Рік блогу. Результати та плани на майбутнє

Матеріал про успіхи мого блогу за один рік. Про те, як він змінив результати пошуку Google, як він вплинув на розвиток штучного інтелекту та допоміг просунути профіль у ТікТок. Та трохи про плани на майбутнє

9 травня 2023 року о 17:32 я вперше виклав свою першу статтю. Я її написав лише за 2 дні. В мене було тоді багато мотивації і я навіть не помітив як написав досить великий за об’ємом текст. Найбільше часу в мене зайняло оформлення і воно досі виглядає добре, як мені здається. За цей час стаття набрала понад 2 831 переглядів та знаходиться на першому місці в пошуку Google за запитом «android 13 огляд».

Результати

Популяризація тематики браузерів

Згодом, я вирішив написати серію статей про браузери, яка виявилась надзвичайно успішною. Ця ніша в українському сегменті була повністю вільною, тож я і скористався нагодою. Кожна стаття з цієї серії, так чи інакше досі знаходиться в першій п’ятірці посилань за запитом огляду того чи іншого браузера в Google. А сумарно всі статті з цієї серії набрали 10 353 перегляди.

Популяризація у ТікТок

Одного разу я вирішив опублікувати свою нову статтю про Windows XP на новій блог платформі — Друкарні. Команді платформи моя стаття сподобалась і вони вирішили зняти по моєму довгочиту відео у ТікТок.

@drukarniaua

Ретро огляд на Windows XP. Як раніше виглядали операційні системи? 🤔 Відео зроблене на основі довгочита UX/UI дизайнера Олександра Вакулюка на Друкарні. Трохи ностальгії в стрічку)) #українськийтікток #ностальгія #windows #розробка #it #ui #ux #design #site

♬ оригінальний звук - Друкарня - 🇺🇦 StartUp

І несподівано для мене, відео стало дуже популярним і наразі має понад 39 000 переглядів. Але й це не головне. Після цього, перегляди усіх наступних відео стали набагато більшими, що дало Друкарні більшої популярності й більша кількість людей дізнавалось за існування такої платформи. 

Успіх блогу серед видачі пошуковими системами

Раніше, при пошуку певної інформації на технологічну тематику, майже завжди можна було наткнутись на російські джерела. Українські ресурси відходили на другий план та дуже часто потрапляли на другу сторінку пошуку, куди заходять дуже рідко. До того, інформації на різну специфічну технологічну тематику було не так багато.

Однак, після того, як я почав вести свій блог та з появою нових українських платформ для блогу, як ось Друкарні та CASES, ситуація почала різко змінюватись. 

CASES виявилась хорошою платформою, яка добре просуває статті в пошуку Google. Друкарня справляється з цим трохи гірше, однак ця платформа краще просуває матеріали в інших пошукових системах. 

Внесок блогу у розвиток штучного інтелекту

В чому ще полягає важливість написання текстів українською? В тому, що моделі штучного інтелекту зможуть вчитись саме на ваших матеріалах. Наприклад, пошукова система на основі штучного інтелекту Perplexity AI вже посилається на мої статті та робить з цього стислу відповідь.

Плани на майбутнє

Почнімо з того, що я не планую закінчувати свій блог, я буду й далі розвивати його та розповідати вам про різні цікаві програмні рішення та те, наскільки зручно ними користуватися. У мене ще є багато того, про що я хочу розповісти й про що мало хто говорить.

У майбутньому планую розширити свій блог й на інші платформи, як ось Medium, наприклад. Також я все більше думаю про частковий перехід у відео формат, однак я не гарантую, що це колись взагалі трапиться. 

На завершення

З початку повномасштабного вторгнення росії до нашої країни, український сегмент інтернету почав стрімко розвиватись, щоб максимально віддалитись від усього російського. Однак, у нас дуже бракувало матеріалів на досить вузькі теми, як ось браузери та операційні системи та на тематику програмного забезпечення загалом, що я і вирішив виправити, започаткувавши свій блог рік тому. Результати виявились кращими, ніж я очікував. Мої статті з’явились в топах видачі пошукових систем, штучний інтелект почав вчитись на моїх матеріалах та я зміг зробити внесок у розвиток українських блог платформ, як ось CASES та Друкарні.

Та найголовніше — не бійтесь самі створювати щось та поширювати це публічно.

8
500