Try subsription

Типи UX-досліджень

July 13, 6:14 PM
·
1762
·
8

Якісний інтерфейс часто справляє враження чогось магічного: він є простим, в ньому немає нічого зайвого, а кожен елемент якимось дивним чином розташований на відповідному місці, він інтуїтивно зрозумілий. Але до створення таких інтерфейсів авторів веде не інтуїція. Як правило, якісний інтерфейс стає результатом того, що його творці докладають значних зусиль до проведення найрізноманітніших досліджень. Причому на всіх стадіях роботи: і на етапі аналізу, і під час розробки та створення дизайну, і навіть коли продукт вже запущений і ним активно користуються.

Сам термін UX-дослідження є дещо узагальненим. Насправді немає одного способу проведення користувацького дослідження. Є сукупність різних методів, покликаних дати розуміння усіх аспектів проєктування та покращення досвіду взаємодії із застосунком.

У цьому матеріалі ми поговоримо про те, які ж існують типи досліджень. Але перед цим маємо згадати людей, які доклали значних зусиль, щоб розробити методологію досліджень досвіду використання.

Теорія UX-досліджень

Значна частина ідей та методів, що стосуються досліджень досвіду використання, пов'язані з іменами двох інженерів — Дона Нормана та Якоба Нільсена.

Дон Норман (повне ім’я Дональд Артур Норман) — американський інженер, дослідник, професор та автор книг про дизайн та концепцію створення зручних продуктів, директор Лабораторії дизайну в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.

This article not available in free version

To access it, select the comfortable option:
Access to course «UX/UI. Design and design of interfaces»
CASES + Creative Practice
550 ₴/month

Creative Practice

Ukraine
Followed by
400
  • Сергей Анистратенко
  • Антон Супрун
  • Артём Морозов
  • Владислав Горбунов
  • Liliya Dubnyuk
  • Анатолий Попель
  • +394
Подкаст Креативна Практика про креативні практики
Подкаст про дизайн, рекламу, креативні індустрії та ІТ
Слухайте, де вам зручніше:
Реклама на Креативній Практиці
Readers online

Cart

Your cart is empty

This window will show ready to checkout items.

If the item you need does not appear, please try to add it to the cart one more time.

Home