Як стати клінікою № 1 за результатами пошуку Google — у кейсі SEO-розкрутки стоматології

Вебресурс: vatanov.com Тематика: здоров’я / стоматологічні послуги Проблема: низький онлайн-трафік, невідповідність сайту вимогам пошуковика. Ціль: збільшити записи на прийом через сайт, випередити конкурентів у своїй ніші за результатами пошуку. Маркетингові заходи: комплексне SEO-просування з налаштуванням вебсторінок відповідно до вимог Google Medic Update. Результат реалізації SEO-стратегії за 1,5 року: № 1 у списку видачі Google за ключовими словами у своєму регіоні. Дві з трьох цільових дій на сайті — від користувачів з пошуку. Органічний трафік збільшився у 4 рази.

Що таке Google Medic Update та чому медичні сайти розкрутити не так легко 

Інструменти, які успішно використовують SEO-фахівці для просування, наприклад, інтернет-магазинів іграшок чи лендингів для фотографів, зовсім не достатньо для досягнення високих результатів у випадку з більш серйозними категоріями сайтів. До таких відносять будь-які ресурси, що здатні вплинути на фінансове забезпечення користувачів або їхнє здоров’я. 


З 2018 року пошукова система Google більш прискіпливо ранжує медичні сайти та фінансові установи за новим алгоритмом, аби надати людям правдивий та корисний контент. Правила для сайтів з тематики Your Money or Your life й досі залишаються невідомими для багатьох власників бізнесу. А у тім, претендувати на перші місця у списку результатів гуглу можуть тільки ті, хто дізнався про Medic Update і адаптував свій вебресурс під це оновлення.

Які ж особливі умови для сайтів, що стосуються здоров’я, висунула компанія? Все просто — аби не пасти задніх і не потрапити під санкції, треба дотримуватися трьох критеріїв:

 1. Надавати контент, створений експертом.
 2. Мати хороший авторитет.
 3. Заслуговувати довіри.

Щоб почати просування в топ результатів пошуку, сайти медичних закладів, як стоматологія нашого клієнта, треба налаштувати відповідно до кожної складової.

Але як це зробити? Bonum пояснить на реальному прикладі, як удосконалити сайт клініки відповідно до апдейту Гугл.

Інформація про проект

Сайт клієнта представляє стоматологічну клініку Dr.VatanoV. Вона спеціалізується на відповідних послугах різної складності для дорослих та дітей.

Восени 2019 року власник звернувся до маркетингового агентства. Для розвитку бізнесу в інтернеті було закладено немалий бюджет, але створений сайт не відшкодовував витрат на нього. Після діагностики було з’ясовано, що його місячний трафік становив менш як 815 візитів. У місті з населенням близько 300 тис. осіб це дуже незначний показник.

Першочергове завдання Bonum полягало у тому, щоб визначити слабкі місця сайту. Після цього вже можна було його оптимізувати і просувати у пошуковій системі. 

Що допоміг з’ясувати SEO-аудит

Для ефективної стратегії важливо не просто уявляти майбутнє проекту, а й добре розуміти його теперішнє становище. На етапі підготовки наші фахівці почали з’ясовувати причини низької відвідуваності сайту.

SEO-аудит виявив, що пошуковик просто не показував сайт клієнта користувачам у відповідь на тематичні запити. Це сталося через те, що він не був адаптований до Google Medic Update.

На першій сторінці результатів пошуку сайт бачили лише 11 % потенційних клієнтів.

Цільова аудиторія гуглила стоматологічні послуги у місті, де розташована клініка, але не знаходили її. Тому люди зверталися до конкурентів, яким вдалося вибороти топові місця завдяки SEO та вчасній реакції на оновлення алгоритмів.

Ця інформація допомогла правильно побудувати стратегію й почати з роботи над складовими якості ресурсу згідно з апдейтом.

Як догодити новим алгоритмам 

Перед початком SEO-просування стоматології необхідно підтвердити експертність її контенту.

Для цього Bonum забезпечив:

1. Позначку компанії на Гугл Мапі завдяки її реєстрації в Google My Business.

Результат: пошуковик довіряє бізнесу в GMB й автоматично розподіляє його на кращі позиції, формується репутація клініки за системою рейтингу та відгуків. 

2. Партнерські відносини з сайтами-донорами з високими показниками якості та безпеки.

Результат: відмінна репутація таких донорів після розміщення зовнішніх посилань на них підвищила авторитетність стоматології.

3. Розміщення інформації на локальних інфопорталах.

Результат: пошукова система збільшила довіру до вебресурсу, додалися переходи користувачів з онлайн-довідників медичних закладів.

4. Рекомендації клієнту щодо підтвердження експертності контенту.

Результат: на сайті з’явилися окремі сторінки з інформацією про освіту та досвід лікарів з підтвердженнями їхньої кваліфікації у вигляді сканів документів, доповнилася інформація про стоматологію, створено відео про послуги медзакладу.

Google Medic Update дещо ускладнює створення контенту й, відповідно, просування вебсторінок. Тексти про хвороби ротової порожнини, їх лікування чи естетичні процедури мають писатися медпрацівниками. Проте це зовсім не їхня робота, часто на SEO-статті у них не вистачає вмінь та часу.

У Bonum знайшли компроміс: над контентом спочатку працювали досвідчені копірайтери, паралельно оптимізуючи його, після чого віддавали роботи на перевірку справжнім лікарям. Так вдалося досягти правдивості інформації на сайті, яку можна прочитати й одразу зрозуміти, а головне — просувати.

Коментар спеціаліста:

Розкрутити стоматологію Dr.VatanoV було неможливо без участі її медпрацівників. Усі деталі погоджувалися, не тільки тексти, а й семантичне ядро, метатеги та ін. Ми добре опрацювали семантику, розробили свіжу структуру сайту, завершили технічні роботи й навіть оновили дизайн. Все це важливо для результату SEO-розкручування. Перше місце стоматології за локальними високочастотними ключами у гуглі це доводить.

Іванов Іван, SEO-фахівець Bonum

Пошукова оптимізація сайту стоматології

Зробити клієнта лідером серед конкурентів у пошуковій видачі — це лише половина пройденого шляху до успіху. Тепер цільова аудиторія відвідує сайт, а треба ще довести її до стоматології у місті.

Зробити це у прямому сенсі не можливо, але наблизити до цього — ще й як! Для цього достатньо побудувати ресурс таким чином, щоб користувач міг замовити послугу, записатися на консультацію, залишити номер телефону у будь-який момент.

Для цього сайту клініки — окрім правдивості, авторитетності та довіри — потрібно подбати про зручність. Щоб відвідувачі ставали споживачами послуг, наше маркетингове агентство реалізувало такі SEO-заходи:

 • Оновлення дизайну;
 • Спрощення онлайн-форм для запису;
 • Розширення та оптимізація структури;
 • Виправлення технічних помилок;
 • Розміщення внутрішніх перелінкувань;
 • Генерація ефективних заголовків.

Ці пункти не лише грають на руку просуванню, а й полегшують процес використання сайту відвідувачам. Після впровадження усього переліку покращень, потенційним клієнтам Dr.Vatanov швидко доступна вся інформація, легко одразу вибрати лікаря й записатися до нього на прийом. Користувачам вже не потрібно набирати номер телефону стоматології — онлайн-запис займає всього 1 хвилину. 

Результат SEO-розкрутки стоматології

1. Стоматологічна клініка займає позицію у топ 3 пошукової видачі.

 • Топ 3 — 170 запитів;
 • Топ 10 — 230 запитів;
 • Топ 30 — 268 запитів. 

2. Видимість вебресурсу становить 73 %.

До початку роботи над проектом Dr.Vatanov сайт медзакладу за ключовими словами мав видимість всього 11 %.

3. Відвідуваність сайту зросла на 400 %.

Чим більша видимість — тим більше органічний трафік. Саме тому з пошукової системи трафіку стало більше в 4 рази: з 813 відвідувань на місяць до 3 256.

Підсумки локального просування стоматології

Хороший сайт медичного закладу розкрутити у пошуковій системі неможливо без участі його керівників і медпрацівників, так само як і без досвідчених вебоптимізаторів, що стежать за змінами в алгоритмах провідних пошукових систем.

У випадку з vatanov.com завдання полягало у тому, аби вивести його з-під фільтрів медичного апдейту 2018 року, зробити зручним і функціональним, аби потім спокійно просувати у пошуковику.

Результат правильно побудованої стратегії комплексної оптимізації та плідної співпраці: з 01.06.21 по 01.07.21 понад 70 % записів на прийом через вебресурс Dr.VatanoV відбувалися лише завдяки впровадженню SEO-заходів. 

Сайт клієнта з медичної ніші, який не адаптований під Google Medic Update, — це завжди складніше просування, ніж зазвичай. Поки не зробиш сайт таким, як вимагають правила, розкручувати його недоцільно.

Досвід команди Bonum у SEO-оптимізації та залученість самого замовника надали можливість вже за півтора року здобути його клініці топове місце серед конкурентів у гуглі.

3722