
Нагодуємо кожного: запуск нового та турботливого бренду — Фудмами від Vandog agency
Є конфлікт — їсти хочеться смачно, здорово і щоб натуральне — а часу не це не завжди вистачає. Хто ж підтримає, зрозуміє, пожаліє? До мами на ручки!
А що за клієнт?
До нас звернувся великий виробник курятини в Україні — Укрптахосервіс. Їм потрібно було заявити про себе, як про бренд, що виготовляє смачну та здорову їжу — бо дбає про здоров’я українців.
Нам потрібно було придумати все: нейм, айдентику та комунікаційну стратегію. Звісно, кожен елемент має передати, що бренд — про смачну та здорову їжу, яку випускають з турботою.
«Домовились!», — відповіли ми і погнали штормити.
Стоп, а для кого це?
Суперзайняті люди з купою роботи та мізером часу. Але ж подбати про себе хочеться, як мінімум — раз в день поїсти щось гаряче, смачне та корисне. Наче до мами в гості з’їздити.
Ось так нам описали ЦА, яку ми мали зацікавити нашим брендом.
Реалізація
На презентацію прийшли з шістьма варіантами. Там було і про хіпстерських пташок, і про розмаїття смаків, і про курочок.

Але найбільш турботливою вийшла Фудмама: там і назва така рідненька, і літери в логотипі зовсім лагідні — от гляньте, навіть «м» піклується про «а».

Круть! Давайте ще українською?
Клієнту Фудмама сподобалась, будемо допрацьовувати. Але попросили ще варіантів, більш близьких до наших людей — круті українські словечка.
Ми добре подумали і спакували наші народні варіанти в презентацію.


Справжньою зіркою став нейм ГожаЇжа. Але ж було б занадто просто, якби клієнт зупинився на цьому, правда?

У Фудмами в цей час з’явилась перший скетч логотипу — літера «м», як «мама».

А погляди щодо української назви розділились. Зрештою, більшість зупинились таки на Фудмамі.
Що з того вийшло
Фудмама — бренд, що дбає про здоров’я українців, випускаючи смачну та натуральну їжу. У двох словах вийшло так — нагодує кожного!
Яка ідея?
Ми пов’язали подальшу комунікацію компанії з особистим брендом засновниці — Наталії Шмігельської. Звідти власне і з’явився нейм Фудмама, який про дуже особливе відчуття — підтримки, турботи та відповідальності.
Залишилось доточити деталі.
Раніше високий шрифт зробили більш квадратним. Незвичайної форми літера «м» стала графічним знаком Фудмами. Власне сам логотип і символізує маму: він ніжний, міцний, вишуканий і серйозний водночас.

Отакі-то пироги
Далі — веселіше! Взялись шукати ідеальний образ того самого елементу айдентики. Були спроби розкрутити нашу літеру «м» та використати ці пів форми.

Аж тут осінило — це має бути пиріг! Що ж краще передасть наш меседж «Нагодую кожного»? Так пиріг у нас перетворився на точку збору до столу. Розсувався та сходився шматочками, подібно як родина збирається на трапезу.


Як це часто буває, за декілька годин нас попустило і пиріг вже не здавався такою класною ідеєю. Щось не сходилось. Від пирога залишились одні дірки. О!

Ну добре, з цим теж не склалось. Але залишилась ще форма — круг від пирога. Доскорочувались :D
Жартуємо, звісно. Але круг ми справді використали і назвали «фуд юніт». Він абстрактніший і уособлює їжу в принципі — бо відображає форму, на якій ми зазвичай бачимо смачненьке — круглу тарілку. Та й взагалі схожий на всю їжу, що має форму круга: ідеальну пельмешку, піцу чи вишневий пиріг — що кому більше до вподоби.

Найпрекрасніше у фуд юнітах, звісно, те, що вони живі та непосидючі, заповнюють собою необхідну площу та дотримуються законів фізики.

Фуд юніти можуть бути у трьох різних кольорах, що позначають окрему область діяльності Фудмами.












that’s all folks
Тут власне історія про те, що хороша назва засідає в головах з першого разу, але їй обов’язково знадобиться час, щоби відкритись сповна.