Як Nikattica стала першою YouTube-кріейторкою з власним аудіо брендом

В україномовному YouTube контент про відеоігри стає дедалі популярнішим. А зі збільшенням кількості каналів із цією тематикою для кріейторів стає дедалі важливішим вміти виділитися та сформувати впізнаваний імідж. Аудіобрендинг є одним з інструментів, який може із цим допомогти. Розказуємо, чому і як створили брендове звучання каналу Nikattica.

На своєму YouTube-каналі «Nikattica» ігрова блогерка Вероніка Рогова розповідає про… ігри, це зрозуміло. :) Відео цієї авторки сповнені цікавої інформації, естетики та характерного стилю подачі, який виділяє її з-поміж колег.

Якщо ви все ще не вірите, що відеоігри — це мистецтво, то радимо вам перейти за посиланням і послухати цю неймовірно талановиту кріейторку. А якщо ж ви розділяєте цю віру, то на каналі Nikattica ви точно знайдете однодумців і купу захопливих історій не лише з ігор, але і з книг, і з кіно.

Ми в аудіоагенції VP Production вже давно слідкуємо за творчістю цього каналу, адже окрім того, що нам подобається власне контент, нам ще і близькі цінності самої авторки. Ну бо Вероніка як мінімум раз у раз наголошує на важливості аудіо в іграх! А ми якраз його і створюємо (так-так, ми працюємо не лише з креативною індустрією, а ще і з ігротворчою).

Тому було лише питанням часу, коли б ми запропонували Вероніці створити щось круте разом. :)

Концепція звучання

Коли ми почали співпрацю з Веронікою, то одразу зрозуміли, що канал Nikattica не може звучати подібно до інших каналів з ігровою тематикою. І справа тут була навіть не в диференціації.

Більшість кріейторів у цій ніші мають доволі маскулінне звучання (і це логічно, бо вони — чоловіки). Ба більше, вони використовують супер-енергійну музику з конкретного кола жанрів, які чітко вкоренилися в головах аудиторії як асоціація з ігровою індустрією.

Контент Nikattica чимало відрізняється від більшості її колег, а тому було очевидно, що ми мали відшукати для нього нове унікальне звучання.

Як і завжди, ми зосередилися на переліку асоціацій, що мають формуватися в аудиторії під час перегляду відео. Ми прагнули втілити важливу для авторки ідею «ігри — мистецтво», поєднати її з відчуттями затишку та натхення і водночас віддати данину класиці ігор, анімації та кінематографа.

Тож за основу ми обрали мікс із класичних і lo-fi елементів та інструментів, додали різних ефектів як-от реверберація та затишних штучок по панорамі, а «головною зіркою» зробили віолончель, яку згодом доповнила калімба.

У результаті вийшов елегантний і модерновий аудіо бренд, який захоплює глядача і водночас дає йому змогу розслабитися та гарно провести час.


Челлендж

У кожному, навіть найбільш надихаючому проєкті завжди є свої челленджі. Тож і ця співпраця не стала винятком. :)

Взагалі, нашою первинною ідеєю було створення декількох невеличких аудіальних асетів для Nikattica, як-от заставка чи перебивка. Але ми настільки захопилися процесом, що випадково розробили повноцінний аудіо бренд.

Проте це навіть краще, адже тепер Вероніка за бажання зможе легко масштабувати своє звучання під нові потреби, зберігаючи його цілісність і продуманість.


А ось для самої Вероніки найбільшим челенджем було взагалі довіритися комусь окрім себе. Але врешті-решт вона дозволила нам віднайти звучання для її контенту. З її слів:

...Я не уявляла як ми можемо зійтись на якихось точках, бо я ще ні разу не працювала над власним проєктом із кимось. Тому було ультра нервово.
Але за пару дзвінків, уже під час процесу, я для себе помітила, що тут мене дійсно розуміють, а головне чують (ну, це було б дивно, якби люди з музичним слухом мене не чули :D). 
Коли справа дійшла до прослуховування екзамплів — стався приємний бум! Бо все дійсно гарно пасувало, і, скоординувавшись і усунувши маленькі детальки, ми разом дошліфували саунд до його найкращого звучання. Точніше я просто виклала свої емоції, а VP Production зрозуміли, розтлумачили і врахували побажання. 

Результат

Для каналу Nikattica ми створили такі елементи аудіо бренду:

  • аудіо-ДНК, яку за потреби можна використати для частин відео без голосу;
  • аудіо логотип;
  • функціональні адаптації аудіо-ДНК під різні потреби відео, включно з signature звуком перебивки.

Послухати, що в нас вийшло, ви можете нижче:

І звичайно, подивіться відео Nikattica, де вона розповідає про нашу співпрацю, аби почути, як усе працює в контексті!

Відгуки аудиторії

Коли Вероніка презентувала свіженький аудіо бренд каналу своїй аудиторії, ми зібрали чимало схвальних відгуків. Напевно, це чи не найбільша кількість коментарів на один кейс за весь час існування нашої агенції. 😅

Тож радо ділимося частиною з них із вами!

Відгук клієнта

Звучання у відео — це важливо.
Насправді глядач пробачить якісь неполадки з відеорядом, йому не так принципово важливо, як блогер виглядає в кадрі, але проблеми зі звуком глядач не пробачить ніколи.
Слухати відео має бути комфортно і приємно вушкам. І якщо в автора немає проблем із технікою і запис йде якісно, додати ще більшої якості допоможе музичний супровід.
Дуже часто автори обмежуються ігровим саундом або обирають декілька треків для себе, але найбільшої якості можна досягти, якщо створити власний аудіо бренд, який пасуватиме каналу якнайкраще й розкриє його характер.
Я над цим задумалась уже після того, як до мене прийшли VP Production і запропонували співпрацю. І навіть попри мої побоювання вона склалася неймовірно круто.
Діалог вибудовується прекрасно, адже це не прості обговорення, а структурована робота, проведення аналітики, і конкретизуючі опитування, які проводять Руслана і Влад. Це — мега круті люди, які вміють не просто почути бажане, але і зрозуміти й розкласти по деталях.
В результаті кропіткої роботи я отримала якісний саунд, який відтворював мої бажання для презентації каналу глядачам і відокремлював його від інших.
Думаю, авторам, які вже досягли бажаної планки в якості відео, буде цікаво звернути увагу й на власний саунд, адже це додає родзинки до проєкту, і більше того є куди звернутись за якісною аналітикою та створенням чогось унікального, свого й неповторного.

— Вероніка Рогова, YouTube-кріейторка, Nikattica

2
3022