Навіщо громадам зелені насадження, водно-болотні угіддя, а також, чому не можна щотижня косити газони?
Більшість контенту про зелені насадження можна поділити на три групи:
1. Наукові публікації, які широке коло людей точно читати не стане;
2. Занадто поверхові матеріали з меседжем «Бережіть природу, бо це дуже важливо»;
3. Періодичні статті та відео, які розкривають лише якийсь один з аспектів проблеми.
Тож разом з ГО «УЕК «Зелена Хвиля» ми вирішили, що треба створити комплексний медіапродукт, короткий, але достатньо заглиблений у тематику. І головне, щоб він доносив суть простою мовою, з життєвими прикладами.
«Довгий час довкіллєві питання залишалися цариною науковців, але якщо ми хочемо справді ґрунтовних змін у суспільстві варто говорити про складні речі простими слова. Ми, як організація, що займається одночасно освітою та довкіллєвою тематикою вважаємо в цьому потужний потенціал», — розповідає Євгенія Микитянська, виконавча директорка ГО «УЕК «Зелена Хвиля».
«Ми хотіли захопити увагу глядача з перших секунд відео. Тому одразу відкинули варіанти з пафосним вступом. Натомість вирішили починати з чогось знайомого, на кшталт клумб у шинах, які є в кожному дворі. Ми одразу ставимо питання: “це воно, оце і є зелені насадження?”. А вже далі умовний наратор, руйнує це неправильне або неповне сприйняття і розкриває справжню сутність питання», — каже Михайло Комаров, креативний копірайтер linza agency.
«Часто перед нами стоїть складна задача — донести важливу, але складну тему доступно. Для цього ми часто використовуємо інфографіку та анімовану ілюстрацію, це гарно працює у комплексі із відео та допомагає зрозуміло та цікаво донести інформацію до глядача», — ділиться Лесь Якимчук, креативний лід linza agency.
«Одразу після брифування з командою ГО «УЕК «Зелена Хвиля» ми зрозуміли, що співпраця буде цікавою та з викликом, адже треба говорити про ґрунтовні екологічні теми на широку аудиторію. Зупинилися на форматі експлейнеру, адже таким чином можна пояснити складні терміни зрозумілою мовою. А анімовані ілюстрації додали роликам фарб та допомогли візуалізувати цифри. В результаті вийшла серія відео, яку можуть використовувати в школах, університетах, серед громадських організацій та спільнот, які цікавляться питаннями екології», — додає Наталя Засядько, продюсерка linza agency.
Креативна команда:
Іра Шостак — СЕО та директорка з маркетингу, linza agency;
Лесь Якимчук — Креативний лід, linza agency;
Наталя Засядько — Продюсерка, linza ageny;
Олена Зенченко — Артдиректорка, linza agency;
Михайло Комаров — Креативний копірайтер, linza agency;
Катерина Дрипка — Режисерка монтажу, Motion Design, linza agency;
Михайло Мироненко — Звукорежисер, linza agency;
Євген Міхін — диктор.