Кампанія M-Word (Слово на літеру М)

Кампанія M-Word (Слово на літеру М) про менструацію без цензури, яку розробила та провела агенція Be—it Health & Social Impact для UNICEF Ukraine, увійшла в шорт-лист престижної міжнародної премії SABRE Awards у регіоні EMEA.

Кампанія M-Word (Слово на літеру М) про менструацію без цензури, яку розробила та провела агенція Be—it Health & Social Impact для UNICEF Ukraine, увійшла в шорт-лист престижної міжнародної премії SABRE Awards у регіоні EMEA.

ВИКЛИК

В Україні підлітки не сприймають менструацію як нормальну функцію тіла. Для них ця тема ― табу. За даними статистики 88% українських дівчат зазнавали насмішок і булінгу через менструацію. Водночас 30% хлопців визнають, що були свідками такого цькування. Досить багато підлітків ― 90% дівчат та 74% хлопців ― вважають, що їм варто знати більше про менструацію, проте батьки та вчителі все ще не розмовляють про це з ними. Часто дорослі навіть соромляться використовувати слово «менструація». Натомість вживають «ці дні», «критичні дні», «свята» тощо.

РІШЕННЯ

Ми в Be—it Health & Social Impact вирішили кинути виклик загальній цензурі щодо менструації ― відкрито поговорити про неї з підлітками та заохотити толерантне ставлення до неї.

Щоб залучити підлітків до нашої кампанії та розповісти про менструацію, ми звернулися до каналу, де молодь звикла споживати контент, ― Youtube. Там ми створили M-канал з відео, які пояснюють менструацію просто та зрозуміло. M-канал ― це канал не тільки для дівчат, а й для хлопців. Ведучими каналу ми запросили молодих лідерів думок: попзірку, блогерку, акторів відомого підліткового серіалу, зокрема й хлопця. Ми наповнили M-канал простими та цікавими освітніми відеороликами про використання гігієнічних засобів, спорт під час менструації, про те, як реагувати на булінг, і що хлопці думають про менструацію, а також запросили гінеколога та психолога відповісти на найбільш важливі запитання підлітків.

Після цього ми продовжили нашу кампанію в Instagram, де створили @Menstruationgram, на якому публікували 3-6 дописів кожні 21-35 днів, так ніби акаунт ― це дівчина, у якої менструація. На цій сторінці ми розповідали про правила гігієни, небезпечні симптоми та ділилися щоденними порадами в підлітковому стилі, використовуючи емоджі та меми.

На основі матеріалів М-каналу ми розробили урок «Ці дні ― це менструація» для хлопців та дівчат і залучили школи. Не всі школи відразу погодилися провести урок, оскільки вчителі продовжували наполягати, що «батьки не схвалюють це», «хлопцям не варто знати про менструацію» та «соромно говорити про такі речі з дітьми». Щоб підготувати вчителів до відкритої розмови з учнями про менструацію, ми організували для них тренінг із фахівцем у сфері сексуальної освіти та гінекологом.

РЕЗУЛЬТАТИ

Youtube та Instagram:

  • 6 000 000 показів кампанії
  • 2 700 000 органічних показів
  • 1 300 000 підлітків переглянули відео на Youtube (400 000 з них ― хлопці)
  • 600 запитань та коментарів від підлітків
  • 50% — залученість на @Mentruationram з бюджетом 500$

Урок «Ці дні ― це менструація»:

  • 50 уроків у 30+ школах
  • 1 500 учнів відвідало урок

Ми зробили результати кампанії сталими ― наразі план уроку «Ці дні ― це менструація» очікує офіційного затвердження від Міністерства освіти і науки України. Після погодження урок стане частиною навчальної програми. 


1807
Community
Videos
About Us