Локація креативу KIVSH, або Як створити щось правдиво нове

Уявіть, що ви маєте створити назву та бренд-стратегію для нового креативного простору у Львові. Нібито його концепцію досі розробляють. Але ви вже знаєте, що він має стати центром синергії та однаково гостинно розміщувати у собі й “ліриків”, і “фізиків”. У бренд-стратегії вам потрібно зберегти історію простору, поєднавши її з ідеєю прогресивного розвитку міста та його мешканців. Непросто? Ми у Qubstudio подумали так само, тому взялися за цей проєкт з особливим запалом.
Ви бачите різні речі і питаєте: “Чому?”. Я ж придумую речі, яких ніколи не існувало, і питаю: “Чому ні?”

ірландський драматург і публіцист, нобелівський лауреат Джордж Бернард Шоу

Мета цього простору — стати комфортним сучасним місцем для креативної праці, розвитку, драйвових подій, відпочинку та об’єднання львів’ян. Це 10 000 м² гнучкої комерційної площі для ІТ-компаній, шоурумів, лабораторій, навчальних закладів, архітектурних, мистецьких, дизайнових, цифрових та музичних студій. Це нова галерея та спорткомплекс. Це місце, де надважливою є особлива атмосфера творення та співучасті, яка згуртує креативних людей.

Візія KIVSH — реалізація креативного потенціалу Львова, формування в Україні збалансованої креативної індустрії.

Місія KIVSH — об’єднувати навколо себе креативні команди, дбати про їхній синергічний розвиток, бути центром подій і локацією перетворень.

Бо з перетворення усе й почалося! Адже одна з цілей простору — ревіталізація збанкрутілого Львівського заводу автонавантажувачів (ЛЗА).

Це той проєкт, на якому стартовим дослідженням ми приділили вдвічі більше часу та ресурсів, ніж зазвичай. Наша робота мала три великих керунки: детальне вивчення історії ЛЗА, оцінка креативного потенціалу Львова та скрупульозне дослідження ринку креативних просторів в Україні та за кордоном. Найбільші відкриття нас чекали на двох останніх напрямках. Але вирішальне — на першому.


Для чого Львову креативний простір?

Комфортний креативний простір зараз потрібен насамперед тому, що в Україні активно формується так звана нова економіка. Вона поєднує у собі креативну економіку, економіку знань та економіку новацій. На їхньому перетині зростає цифрова економіка та економіка вражень. Цю індустрію нині розвивають фахівці нового ґатунку — молоді професіонали, які прагнуть екологічної робочої атмосфери, що сприяє творенню.

Цікаво, що Львів має найвищий загальний показник розвитку та збалансованості креативних індустрій (1.48). За дослідженням CEDOS він випередив Одесу (1.47), Харків (1.09), Дніпро (0.93) та Київ (0.93). Також саме культурна столиця України має найвищий індекс “громадської активності, людиноцентричних цінностей та доброго врядування”. Це говорить про наш високий креативний потенціал. Львів зростає і потребує сучасного простору для розвитку міста та його мешканців.

Ми присвятили багато часу вивченню раціональних та емоційних переваг нового простору для львів’ян. Правду кажучи, ми так захопилися високим креативним потенціалом нашої країни та рідного міста, що очікували від індустрії розмаїття концептів. Ми почали аналізувати ринок із великим ентузіазмом, а завершили — з великим здивуванням. Виявилося, що всі “креативні простори” за своїм спрямуванням можна поділити всього на три групи: типові коворкінги, бізнес-центри та творчі студії.


Хочеш створити щось інакше — мисли інакше

Ще більше нас приголомшили назви на ринку. Понад 70% містять слова hub або space, чим автоматично уподібнюють себе з десятками конкурентів. Понад 40% криють у собі слова city, idea чи creative. Креативність — це здатність породжувати щось нове. Так сказав тлумачний словник. І ми, коли вирішили створити щось принципово інакше. Бо назвати креативний простір просто креативним простором — некреативно.

Тому у створенні назви ми відійшли далеко від хайпу та англіцизмів і занурилися в минуле простору. Так, що тепер наша команда може проводити лекції про ЛЗА! Ми шукали інстайти повсюди, аж поки нас не осяяло:


KIVSH. Цей простір — ніби ківш однієї з перших моделей автонавантажувачів, виготовлених на ЛЗА. Ківш вміщує, об’єднує та розвантажує.


Цей складний, на перший погляд, концепт, ми запропонували серед багатьох інших. Адже розуміли, що він має недоліки, з якими складно сперечатися, як-от збіг приголосних чи закрите звучання. Але саме ним ми влучили прямо у ціль.

Це коротке слово викликає асоціації, тому відразу запам’ятовується. KIVSH — назва унікальна і пов’язана з історією простору. Вона не залишиться непоміченою: такі мимоволі затримують увагу. Адже мозку потрібен час, аби побудувати ланцюжок асоціації від невідомого слова до відомого. І найголовніше — KIVSH безкомпромісно виділяється з-поміж усіх хабів та спейсів.


KIVSH місткий та надійний. Перше його призначення — підіймати на новий рівень усе, що до нього потрапляє: бізнес, партнерство, освіту, мистецькі заходи і навіть бешкетні вечірки.



Зрештою, час ділить усі назви на очевидні і зрозумілі та на незрозумілі, але видатні. Серед зрозумілих — дескриптивні на кшталт “Світ меблів”. Серед видатних — “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” та “Куншт”. За методикою дослідників Меєрс-Леві, Луї та Карен, найпозитивніший досвід реципієнта — це «дослідження» та «розгадування» назви. Так трапилося з KIVSH.

KIVSH — це передовсім локація

Ми створили масштабований дескриптор, який охоплює весь функціонал простору. KIVSH — це передовсім локація. А яка це локація — залежить від того, у якому контексті ми говоримо про простір.

KIVSH — локація розвитку бізнесу, партнерства, мистецтва, освіти нового ґатунку, міста та його інновацій. Це місце для прогресивних компаній, відкритих до перетворень. KIVSH — локація дивовиж, локація відкриттів, локація натхнення, локація зустрічей. Ввечері KIVSH перетворюється на локацію відриву. Тут львів’яни розважаються та розвантажуються на драйвових вечірках. Це локація смаку, локація спорту та локація знань.


Логотип — і літера, і контейнер, і відмітка

KIVSH — геометрично цікаве слово. Ми поєднали літеру K та дескриптор локація креативу. Так з’явився фірмовий знак простору. Це водночас і перша літера назви, і відмітка на карті, і контейнер (ківш!), у якому все поміщається.

У повній версії логотипа під знаком розміщений шрифтовий напис KIVSH. На афішах логотип може вміщувати будь-які предмети, а також слугувати рамкою. На додаток ми створили безшовні патерни у яскравих фірмових кольорах та елементи навігації.






Так, для того, щоб створити щось принципово нове, потрібна відвага думати інакше. Ми у Qubstudio віримо, що основою креативності є дивергентне мислення. Тобто здатність генерувати ідеї у різних керунках. Це шлях, який вимагає багато наших ресурсів, особливо на етапі досліджень. Але так ми віднаходимо рішення, які не лежать на поверхні.



Словом, незабаром зберемося у KIVSH!

4541