Цифрова екосистема для управління освітленням розумного міста (smart city)

Наш клієнт, компанія “Novalume”, працює над створенням більш інноваційних та екологічних рішень для освітлення міст. Команда The Gradient отримала завдання створити екосистему цифрових продуктів, щоб спростити процеси оснащення й обслуговування систем міського освітлення. В процесі співпраці ми випустили декілька продуктів, які дозволяють контролювати все, що відбувається в системі освітлення міста, та оптимізувати процес оснащення міських вулиць. Колаборація з Novalume посприяла тому, що компанія масштабувала свій бізнес і налаштувала ефективне керування внутрішніми процесами.
Мені дуже сподобалося, як The Gradient співпрацювали з нашим технічним департаментом

Пітер Селмер Гейд, технічний менеджер Novalume

Читати відгук →

Фронт-офіс

Фронт-офіс розроблений спеціально для відповідних департаментів і дозволяє їм управляти міським освітленням в найбільш економічно-вигідний спосіб. Кожен тип систем освітлення можна налаштувати на певний режим залежно від часу доби, щоб мінімізувати споживання електроенергії.

Бек-офіс

Разом з Novalume ми створили для адміністраторів рішення на основі карти міста, яке дозволяє швидко скласти план освітлення. При цьому, можна створювати завдання для міських працівників з встановлення окремо для різних видів ламп. Показники роботи кожної лампи, як і сповіщення про будь-які проблеми з підключенням та вимкненням ламп, зображаються в програмі на карті міста. Це значно спрощує процес обслуговування.

Перегляд на карті міста

Зображення об'єктів на карті - це найпростіший спосіб керувати тисячами ламп у різних районах міста. В режимі перегляду карти адміністратор може бачити всі лампи у місті або в регіоні та аналізувати їхню поведінку, температуру, рівень сигналу, статус активності.

Перегляд на консолі

Для екстремальних чи аварійних випадків ми розробили спеціальну консоль, через яку можна напряму керувати конкретною лампою за протоколом бездротової передачі даних ZigBee. Для зручності використання ми додали перелік усіх доступних команд. Таким чином, адміністратору не потрібно вивчати інструкцію до лампи щоразу, коли треба перевірити її стан або завантажити нову прошивку.

Мобільний додаток

Також, ми розробили спеціальний Android-додаток для працівників, який дозволяє керувати й відстежувати виконання завдань з встановлення й обслуговування ламп. Для кожної установки лампи були зроблені унікальні QR-коди, що пришвидшило цей процес для працівників.

Результати

5 міст по всьому світу використовують систему Novalume Lumintel

53% скорочення споживання електроенергії в середньому за рік


1413