Кейс. Як Beetroot створює розподілені команди розробників — на прикладі маркетплейсу Gigital

Формат розподіленої команди чудово підходить для довготривалих проєктів, оскільки він гнучкий і легкий у масштабуванні. Як відбувається побудова такої команди, і чому це цікавий досвід для розробників? Щоб відповісти на ці та інші питання ми розглянемо співпрацю Beetroot і шведського маркетплейсу Gigital.

Розподілені команди (dedicated teams) — популярний у світовому IT формат співпраці, коли до одного проєкту залучені фахівці з різних міст, країн і навіть континентів.

Міжнародна екосистема Beetroot створює розподілені команди для проєктів зі Сполучених Штатів, ЄС, Ізраїлю. Такий формат співпраці має чимало плюсів для розробників і клієнтів. Beetroot бере на себе роль модератора і адміністратора: компанія шукає фахівців і організує процеси. Вона також виступає гарантом взаємовигідних умов для кожного з учасників колаборації. У той же час інженери спілкуються безпосередньо з клієнтом, вони залучені до одного певного проєкту і приділяють свій час тільки йому.

Формат розподіленої команди чудово підходить для довготривалих проєктів, оскільки він гнучкий і легкий у масштабуванні. Як відбувається побудова такої команди, і чому це цікавий досвід для розробників? Щоб відповісти на ці та інші питання ми розглянемо співпрацю Beetroot і шведського маркетплейсу Gigital.

Як Gigital об’єднує музичну і технологічну індустрії

У основі стартапу Gigital лежить ідея підтримки артистів в скандинавських країнах і за їх межами. Засновники проєкту вирішили скористатися онлайн-технологіями для розвитку музичної індустрії, створивши платформу для легкого і прозорого бронювання послуг живої музики і діджеїв. Це можна порівняти з такими популярними сервісами, як Booking та Airbnb, тільки Gigital пропонує обрати не житло, а послуги артистів.

Подібна платформа має розширяти одночасно пропозицію та аудиторію. Тому в певний момент перед командою Gigital постала необхідність підшукати досвідчених Frontend-розробників, які б розвивали платформу. У цей момент керівники стартапу і звернулася до Beetroot.

Замовники не приховують: вирішальним фактором стали рекомендації їх партнерів та інвесторів, які вже співпрацювали з цією екосистемою. Але не менш важливою була стартова зустріч і знайомство з командою Beetroot.

Як Beetroot допомагає розвивати маркетплейс

Початкове завдання, яке ставила Gigital перед партнерами, — пошук досвідченого Frontend-розробника для довготривалої співпраці з командою. Фахівці Beetroot підшукали гарних кандидатів, і вже після кількох співбесід знайшли спеціалістку. Вона швидко інтегрувалася до внутрішньої команди клієнта завдяки підтримці з боку Beetroot.

Gigital високо оцінили цей досвід, відмітивши не тільки швидкість процесів, але також налагоджену і приємну комунікацію. Не менш важливо, що розробниця також вважає цей досвід позитивним. Ось як вона його описує: «У Gigital я понад усе ціную нашу команду. З цими людьми приємно починати кожний робочий день. Крім того, проєкт фантастичний: мені подобається працювати над продуктом, який допомагає організовувати івенти і полегшує життя багатьох людей».

Увесь процес найму вклався у 2-3 тижні, при цьому він повністю погоджувався з принципами сталого розвитку Gigital. Варто врахувати також, що команда замовника знаходиться у Стокгольмі, а на місцевому ринку талантів Швеції надзвичайно складно швидко знайти потрібного фахівця і почати співпрацю. Терміни найму були однією з причин, чому Gigital обрав розподілену команду як формат співпраці з розробником.

Розширення команди дозволило масштабувати платформу і пришвидшити її розвиток, а підтримка Beetroot полегшила для Gigital подальший розвиток проєкту і забезпечила комфортну віддалену співпрацю.

Що у підсумку?

З точки зору замовника

Формат розподіленої команди — оптимальний для проєктів, які розвиваються, адже він дозволяє за необхідності збільшувати команду, підшукуючи необхідних фахівців. При цьому замовнику не треба нарощувати власний штат менеджерів, адже пошук спеціалістів і організацію співпраці бере на себе компанія-виконавець.

З точки зору розробників

Розробник отримує довготривалу пропозицію співпраці, він чи вона займаються єдиним, чітко визначеним продуктом чи сервісом. Тому цей формат співпраці підійде для фахівців, що не прагнуть змінювати проєкти кожні кілька місяців, але зацікавлені у стабільності. Крім того, розробники спілкуються з клієнтом безпосередньо, можуть пропонувати йому власні ідеї.

3522
Community
Videos
About Us