«Zемля: неймовірна Україна»: брендинг та креативна концепція виставки-досвіду у пересувних контейнерах

З 18 по 24 листопада 2021 року на території київського ВДНГ проходила виставка-досвід «Zемля: неймовірна Україна». Над концепцією та втіленням культурного проєкту, присвяченого 30-річчю Незалежності України, працювала агенція Postmen.

Святкування ювілеїв, як-от тридцятиліття Незалежності, — це не лише про зовнішню ефектність. Починая роботу над виставковим проєктом для Міністерства культури і Держмистецтв, ми постали перед питанням "Що ж робить Україною неймовірною?". Наша відповідь - земля. Тож ми розуміли, що виставка мала бути як ефектною, так і глибокою - такою, що емоційно та яскраво оповідає про складне. 

Ідея «Zемля: неймовірна Україна» - дати можливість кожному персонально сформувати ставлення до нашої землі через пережитий безпосередньо на експозиції досвід. Переосмислити сенси та образи землі, їхнє значення в житті українців. 

На її втілення працювала архітектура експозиції, яка складалася з пересувних різнобарвних контейнерів. У них ми розмістили п’ять тематичних блоків, які пробуджують сприйняття та розуміння землі на рівні всіх органів чуття: «Бачити», «Чути», «Смакувати», «Вдихати» й «Відчувати». За нашим задумом, саме таке рішення робить культурний проєкт - виставкою-досвідом та формує його потенціал.

Чи не вперше ми створили культурний продукт, який може бути перенесений в інші міста. Я мрію, щоби цей проєкт вже весною побачив Львів, Дніпро, а далі й Париж, Нью-Йорк і Токіо. Мені видається, що саме так має будуватися українська культурна політика та державні інвестиції в цій сфері. За державні кошти має творитись продукт, який здатен масштабуватися й формувати наш культурний експортний потенціал.

керівник проєкту, СЕО агенції Postmen Ярослав Ведмідь

У блоці "Бачити" ми розмістили старовинні карти з першими згадками України - так відвідувачі дізнавалися про межі нашої землі в історичній перспективі. "Відчувати" - тематичний контейнер із знаряддям та інструментами різних регіонів та епох, з якими можна було безпечно взаємодіяти. "Смакувати" - блок, присвячений плодам української землі, зображеним на картинах великих українських митців. Тут так само проходили майстер-класи з шовкодруку: гості могли взяти з собою бавовняний одяг або ж екосумку, щоб оновити їхній дизайн. Над блоком "Вдихати" працював провідний украиїнський парфюмер Богдан Зубченко. Він створив запахи землі: чорнозему, жита й хлібу, озер, українського саду, каміння та степу, лісу. У тематичному блоку "Чути" можна було помедитувати, споглядаючи відеоінсталяції води з різних природних джерел та місцевостей України. Загалом над проєктом працювало 8 експертів.

В межах роботи над інсталяціями відбулася геологічна експедиція у 17-ти областях України, аби відібрати зразки найпоширеніших типів ґрунтів. 


Для лекторію «Просвіта-лаунж» куратор виставки Євгеній Стасіневич записав подкаст з аудіодіалогами з експертами проєкту, присвячені землі у політико-економічному, культурному та соціальному контекстах. Його можно було завантажити за QR-кодом. 

Квитки можна було отримати не на початку, а наприкінці виставки. Для цього ми пропонували пройти гру, де потрібно було відповісти на питання за змістом експозиції.  Найуважніші та вдумливі відвідувачі вигравали квиток з впринтованим в нього насінням волошки, редису, базилику, гірчиці чи капусти. Його можна було проростити безпосередньо на виставці або дома. 

За тиждень виставку-досвід “Zемля: неймовірна Україна”:

  • відвідало близько 10 000 українців;

  • було проведено 13 екскурсій;
  • 500 виграних квитків з насінням проросли.

Виставка продовжує своє життя онлайн. Матеріали експозиції: відео з давніми та сучасними картами української землі в історичній перспективі, випуски подкасту з експертами, а також медитацію із звуками природи ми завантажили на сайті проєкту - https://zemliaua.org/.


Майже півроку над проєктом працювала велика команда, для якої земля стала основою життя на цей час. Ми прагнемо другого видання - second edition - проєкту “Zемля: неймовірна Україна”, який хочемо відправити в тур Україною вже весною. З цією метою оголошуємо пошук партнерів, серед яких бачили би ключові українські і міжнародні бренди: Епіцентр, Rozetka.ua, Нова Пошта, OKKO, WOG, Megogo, Intertop, Сільпо, Leroy Merlin, Kernel, Астарта, МХП, Mastercard, Visa, а також банки, фарма-компанії, агро-компанії та IT-кластер.

менеджерка проєкту Настя Іщенко


2404
Community
Videos
About us