Як потроїти продаж подарункових сертифікатів за допомогою Instagram-фільтра: кейс Silpo та FFFACE.ME

FFFACE.ME розробили для Silpo Instagram-фільтр, в якому переосмислили цінність подарункових сертифікатів. Так завдяки влученню в інтереси аудиторії та ретельно продуманому плейсменту продаж сертифікатів збільшився втричі.

Бекграунд та ідея

Silpo, одна із найбільших українських мереж супермаркетів, випускає подарункові сертифікати. Але мережа зіткнулася з проблемою: клієнти не сприймали їх як самостійну цінність і не любили так, як решту продуктів Silpo. Нам потрібно було змінити це сприйняття та збільшити продаж сертифікатів.

Ми подумали: в чому ж насправді крутість сертифікатів? А крутість у тому, що сертифікат — це ті продукти Silpo, які ми так любимо: гаряча піца, свіжа капуста і редис, солодкі пончики і хрусткий багет.

AR-фільтр

Ми візуалізували цю ідею в Instagram-фільтрі, при запуску якого з'являється сертифікат і відбувається чаклунство: прямо у тебе на голові один за одним змінюються їстівні аксесуари — капелюшок з капусти, прикраса з багету, банти з редису.

Оскільки ми розуміли, що основна цільова аудиторія Silpo — це жінки, то створили його як б'юті-образ: продукти виступають як головні убори, сережки та інші прикраси, доповнені яскравим макіяжем.

Таким чином, ми транслюємо ідею, що сертифікат Silpo — це ціле гастрономічне свято.

Поширення

Важливим елементом успіху цього кейсу став посів. Фільтр демонстрували у всіх точках контакту і через всілякі офлайн та онлайн канали: в Інстаграмі, на відеодисплеях у торгових залах та у застосунку Silpo. Також зробили розсилку блогерам.

Щоб покупці залучалися активніше, за використання фільтра можна було виграти той самий подарунковий сертифікат.

Результат

  • 121 000 показів промо на всіх носіях
  • 10 000 сканувань QR-коду з фільтром
  • 1744 сторіз створено з використанням фільтру
  • 10$ CPM
  • 0,7$ CPA
  • 30 000+ сертифікатів продано за 4 тижні (що у 3 рази вище порівняно з тим же періодом минулого року)

Інсайти

  • Важливо ретельно вибрати розміщення промо та не забувати про офлайн канали. Ми розмістили фільтр саме там, де з ним буде стикатися аудиторія, мотивована в отриманні сертифіката: у точках продажу та у застосунку Silpo. Цей спосіб може працювати для різних галузей — від банків до б'юті-рітейлерів.
  • Точне влучення в інтереси аудиторії посилює ефект промо. Ми врахували, що більшість клієнтів Silpo — жінки, і впровадили у фільтри бьюті-образи, що мотивувало їх більш активно розповсюджувати сторіз.
2854