Як шляхом SMM підвищити впізнаваність молодого бренду: кейс «Агро Експерт»

У цьому кейсі ми показали, як завдяки правильній стратегії можна вдало просувати молодий агробізнес у популярних соціальних мережах Instagram і Facebook. У Fb нам вдалося підвищити охоплення публікацій на 110%, а в Ig — отримати більше підписників і показників залученості.

Клієнт: компанія «Агро Експерт» @agro__expert

Ніша: продаж товарів і послуги у сфері сільського господарства

Вік профілю: 1 рік

Ціль: збільшити впізнаваність

Послуги нашої компанії: просування в соцмережах

Результати: за 1 рік у Fb отримали приріст підписників на рівні 4802, а в Ig — 1214.

«Агро Експерт» є постачальником фірмових пестицидів, високопродуктивного посівного матеріалу від вітчизняних і закордонних селекціонерів. Ця компанія має великий асортимент мікродобрив, мінеральних комплексів та регуляторів росту для с/г рослин.

Також «Агро Експерт» — амбасадор кількох відомих в агроіндустрії брендів. Зокрема, компанія має статус ексклюзивного дистриб’ютора SilagePro, VITAZYME. Вона активно розвивається, її портфель із року в рік розширюється. Так, ще з 2019 р. «Агро Експерт» запропонувала клієнтам не тільки посівний матеріал і засоби захисту, а й ґрунтообробну техніку, комплекс систем для насіння й обладнання для протруювання. З 2020 року компанія співпрацює з Yara Digital, бере участь у спільному проєкті з розповсюдження цифрових інформаційних рішень.

Ще «Агро Експерт» вирішила розвивати свою присутність на просторах соцмереж. Попри те, що формат роботи компанії — B2B, засновники розуміють, що для залучення клієнтів варто користуватися різними каналами. І платформи типу Instagram і Facebook є перспективними джерелами трафіку. З цією задачею компанія і звернулася до нас.

Задачі та цілі клієнта

Головною стратегічною метою, яку поставили перед нами, було збільшення впізнаваності компанії. Це важливо для зростання продаж. До того ж просування «Агро Експерт» в Instagram і Facebook було важливим і з погляду розвитку. Останнім часом у цих мережах дуже зросла ділова активність.

А ще на користь бізнесу можна було використати й такий інструмент, як взаємодія з підписниками. Це дає змогу моніторити інтереси аудиторії. Додатковим завданням було підвищення переходів на ресурс, що в майбутньому могло б принести нашому клієнту більше заявок.

Особливості стратегії

Вивчивши цілі клієнта, ми вирішили працювати за кількома напрямками.

Акцент на візуальному оформленні

У цій роботі ми вирішили орієнтуватися на брендбук, бо саме через логотип і кольори відбувається «спілкування» бізнесу з аудиторією. У соцмережах вкрай важливо приділити увагу оформленню стрічки, вибрати відповідні шаблони для публікацій, Reels, Stories. З метою підвищення впізнаваності компанії ми також працювали над забезпеченням повторюваності такої інформації. Через це й треба було належно опрацювати візуал.

Дослідження основних конкурентів в Instagram

До того, як представники компанії звернулися до нас, їхній бренд не був представлений в Ig. Тому ми, перш ніж створити акаунт, вирішили проаналізувати конкурентів. На цьому етапі важливо було зрозуміти, завдяки яким інструментам вони взаємодіють з аудиторією.

Створення рубрикатора

Це один із ключових напрямків роботи в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм. Важливо налагодити регулярну публікацію матеріалів різного характеру. Допомогли в цьому рубрики. Вони також дали нам змогу дотримуватися певного балансу між різноманітними темами.

Тестування нових форматів контенту

Робота за цим напрямком була направлена на уникнення одноманітності. Ще ми розуміли потребу дізнатися більше про ЦА клієнта, виявити її інтереси. Досягти мети вдалося саме завдяки використанню різних форматів у створенні контенту.

Вибір технік зі збільшення залученості ЦА

Цей параметр є одним із показників ефективності роботи в соціальних мережах. Аби його підвищити, наша команда вирішила протестувати різноманітні техніки з залучення підписників.

Рішення для втілення стратегії

Етап 1: створення бізнес-акаунту в Ig

Звичайно, відразу ж були заплановані роботи з його оформлення. Ми промалювали хайлайтс, підібрали шрифт, його розмір, створили шаблони для публікацій із різних рубрик. Ще ми вписали ключі в шапку й ім’я акаунту, що полегшило пошук сторінки.

Етап 2: створення контенту для публікацій

Головною проблемою був підбір відповідного наповнення згідно з рубриками. Ми вирішили, що буде краще чергувати пости з Reels та сторіз. Створили шаблони. У контенті також перевіряли дієвість таких форматів, як відео, карусель із дописами, фото.

Сторіз ми публікували теж згідно з темами постів. Для оформлення також були вибрані корпоративні шрифти та кольори, що допомогло у створенні фірмового стилю, тим самим збільшивши впізнаваність.

Своєму клієнту ми також запропонували поекспериментувати з Reels. Відеоконтент привернув увагу підписників. Ще наша команда працювала з коментарями, питаннями та вела листування в директі.

Етап 3: робота над оформленням акаунту у Facebook

Профіль у цій мережі клієнт вів і до звернення до нашої компанії. Перед нами стояла задача оформити його, як і сторінку в Ig, в корпоративному стилі. Ми промалювали нову обкладинку, впровадили фірмовий шрифт. Також спеціалісти нашої команди прописали інформацію та біографію бренду.

У Фейсбуці для публікації постів ми застосували опцію кроспостингу з акаунту в Ig. Завдяки цьому вдалося досягти ідентичності візуального оформлення.

Коментує експерт:

«Робота над просуванням агрокомпанії на просторах популярних соціальних платформ дала можливість переконатися в тому, наскільки важливим для результату такий інструмент, як рубрикатор. Він не тільки зручний для перерозподілу рекламних ресурсів, а й допомагає відстежувати, який ефект на публіку чинять публікації.

Нашою командою також були проведені роботи над тим, щоб привести профілі клієнта в соцмережах до єдиного стилю. Цей підхід допоміг підвищити впізнаваність бренду.

Також ми в котрий раз переконалися, наскільки важливими є моніторинг акаунтів конкурентів й аналіз роботи профілів клієнта. Ми могли стежити за тим, на які публікації конкурентів публіка реагувала найбільш позитивно. Ця інформація дозволила нам вчасно коригувати свою роботу з просування профілів нашого клієнта».

Тетяна Папенчак, Head of SMM

Результати та підсумки

Публікація якісного контенту у профілі в Instagram дозволила нам досягти таких показників: 

За весь час нам вдалося підвищити кількість підписників в Ig більш ніж на 1200 осіб.

Запуск таргету наша команда здійснювала через профіль у соціальній мережі Facebook. Результати кампанії були такими:

Загалом основні показники нашої роботи в соцмережах Фейсбук та Інстаграм виглядають так:

SMM-просування компанії «Агро Експерт» продемонструвало високі результати. Ми досягли головної мети — зробили бренд більш впізнаваним і популярним.

332