3️⃣ інноваційні рішення для модульного житла від переможців міжнародного проєкту EDU 3.0

Завершився міжнародний проєкт European Design Upgrade 3.0, спрямований на пошук і реалізацію ефективних рішень у сфері модульного житла для людей, які втратили свої домівки.

Основна увага проєкту була зосереджена на розробці доступного, адаптивного та гнучкого житла для українців, які були змушені залишити свої оселі через ракетні атаки та вимушене переселення з прифронтових і окупованих територій.

Протягом 7 місяців понад 50 учасників та 6 експертів у галузі дизайну, архітектури та бізнесу з різних країн спільно шукали інноваційні рішення в модульному будівництві та працювали над концепціями, які відповідали б нагальним викликам сьогодення. Переможці отримали менторську та фінансову підтримку в розмірі 5 тис. € від європейських партнерів та організаторів проєкту для подальшої реалізації своїх проєктів після завершення EDU 3.0.

🥇 Перше місце посіла українська команда MODHome Creators з проєктом інноваційної мобільної фортеці "під ключ" з підземним укриттям. Цей проєкт дозволяє швидко доставляти, збирати та розбирати модулі, що робить його ідеальним для тимчасового або постійного проживання у складних та екстремальних умовах.

🥈 Срібло отримала команда Creators of Modular Housing for Ukraine з України. Вони запропонували гнучкий варіант модульного житла, орієнтованого на сім'ї, які доглядають за людьми з інвалідністю. У проєкті команда вийшла за межі традиційних концепцій модульного будівництва та запропонувала інтегрувати в сучасні проєкти будинків пандуси, доступні пристрої “розумного дому” з голосовим управлінням регулювання освітлення та температури, а також системи безпеки.

🥉 Третє місце отримала фінська команда VacuumWood.tec. Їхнє рішення ґрунтується на інтеграції будівельного вакуумного модуля, що забезпечує тривалий термін служби будівель — понад сто років. Використання вакууму в конструкції модульної будівлі перешкоджає процесам розкладання та корозії, що дозволяє суттєво знизити витрати на опалення, охолодження та утримання будинку, водночас забезпечуючи високий рівень енергоефективності.

Під час фінального форуму проєкту в Талліні, команди-переможці представили свої концепції, над якими працювали протягом проєкту разом з експертами. На заході також була присутня заступниця мера Таллінна з питань містобудування Мадле Ліппус, яка відзначила важливість ініціатив у модульному будівництві для Європи: “Я вдячна за цей проєкт, адже модульне будівництво важливе не лише для України, але й для Європи також, зокрема Естонії. Ми дійсно хочемо просувати цю ідею для вирішення нагальних проблем та криз із доступністю та вартістю житла”.

За її словами, модульні будівлі можуть стати позитивним рішенням для розв'язання житлових проблем, надаючи можливість краще впоратися з кризами в цій сфері.

"Ми щасливі співпрацювати з талановитою молоддю, яка створює інноваційні проєкти, здатні змінити сферу будівництва та усталені підходи. Запропоновані учасниками проєкту рішення мають значний потенціал для того, щоб допомогти тим, хто потребує доступне, гнучке та швидке житло. Ми плануємо й надалі підтримувати переможців проєкту, щоб їхні проєкти та напрацювання стали реальністю”, — зазначають організатори проєкту.

Проєкт EDU 3.0 реалізований у партнерстві з фондом K.Fund, GoLOCAL, Ultrahack, Brand Manual та Urban Mill, за підтримки Європейського Союзу в рамках програми Creative Europe. 

328
Community
Videos
About Us