Прожектор талантів: внутрішній брендинг для міжнародної IT-компанії АМО

Вибудовування бренду навколо унікальної суперсили — вміння знаходити та підсвічувати таланти своїх людей.

banda agency розробили внутрішній брендинг для міжнародної IT-компанії АМО, яка за 6 років існування виросла з невеликого стартапу в рамках української компанії Genesis.

За час росту компанії команда зіткнулась з необхідністю пояснити собі та своїм співробітникам, що таке АМО саме зараз і який з підрозділів (AMO Publishing, AMO Pictures, AMO Apps) за що відповідає. Так виникла задача створення гнучкої платформи для HR-бренду, яка би змогла об’єднати всі її напрямки, підсвітити головну цінність компанії та чітко її донести.

«Кожна людина та компанія, коли дорослішає, проходить процес самоідентифікації. І круто коли в цей час є поруч друзі, які можуть в цьому допомогти. Для АМО таким другом стали banda. Ми вдячні їм за емпатію, бо на деякий час їх команда стала одними з нас. Вони спілкувались з нами, спостерігали за нами, допомогли нам побачити себе зі сторони. Завдяки цьому концепція, яку вони запропонували і втілили, дійсно резонує з нашим баченням себе як компанії та відгукується в наших співробітників та кандидатів», — коментує СОО АМО, Роман Бабійчук.

«Ребрендинг АМО був стратегічним рішенням. Перед нами була задача: сформувати єдине позиціонування компанії, сформувати місію та цінності. Ми вирішили звернутись за допомогою до креативної агенції Banda, таким чином у співпраці поєднавши IT та креативну сферу. І нам це вдалось. Адже у 2022 році ми засвітили АМО в світ, ми змінили все від внутрішньої комунікації та презентації бренду серед колег до запуску офіційного сайту та соціальних мереж. Компанія продовжує розвиватись попри все і допомагати Українї, тож попереду ще більше проектів та перемога. Світло переможе темряву - АМО це знає і транслює кожен день», — зазначила керівник PR-відділу АМО, Марія Розпутна. 

Після проведення стратсесії та глибинних інтерв’ю зі співробітниками АМО, banda визначили, що майбутній бренд потрібно вибудовувати навколо унікальної суперсили АМО — вміння знаходити та підсвічувати таланти своїх людей. Так головним героєм брендингу стало світло, прожектор, який робить акцент на культурі та цінностях АМО саме через людей, які працюють у компанії.

«Робітники АМО з легкістю називали сильні сторони колег, проте їм було складно віднайти свої. Вони ховалися за успіхом продуктів, які створювали та над якими працювали. Хоча кожен з них володіє талантом, завдяки якому ці продукти ставали успішними», — зауважила стратегиня banda Люда Бей. 

Своє існування новий брендинг продовжив і на новому сайті АМО, який використовується для залучення людей у команди. Змінився не тільки зовнішній вид платформи, а і його функціональність: ми додали дуже зручну рекрутинг-фічу, яка дозволила синхронізувати базу вакансій зі сторінкою «Кар’єра». Ця функція залишається непомітною для відвідувачів сайту, але як тільки-но рекрутинг AMO генерує нову вакансію в базі, вона автоматично з’являється на сайті вже у фірмовому стилі що у рази прискорює усі внутрішні процеси.

Не дивлячись на те, що зміни компанії припали саме на початок повномасштабного вторгнення, АМО вдалося досягти значних результатів саме завдяки новому внутрішньому брендингу. Криза показала та підтвердила, що для компанії дійсно найважливіші – люди. АМО вдалось не тільки зберегти своїх співробітників, а й вирости майже у 2 рази. АМО почали сприймати, як самостійний бренд. У компанії з’явилися власні матеріали, фірмовий мерч, внутрішні заходи. Серед зовнішніх проявів АМО виступили партнером DEV Challenge, Благодійного фонду Сергія Притули, United24, Stand with Ukraine. Також стали партнерами фільму про війну «Лишайся онлайн» та запустили проєкт «Ukraine will bloom again».

Ще одним проявом бренду став маніфест про результати 22-го року, який banda розробили спеціально для АМО наприкінці року, щоб підбити підсумки та розповісти команді про важливі проєкти, які були зроблені завдяки їм.

2356