Як брендам створити спільний Insta-серіал: досвід, інсайти та поради для вдалих партнерств
Сьогодні компанії активно заходять у партнерства. Але для цього не завжди треба створювати щось фізичне, адже разом з іншим брендом ви можете зробити цифровий контент, який вподобає аудиторія.
У жовтні ми запустили Insta-серіал про пригоди двох снеків — KABANOSY від «Дмитрук» та копченої моцарели Lel'. Ділимося деталями співпраці та своїми порадами для вдалих колаборацій.
Все почалося з листа на пошту
Влітку маркетинг-команда «ДМИТРУК-ФУДЗ» отримала листа з пропозицією про партнерство. Зробити щось цікаве у соцмережах запропонував бренд українських свіжих сирів Lel'. Декілька зідзвонів для обговорення варіантів співпраці, і робота пішла.
Перше, що ми визначили — це майданчик для спільного контенту. Instagram виявився саме тим місцем, де і KABANOSY, і Lel' мають активну, живу аудиторію.
Пошук ідей в інсайтах
Наступне, що ми визначили — формат, у якому будемо створювати спільний контент. Після спілкування з командою агенції NORDLEAF, яка веде бренд Lel', нам захотілося зробити пригодницький мінісеріал в Instagram. Короткі серії, як у дитинстві по телевізору, тільки у соцмережах і головні герої — улюблені продукти.
А потім наша копірайтерка Дарка Тітова знайшла інсайт, який і став поштовхом для розробки загальної ідеї та сценаріїв нашому серіалу. Річ у тім, що люди часто у магазинах похапцем викладають щось зі своїх кошиків. Звісно, залишають вони ці товари у дуже рандомних місцях.
Так буденне спостереження перетворилося на основу історії — зустріч двох продуктів, які ніколи б не зустрілись за звичайних обставин, та їхніх пригод.
Як KABANOSY, так і Lel' — продукти, які стануть у пригоді під час перекусу вдома, у горах, на вулиці. Тож, вигадувати історію пригод цих двох було прикольно.
Візуальні пошуки
Для формування візуальної частини наші команди шукали референси в Instagram, TikTok та Pinterest. Крім того, надихалися фільмами та мультфільмами: «Незрівнянний містер Фокс», «Кубо та легенда самурая» та «Острів собак».
Після цього дизайнери обох команд створили мудборди. Ми зустрілися з партнерами, обмінятися мудбордами одне одного й почали роботу.
Нижче можна побачити мудборд нашої дизайнерки Аліни Ковальської.
Познайомили аудиторії з продукцією обох брендів
Ми вперше працювали у такому форматі партнерства з іншим брендом. Разом випустили шість спільних дописів. Для цього розділили навантаження — три дописи створювала наша команда, три — команда, що працює з брендом Lel'.
Важливо сказати, що для обох брендів спільний контент повинен працювати як місточок та не вводити в оману аудиторію. Тому ще на старті ми попрацювали над тим, аби визначити спільний ToV та візуальний стиль. Наприклад, інтонація KABANOSY так і залишилася легкою та з нотками фану.
Як результат, ми не лише познайомили аудиторії брендів з продукцією одне одного, а й збільшили кількість взаємодій з контентом та на сторінці загалом.
Зрештою, що може бути природнішим, аніж союз сиру і ковбаснека? Це підтвердили коментарі на кшталт «зустрілись дві легенди». А у перерві між новими серіями користувачі цікавились «коли продовження?».
Партнерства корисні
Якщо ви розробляєте комплексний підхід до комунікації бренду, то партнерства можуть бути вдалою історією. Перш за все, тут потрібен комплексний підхід — спільна картина з маркетингової, комунікаційної, піарної та SMM-стратегії.
Тому перед початком будь-якого партнерства, визначте його цілі. А вже тоді шукайте компанії, що відповідають вашому запиту. Якщо ви йдете у діджитал колаборацію пам'ятайте про візуальний стиль та ToV, які ще на старті не можуть бути діаметрально протилежними.
Пам'ятайте про
Перед стартом партнерства не забудьте:
- Перевірити репутацію потенційного партнера. Якщо у компанії були скандали чи конфлікти з аудиторією/іншими компаніями, краще утриматися від такої співпраці.
- Продажі тут не головні. Колаборації у соцмережах — це завжди про охоплення, обмін аудиторією, взаємодії та лояльність. Тому не дивуйтеся, якщо ваші продажі не підстрибнуть до неба.
- Забагато інфоприводів буває. Якщо ви плануєте спільні дописи з іншим брендом, не перекривайте їх. Інакше ваша аудиторія загубиться, і сенс партнерства буде втрачений.
- Партнерство — це про спільну роботу. Для підготовки спільних дописів команди з обох боків повинні вкласти 50% своїх зусиль, а не перетягувати ковдру на себе чи навпаки скидати роботу на партнера. Краще витратити більше часу на пропрацювання точок дотику та створити класний контент.
- Звертайтеся до аудиторії за фідбеком. Ваші підписники допоможуть зрозуміти, чи зайшла ця колаба. Можна зробити опитування у Google Формі, сторіc в Instagram або допис-активацію з цим же питанням.
- Контекст важливий. Під час співпраці треба дотримуватися чітких термінів, але й не забувати про загальний контекст. Тому пам'ятні дати, та масовані обстріли завжди беріть до уваги. У такі дні активність є недоречною, і її краще перенести.