Діти в Kitsoft створили сайт «нормальної піци»

Або як організувати захід для дітей і не зʼїхати з глузду? Напередодні 1 вересня в Kitsoft провели захід для дітей та познайомили їх з професіями в ІТ. Учасники пройшли шлях від співбесіди до запуску сайту. А організатори розповіли, як створити в компанії захоплюючу подію для дітей і залишитися в живих.

Як виникла ідея

З переходом на віддалений режим діти щодня спостерігають, як працюють батьки. Ми помітили, що їм це цікаво, вони «приміряють» на себе різні ролі та намагаються обрати і собі професію по душі на майбутнє.

«Якось на карантині ми з HR проводили співбесіди на посаду дизайнера. Моя донька чула ці розмови, а потім розпитувала, хто такий HR, чим він займається, висловлювала свою думку, цікавилася, кого ж ми все-таки обрали. Навіть через рік вона згадувала про ці інтервʼю і говорила, що можливо теж стане HR», — розповідає Алевтина Лісняк, керівник напрямку комунікацій

Так зʼявилась ідея — а чому б не запросити дітей в офіс і не познайомити їх з усіма професіями в нашій компанії! Це нагода цікаво провести час до школи та життєствердна подія попри тривожну ситуацію в країні.

«Це був свого роду челендж, ми хотіли, щоб діти відчули себе частиною IT та познайомилися з основними професіями. Увага дітей має менший об’єм та витривалість, тому першочерговою задачею було не втратити її та завоювати інтерес. Тож ми мали продумати програму, щоб діти відчули себе як у великій грі та й просто отримали задоволення», — розповідає HR Director, Рома Романенко.

Як ми готуватися

Заручившись підтримкою CEO і колег, які погодилися бути менторами в своїх напрямках, наша проєктна команда приступила до організації. Правда, тоді ми ще не знали, у що вʼязалися :)

  1. Цільова аудиторія. Ми провели ресерч серед співробітників і визначили, що на KidsDay прийдуть діти підліткового віку від 8 до 13 років, тож далі ми орієнтувалися на цей вік.
  2. Концепція полягала в тому, що діти мають пройти шлях від співбесіди до запуску продукту і спробувати себе в різних спеціальностях. Ми розуміли, що у нас буде до 10 учасників, тож реально кожному приділити час.
  3. Місце — в офісі, ми хотіли показати їм робочій простір батьків, щоб діти відчули атмосферу в ІТ.
  4. Команда. Ми запитали колег, хто готовий взяти участь у проєкті і стати ментором для дітей в своєму напрямку. До нас приєдналися майже всі спеціальності в нашій компанії.
  5. Що будемо розробляти? А що люблять діти? — Піцу! Так і обрали проєкт, над яким працюватимуть учасники — веб-сайт для замовлення піци. Продумали флоу його створення, на кожному кроці ментор мав коротко розповісти про свою спеціальність і допомогти дітям на практиці втілити необхідні дії.
  6. Подарунки. Розробили стильний мерч на згадку — світловідбивні бананки з патчами Brave Ukrainian, адже вони сміливі українці і мають про це памʼятати!

Нотатки бувалих

Створити щось значуще можливо тільки з командою. Кілька днів ми брейнштормили та сперечалися, щоб дітям було цікаво і зрозуміло. Нарешті день Х настав!

Допитливі й непосидючі, діти вміють перевіряти дорослих «на міцність». Наші ментори розповідають, як їм вдалося зацікавити маленьких учасників для тих, хто відважиться робити проєкти для дітей.

HR. Почали подорож світом ІТ зі співбесіди — все як у дорослих. Головною задачею було залучити дітей в атмосферу підбору персоналу. Ми використали дорослу модель структурного інтерв'ю, але з питаннями адаптованими для дітей, які розкривали їх цінності, мотивацію, інтереси та досвід. Потім познайомили з простором офісу і правилами в ньому.

«Діти виявилися доросліше, ніж очікували ми, дорослі :) Більшість питань, які на нашу думку вважалися дуже складними, ними вирішувались з легкістю», — ділиться своїми враженнями Рома Романенко.

Project Management. Перед тим, як безпосередньо створювати сайт, діти дізналися, що таке проєкт, чим він відрізняється від звичайних справ та хто такий проєктний менеджер. На практиці побудували план створення веб-сайту піци та визначити, хто потрібен для його реалізації.

«З дітьми все інакше. Скільки не готуйся, треба бути готовим, що все піде не так, як ти планував :) », — розповідає Ігор Пліса, PM

Business Analysis. Наступним кроком діти описали бізнес-процес формування замовлення піци на сайті. За підтримки ментора подумали, як поводить себе користувач, що треба у нього запитати, з якими проблемами він може зіткнутися при замовленні.

«Найскладніше адаптувати для дітей інформацію і завдання. Але якщо ти можеш пояснити складне навіть дитині, можна говорити, що ти дійсно сам добре орієнтуєшся в питанні» — відмітив Юрій Нестеренко, Business Analyst

UX-Design. Ментор з дизайну попередньо підготував в Figma набір елементів, з яких складається сайт і сторінка замовлення піци. А дітям запропонували їх розташувати відповідно бізнес-процесу, який вони розробили.

«Основною ціллю я поставив собі познайомити дітей з базовими поняттями про дизайн і професію. Вони швидко втрачають концентрацію на поясненнях, але їм подобаються різні зображення, мемаси і практичні завдання. Такі події корисні не тільки для дітей, а і співробітників. Думаю, для підлітків було б цікаво присвятити повний день одній професії», — підсумував Дмитро Юхименко, UX-Designer

Front-End і Back-End. Ментори цього блоку створити майже повноцінний інтернет-магазин по замовленню піци з адмін-панеллю. Спочатку дітям розповіли про розробку, а після цього перейшли до реального показу роботи пари Back-End + Front-End. Кожна дитина створювала свою категорію для піци та саму піцу (вносили назву, опис, ціни, зображення), після чого все одразу виводилось на сайті.

«Я хотів показати, як дані виводяться на Front-End. Дітям цікаво дивитися на візуальну частину програмування, тож аби залучити їх, потрібно, щоб вони одразу бачили результати своїх дій», — рекомендує Костянтин Єльський, Front-End Developer в Kitsoft

PR. Завершили цикл розробки сайту його анонсом. Спочатку поговорили про репутацію, навіщо вона компаніям і людям. Діти визначили плюси замовлення піци на своєму сайті, взяли коментарі, побрейнштормили над заголовком. «Нормальна піца» найдужче резонувала підліткам, тож з таким посилом і кумедними емодзі вони і створили пост для інстаграм.

Підбиваємо підсумки. Завершили основну частину зворотнім зв'язком для маленьких розробників. HR-команда підкреслила їх сильні сторони, кому що особливо добре вдавалося, підтримала в їхніх прагненнях та мріях.

«Основним для мене було, щоб діти кайфували і робота асоціювалась із фахівцями, які горять своєю справою. Тому весь час намагалась бути неподалік, жартувати із колегами, підтримувати дітей та притаманну їм невимушеність. KidsDay видався успішним — із втрат лише комп'ютерна миша)» — знову жартує Анна Бухтіярова, HR Generalist Kitsoft.

Олександр Єфремов, CEO компанії, привітав дітей із запуском сайту та звернув увагу, на напрямки, які будуть розвиватися в майбутньому:

«Ваші батьки створюють класні продукти, які змінюють світ. Ви виростете і також кожен по своєму зробите щось круте. Яким буде майбутнє дуже цікаво розуміти вже зараз. Ким бути, чому вчитися? Батьки вам в цьому допомагають, але робити тільки вам».

Олександр розповів, що дуже цінними будуть технології в медицині, відновлювані та військові технології. Важливість вміння комунікувати з людьми, слухати і взаємодіяти тільки зростатиме. А різноманітні персональні асистенти і штучний інтелект допомагатимуть людям приймати зважені рішення. 

В кінці заходу на всіх, звісно, чекала справжня гаряча піца, хоч поки нам довелося замовляти її на іншому сайті!

3970