроком на дорожній мапі нової комунікаційної стратегії став ребрендинг та створення нової айдентики — близької та зрозумілої як для власників школи, так і для аудиторії. Серед двох варіантів нового фірмового стилю було обрано той, який найбільше асоціювався з архетипом Мудреця — адже школа Flash має багаторічний досвід та власну методику викладання, яка допомагає сформувати любов до вивчення англійської мови в дітей та дає результати.

Для того, щоб ефективно та якісно впровадити у роботу нову стратегію, ми запропонували послугу авторського нагляду.

Термін «авторський нагляд» точно знайомий технічним спеціалістам, адже найчастіше пов’язаний з архітектурою, дизайном, містобудуванням. У широкому сенсі авторський нагляд — це контроль («нагляд») авторів проєкту за відповідністю створюваного проєкту художнім замислам і технічним параметрам, передбаченим і зафіксованим у проєктів.

Для маркетингу та PR-ринку «авторський нагляд» — відносно новий напрямок діяльності. Сутність такого нагляду полягає у синхронізації всіх каналів комунікації, формуванні єдиного фронту у різних точках комунікації зі споживачем для ефективного та цілісного донесення позиціювання бренду.

У межах співпраці з командою шкіл Flash авторський нагляд наших фахівців був зосереджений на відповідності візуального та текстового контенту задачам та цілям комунікаційної стратегії бренду, а також єдності цього контенту для всіх філіалів школи. Менеджери «ВАРТО» узгоджували макети для публікації, проводили зустрічі та статус-репорти з командою Flash та виступали надійною підтримкою у процесі впровадження нових інструментів комунікації.

Результат

Протягом трьох місяців авторського нагляду фахівцями «ВАРТО» було сформовано цілісне, єдине розуміння нової стратегії бренду серед команди школи Flash. Усі канали комунікації почали звучати єдиним фронтом, що повпливало на приріст нових учнів.

Для ефективної реалізації навіть найбільш продуманої та деталізованої комунікаційної стратегії усі інструменти мають працювати разом. Різні канали комунікації — сторінки у соціальних мережах, публікації у ЗМІ, зовнішня реклама — мають мати спільний tone of voice, нести спільний меседж, мати єдину візуальну складову. Важливо не тільки мати гарну стратегію, але й ефективно її впроваджувати. 

1118