Royenko Agency для WWF-Україна: кампанія "Не твори дічь! Вивчай "Дикий" туристичний етикет"

У рамках послуги Creative Cookies для українського підрозділу Всесвітнього фонду дикої природи Royenko Agency займалася розробкою креативної інформаційної кампанії, що мала на меті ознайомити українців з правилами екологічного і сталого туризму у Карпатах.

Карпати — це один з найбільших осередків дикої природи Європи та України. Тут мешкають 74 види звірів — це третя частина від кількості видів ссавців загалом в Україні. А також 281 вид птахів — 80% орнітофауни України. Різноманіття флори вражає — понад 2 000 судинних рослин, серед яких чимало червонокнижних. І, звичайно, праліси — старовікові ліси, які не знали втручання людини.

На жаль, туристи, що їдуть у Карпати своїм ходом, часто не дотримуються правил екологічної туристичної поведінки у заповідних зонах та створюють неабияку загрозу для довкілля, а також для власного життя.

Саме з запитом “Яким чином можна розповісти туристам про важливі правила поведінки у Карпатах?” до нас і звернувся представники українського офісу WWF.

Ми мали досить цікаву задачу — охопити якомога більшу цільову аудиторію, при цьому лишатися у рамках екологічної тематики та не бути нудними. Працювали над цим кейсом у рамках нашої швидкої послуги Creative Cookies, що дозволяє за короткий проміжок часу знайти влучне креативне рішення для потреби бізнесу. 

"Дикий" туристичний етикет — це збірка порад як для досвідчених мандрівників, так і для початківців. Кожен, хто бажає долучитися до екологічного відпочинку може дізнатися, як відпочивати у горах так, щоб не наражати на небезпеку себе та тварин, що мешкають у регіоні, що робити, якщо випадково зустрінеш дику тварину, чого точно робити не потрібно та якими ще способами можна користуватися, щоб досліджувати природу. Цього літа "Дикий" туристичний етикет вперше супроводжує мандрівників у Карпати. Ми вже отримали чимало хороших відгуків та прохань розповідати більше про те, з чим стикалися самі туристи — поводження зі сміттям, наслідки джипінгу, безпеку, про зустрічі з дикими тваринами. Це свідчить про існування запиту у суспільства на розуміння відповідального туризму.

Сузанна Тимочко, WWF-Україна

Головною платформою для комунікації було обрано окремий лендінг — “Дикий” туристичний етикет. Саме цей лендінг зберігає всі поради, правила, цікаву та корисну інформацію для туристів у легкій та цікавій формі.

Для того, щоб залучити до лендінгу нашу цільову аудиторію було розроблені різні види комунікаційних проявів під загальною темою “Не очікував? Не твори дічь”, за підтримки інформаційних партнерів — агенцією зовнішньої реклами Bigmedia та Укрзалізниці.

Як виникла ідея “Не очікував? Не твори дічь”?

Ми спробували уявити, що відчували б ми, містяни, якби дикі тварини почали поводити себе так само, як деякі люди поводять себе на відпочинку у Карпатах? У різних куточках міст та дорогою до Західної України з’явилися бігборди із зображенням ведмедя, рисі, пугача, зубра та саламандри. Вони дивляться із зображення на людей та запитують: “Не очікував? А я теж не очікую що ти…”, а далі йшла фраза, яка окреслювала одну з проблем, яку допомагає підсвітити “Дикий туристичний етикет”. Наприклад те, що їздити на джипах та квадроциклах у Карпатах можна не всюди, або що гучна музика та галас сильно впливають на життєдіяльність тварин у природі тощо.

На віжуалі був заклик вивчати "Дикий" туристичний етикет, який одразу знаходиться за пошуковим запитом в інтернеті та веде цілеспрямовано на лендінг.

Такі ж зображення з’явилися й на моніторах у потягах Інтерсіті за західним маршрутом.


Відтепер щодня тисячі людей, подорожуючи залізницею, зможуть у легкому форматі отримувати інформацію пре те, як максимально екологічно відпочивати на природі, аби не зашкодити, навіть з найкращих намірів. Наприклад, не підгодовувати тварин шкідливою для них людською їжею. Ці та інші правила "Дикого" туристичного етикету протягом серпня-вересня будуть транслюватись на 11 вокзалах, у потягах Інтерсіті+ та у поїздах далекого сполучення, що прямують на Західну Україну. 

Директор департаменту сталого розвитку та внутрішніх комунікацій АТ "Укрзалізниця", Ігор Котелянець

Наостанок стартувала більш розширена діджитал кампанія у Фейсбуці.


Додаткове поширення "Дикого" туристичного етикету було надано Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державним агентством розвитку туризму ДАРТ, а також туристичною агенцією Karpaty Travel.

Ми були раді долучитися до важливої справи та стати частиною Дикого туристичного етикету. Креативна експертиза нашої агенції стала у пригоді для активного розповсюдження інформації та формування самого формату вивчення туристичних правил.


2203