Кейс: як SMM від Kukurudza залучив 8000 підписників для українського бренду одягу
Історією SMM-просування від Кукурудза ділиться Дарина Лоткова — Head of Kukurudza Agency. Тут розкажемо про те, як нам вдалося закохати українців в українське за допомогою соціальних мереж. Поїхали!
Хто наш клієнт і які були задачі
Знайомтесь з byMe — відомий український бренд одягу з крутою місією. Вони закохують українців в українське. А саме в культуру, історію, боротьбу за свободу і, звичайно, в одяг. Українським модникам вони відомі такими колекційними речами:
- хустинки з косівськими мотивами,
- светри з Говерлою на заході сонця,
- пухнасті босоніжки Teddy,
- в’язані светри з глечиками,
- сорочки з вишитим орнаментом,
- футболки з Кобзарем та багато іншого.
byMe прийшли до нас уже зі сформованою місією, цінностями, айдентикою та якісним продуктом. Наша задача полягала у тому, аби створити контент-стратегію, яка б допомогла бренду залучити більше користувачів.
Спойлер: створили. Як — читайте далі.
Початок: аналізуємо та будуємо теорії
Будь-яка робота з SMM-кейсом в агенції Kukurudza починається з аналізу. Це база, ґрунт, фундамент. Ми аналізували як сам бренд byMe, так і їхніх конкурентів. І ось, які інсайти ми отримали:
- Аби продавати одяг, не обов'язково показувати лише речі. За нашим аналізом більший відгук та відсоток залучення показував контент не з одягом. Ото дивина! Найбільше конвертували відео та фото з людьми та mood-контент. Саме вони отримували більше вподобайок, коментів та збережень.
- Говорити з аудиторією треба однією мовою. Зрозуміло, кеп! Проте саме аналіз дає знання про те, які теми подобаються аудиторії найбільше і на які вона реагує. Тут ми виділили 4 пункти: мода та шопінг, їжа та кафе, краса, сім'я і стосунки. Так через інтереси аудиторії ми зможемо наблизитися до користувачів та донести потрібні сенси.
- Вирізнятися з-поміж конкурентів. Зрозуміло, кеп (2)! Під час аналізу ми виявили, що конкуренти продавали лише одяг. В жодного з них не було глибинних сенсів, атмосфери та настрою, яким хочеш слідувати. Таких, як у byMe.
Працюємо: створюємо контент та спостерігаємо
Отже, ми взялися за роботу над контентом. Відразу зауважимо: якби не відданість справі клієнта, якби не їхня вмотивованість та креатив, було б набагато складніше. Ми ж кажемо, byMe як гарячі пиріжки. Нормально роби, нормально буде.
Відеоконтент для Instagram від бренду
Ідеї бренду були ключовими. Вони створювали сенси, а ми підхоплювали та висвітлювали їх. Наприклад, наша робота над анонсом колекції «Хто ми є». Над колекцією бренд працював з креативною стратегинею Дарією Тереховою й Національним музеєм Тараса Шевченка, який дав доступ до його картин.
Команда бренду створила відеоконтент з такою ідеєю: похід з подругою на шопінг у музей. По-перше, це естетично. По-друге, супер атмосферно та трендово. По-третє, так не робили конкуренти.
Stories від Kukurudza
Поки byMe створювали вишукані колекції, ми працювали над утриманням та заохоченням аудиторії. Для цього використовували сториз та різні формати. Нам вдалося підтримувати інтерес підписників, анонсувати вихід нових колекцій, спілкуватися та тримати зв'язок із клієнтами.
Наприклад, створили серію сториз про згадки дитинства. Влаштували інтерактив та отримали купу реакцій та відповідей.
Вдалі інфоприводи
Інфоприводи — крутезна річ, якщо ж що сказати. Ми використовували їх, аби залучити підписників та нагадати про колекції одягу. Наприклад, на день матері 14 травня влаштували інтерактив. Ми перекладали звичні фрази на мамину мову.
А напередодні дня вишиванки розповідали фоловерам про українське народне вбрання.
Бекстейджі та live content
Тут ми показували, як живе бренд залаштунками. Ділилися першими зразками нових колекцій, показували бекстейджі зйомок, розповідали про виробництво та роботу команди.
Підбиваємо підсумки
Отже, такі наші результати за 2 місяці роботи з брендом:
- Отримали +8000 нових підписників на сторінку бренду в Інстаграм.
- Збільшили охоплення stories на 10,4%. В цьому допомогли сторітелінг, залучення підписників за допомогою інтерактивів, цікавий влучний контент та продуманий сценарій.
- Перші сториз отримали на 15,3% більше охоплення, ніж до нашої співпраці.
В цьому кейсі працювала синергія клієнта та агенції. Бренд створював сенси, продукт та відеоконтент. Ми ж зайнялися комунікацією з аудиторією через сториз та анонсами нових колекцій. У цій синергії ми змогли зацікавити українською історією та автентичною красою. Нумо ж дивитися ДО/ПІСЛЯ. Ловіть порцію натхнення від SMM-кейсу Kukurudza!