Особлива Республіка Крим

Крим завжди був особливим. В офіційних паперах — через обов'язковий допис «Автономна Республіка». На географічних мапах — через тоненький перешийок, що зв'язує півострів з Україною. А для людей — через спогади, гомін на всіх мовах світу в чебуречних та зв'язки. Родинні. Дружні. Романтичні. Ті, що поєднують міцніше за перешийки. Ті, що згодом піддались важким випробуванням.

У лютому 2014 світ розділився

Незаконна окупація АР Крим та м.Севастополя. Порушення міжнародного права та злочинні діяння Російської Федерації. Тортури щодо сміливців з іншою точкою зору. Та нахабні російські лозунги, що роз’єднували, підбурювали та сварили. Родини. Друзів. Коханих. І цілі країни. Адже тепер Крим став особливим і на міжнародній арені.

Зухвальство незаконної спроби анексії вражало

Тож політики та преса зреагували миттєво. Як наслідок, 27 березня 2014 року Генеральна асамблея ООН визнала незаконною окупацію АР Крим та м.Севастополя. З цієї миті на всіх мовах, крім російської, «Крим» означає злочин. Crime, а не Crimea. І саме цю позицію ми вирішили зафіксувати.

І наша позиція залишиться такою, доки злочин не припиниться.

Проте, в першу чергу, цей злочин проти людей

Тих, що нині змушені переходити по два блокпости, аби побачити рідних. Тих, хто не по своїй волі отримує довідки з позначкою «переселенець» та шукає захисту. Тих, у кого забрали найцінніше — дім. І те важливе відчуття дому, куди ти завжди можеш повернутися. Воно зникло. Разом з останньою буквою слова Crimea. Саме тому з офіційних паперів ми хочемо перенести питання незаконної окупації Криму до всіх людей. До нас із вами. Переходьте за посиланням, діліться ним. І тримайте у фокусі: Crime for Russia, Crimea for Ukraine.

Щоб поширити цю ідею ще більше, ми розробили айдентику з дуже простим прийомом. Росія окупувала український Крим, а ми окупували літеру А.

Так будь-який текст стає частиною нашого проекту, коли ми забираємо з нього лише одну літеру.

«Українські дипломати щоденно тримають Крим у фокусі міжнародної уваги. Тому ми без вагань долучилися до цієї важливої ініціативи. На моє переконання, вона дозволить розповісти світові про злочини Росії у новий, нестандартний, але доступний спосіб. Причому не лише дипломатам та урядам, а так, щоб це обговорювали громадяни інших країн. Це важливо, бо злочинні дії Росії становлять загрозу не лише для нас, а і для інших держав та їхніх громадян», — Дмитро КулебаМіністр закордонних справ.

1879