Корпоративний подкаст Медичного центру "Святої Параскеви"

У січні 2024-го Медичний центр Святої Параскеви запустив власний корпоративний подкаст.

Лінки на платформи: Spotify | Apple | YouTube | YouTube Music

В кожному окремому епізоді лікар з модератором (Сергій Трухімович) розкриває ту чи іншу тему. Власне присутність модератор, який не є лікарем (хоча має медичну освіту) й дає можливість говорити зрозумілою мовою не обтяженою медичною термінологією і щонайголовніше з погляду відвідувача чи пацієнта.

Адже люди не мислять такими категоріями як наприклад “інфекційна безпека”. Їх турбують питання: “Чи я заражуся від інших людей, коли прийду в поліклініку?” або “А якщо торкнуся кнопки в ліфіті, то підхоплю якусь інфекцію чи ні?”. 

Тому одна із найперших цілей подкасту — це розповідати про медичні послуги людською мовою. 

Чи обов’язково для такої цілі потрібен подкаст і саме з модератором, який не є лікарем? 

Для відповіді на це запитання пропонуємо розглянути різні подачі контенту на прикладі проктологині Наталі Кумар. Підкреслимо, що кожен з матеріалів є доречним, бо знайомить з лікаркою і розповідає про проктологічні послуги і  у різних аспектах.

1. Короткий сюжет про відділення проктології у Львові. 

Ми розповіли про відділення, про комфорт і можливість обстежень в одному закладі. Головне – показали сам кабінет і можливості лікарні. 

2. Ще одне відео про відділення проктології. 

Тут акцент на хірургічне лікування, про те, як відбуватиметься операція, якщо така буде потрібна. 

3. Епізод подкасту “Як нарешті наважитися і піти до проктолога”. 

Звертаємо увагу на конкретний “біль” — людина має проблеми, але, можливо, соромиться звернутися до лікаря.

Під час бесіди модератор озвучує всі можливі відмовки (тобто бар’єри), які попри наявність симптомів стримують людину звернутися до проктолога, надто коли йдеться про перший візит. 

І в такій розмові, коли модератор певною мірою виступає в ролі потенційного відвідувача, розповідь про всі ці страхи і роз'яснення щодо них є більш природними, аніж якби ми говрили на цю тему в іншому форматі. Також лікар знаходиться так би мовити на нейтральній території – не у власному кабінеті, а в студії. 

4. Десять незручних запитань проктологу. 

Матеріал тематично схожий з темою епізоду подкасту і в певній частині відповідає на схожі запитання. Однак подача з погляду відвідувача у подкасті є більш близькою до людини. 

Ще один важливий аспект — лікарям легше, коли поряд є активний слухач, який своєю присутністю і за потреби запитаннями допомагає розкривати тему.

Ми не хочемо сказати, що подкаст прям вирішує усі комунікаційні завдання. Ми за різноманітний контент, щоб людина отримала відповіді на усі свої запити Саме тому Медичний центр Параскеви має й інші рубрики:

Інші цілі подкасту

1. Зняття бар’єрів, що заважають звернутися до лікаря.

Існують десятки міфів, стереотипів та упереджень щодо хвороб і медичних послуг. Додайте до цього власний негативний попередній досвід. Про деякі з них люди не наважуються говорити, бо їм просто соромно чи ніяково такі теми підіймати. Тому озвучення цих міфів від модератора (не лікаря) є природним. Бо одна справа, коли два фахівця між собою говорять про міфи і страхи — це трохи відсторонено, а інша справа, коли проста людина про це запитує і саме в контексті візиту до лікаря.

2. Формування культури спілкування з лікарем.

Ми показуємо, що немає дурних  чи незручних запитань до лікаря. І це нормально прийти до того ж проктолога і почати з того, що “розкажіть мені, як все відбуватиметься”, “чи не буде мені боляче?” або “я соромлюся”. Лікарі розуміють відчуття відвідувача, його острах, хвилювання і готові терпеливо посяснювати і делікатно спілкуватися на дражливі теми.

3. Урізноманітнення контенту.

Дивіться вище на прикладі проктологині Наталії Кумар. Додамо, що кожний окремий епізод подкасту можемо “нарізати” на коротші reels та пізніше використовувати для постінгу. Примітка: І для того щоб ці уривки були повноцінними, розмову будуємо таким чином, щоб всю важливу і потрібну інформацію повідомляли лікарі, тобто модератор не робить замість лікарів резюме чи висновки.

4. Лікарі отримують медійний досвід. 

Це така радше внутрішня вигода, що є вкладом у формування корпоративної культури. Лікарі бачать, що їх цінують, їх підтримують, допомагають долати страх камери чи виступів. 

Етапи організації запису окремого епізоду.

1. Попередня домовленість з лікарем.

Важливо розуміти, що лікарі, хай навіть як працівники лікарні, не повинні брати участь у корпоративному подкасті чи в інших заходах, пов’язаних зі створенням контенту. 

У лікарів свій графік, своя завантаженість, свій прийом. Відповідно пропозиція: “Давайте знімати вже” буде відхилена. Краще попередньо зустрітися, вибрати тему, щоб лікар розумів, що всі активності будуть інтегровані в його графік.


2. Інтерв’ю перед записом.

Модератор зустрічається з лікарем і збирає інформацію для епізоду. Варто розпочати цю бесіду із запитань щодо самого подкасту, можливо у лікаря є хвилювання, переживання. Бо всі мають страх перед камерою (хтось більше, а хтось менше). 

Не бійтеся присвятити трохи більше часу на офтоп, це насправді допомагає у подальшій роботі. Інколи варто роз'яснити персональну вигоду участі у зйомках, адже лікар так само зацікавлений у просуванні свого персонального бренду.

3. Написання та узгодження сценарію епізоду.

Розробляємо структуру і сюжет розмови. Прописуємо як самі запитання, так і тезисно відповіді на нього. Це такий своєрідний конспект попереднього інтерв’ю. Це корисно як для лікаря, так і для модератора. Лікарям не потрібно готуватися з чистого листка — у них є матеріал, від якого можна відштовхуватися. Модератор розуміє як вести розмову і за потреби ставить уточнюючі запитання.

4. Запис епізоду.

Записуємо на своїй локації, бо лікарям так простіше знайти час. Приміщення не обладнане звукоізоляцією, однак на usb-петличку звук пишеться нормально. Потім віддаємо звукорежисеру для зведення і “вирівнювання” звуку.

Знімаємо на камери, хоча з досвіду інших подкастів скажемо що айфон цілком підходить для таких завдань.

Сам запис відбувається у два етапи: репетиція і безпосередньо запис. Це допомагає лікарям розслабитися і чутися вільніше.

Зручніше, звісно, працювати знімальними днями, щоб записувати або декілька лікарів, або декілька епізоздів з одним лікарем, але так не завжди вдається.

5. Монтаж епізоду.

Тут не потрібно якихось особливих навичок. Монтаж простий без графіки та переходів. 

6. Реліз епізоду.

Викладаємо на Spotify, далі через RSS епізод з’являється на Apple Podcast. Окремо заливаємо на YouTube. (Про Google Podcast не згадуємо, бо ця платформа припиняє свою діяльність і всі записи переносяться на YouTube).

Лінки на платформи: Spotify | Apple | YouTube | YouTube Music

Новий епізод з’являється щовівторка з січня 2024-го. Щоб тримати цей темп ми розпочали підготовку з нуля за два місяці. За цей час: узгодили концепцію, кошториси, зробили пілотний запис, тестували різні приміщення для запису, розробили оформлення для соціальних мереж, підготували перші декілька епізодів.

Реалізація подкасту відбувається силами маркетингового відділу Медичного центру Святої Параскеви. Окремо залучається модератор і звукорежисер.

Гадаємо наш досвід стане вам в нагоді під час створення власних корпоративних подкастів і не тільки на медичну тематику.

У разі виникнення запитань чи уточнень, пишіть у коментарях, або зв’язуйтеся через приватні повідомлення. 

330