Приручити ChatGPT, уникати банальності та розвиватися. Про що говорили на IT Meets: Product про діджитал-дизайн

25 травня у Львові відбулася друга конференція IT Meets, яку організовує Львівський ІТ Кластер. Цього разу подію присвятили темі Product, а саме діджитал-дизайну в тех-продуктах. Подія об’єднала понад сотню дизайнерів різних напрямків, артдиректорів, бренд-менеджерів, продуктових менеджерів та всіх, хто цікавиться дизайном та технологіями.

Головними спікерами IT Meets: Product були Анна Гребнєва, Chief Product Officer у ЛУН та Володимир Смирнов, дизайн-директор та партнер в Spiilka design büro. Разом з ними ділилися досвідом експерти із сервісних та продуктових компаній. Як Штучний інтелект змінює роботу дизайнера? Як бренду в пошуках української ідентичності уникнути "шароварщини"? Без яких навичок діджитал-дизайнер не вийде на новий професійний рівень? Про це говорили експерти IT Meets: Product – Дизайн/Майбутнє. Користувачі. Компетенції. Бізнес.

Володимир Смирнов: «Ми почали шукати свою ідентичність, як захисну реакцію на дії ворога, який намагається нас її позбавити»

Дизайн-директор та партнер в Spiilka design büro і арт-директор Megogo каже, що як би прикро це не було визнавати: повномасштабне вторгнення зробило українців цікавими самим собі. Одні бренди, звісно, почали цей шлях в 2014. Але більшість саме після 24 лютого 2022 року.

Володимир Смирнов

«Жовто-блакитні кольори в брендингу стали символом солідарності та підтримки. Щоб це було доречно, відштовхуватись треба не від зовнішніх атрибутів, як-то вишиванка чи косівська кераміка. А від сенсу, який дизайн має нести світу. Такий підхід зробить дизайн слушним та довготривалим. Безпечною зоною для продуктового дизайну можу виділити роботу зі шрифтами. В цьому випадку можна проявити оригінальність, історичну тяглість і не паразитувати на національній тематиці», — каже Володимир Смирнов.

Він також запропонував ознаки, які роблять український дизайн унікальним та відмінним:

  • Брама Європи
  • Естетична недовершеність
  • Відсутність тяглості
  • Варіативність
  • Гумор
  • Воля

Олександр Валюс: «Вимоги до навичок дизайнера постійно зростають. Інструменти змінюються кожні 5 років»

Керівник департаменту Product Design в агенції Qubstudio переконаний, що без вдосконалення роботи з дослідженнями, фасилітацією, візуалізацією, новими інструментами в дизайнера нема професійного майбутнього. Крім того, Олександр Валюс виділив навички, які допоможуть бути готовим до трендів, які входять на ринок:

  • Постійний ріст. Щоб рости треба робити не тільки те, що вас не просять, а й те, що ви хочете. Те, куди вас не пускають.
  • Бізнес-емпатія. Важлива навичка при роботі з клієнтами. Вона дозволяє дизайнеру не "воювати" з бізнесом, а знайти золоту середину. Дивіться на продукт не тільки зі сторони дизайну, а й зі сторони бізнесу та можливостей, які продукт відкриває. Не бійтеся змістити дизайн з центру процесу.
  • Допитливість. Не фокусуйтеся тільки на дизайні. Розширюйте кругозір за межі робочого екрану, кількох додатків в телефоні чи звичних сайтів. Наприклад, грайтеся новими іграшки. Багато сучасних технологій виросли саме з іграшок.
  • Зміна парадигми та мислення. Не уникайте труднощів тільки тому, що не знаєте як щось зробити. Приймайте виклики та змінюйте своє ставлення до них.

Діджитал-дизайн vs Штучний інтелект: до чого готуватись

«Очевидно хвиля хайпу вже проходить, — каже Макс Меркулов з Projector Institute. — Стає зрозуміло, що ШІ не може виконувати більш комплексну роботу. Я вважаю, Штучний інтелект може забрати на себе більш рутинну частину завдань. Але не повністю замінити дизайнера».

В цьому контексті досвідом залучення AI-інструментів під час роботи над дослідженнями поділилась Марія Мірошина Head of UX and Product Design Practice в N-iX. Її команда використовує ChatGPT для освіти, користувацьких та конвершин-тестів, визначення больових точок користувача: «Просіть ChatGPT допомогти вам розібратися чи пояснити щось. Наприклад, попросіть пояснити чому падає конверсія, розробити сценарій для тестування. Крім того, ChatGPT вміє аналізувати алгоритми, які вже існують. Приміром, спитайте в чому чотири основні проблеми Uber і чат вам видасть відповідь, яку ви можете адаптувати вже до свого продукту», — зазначає Марія Мірошина.

Експертка додає, що з ШІ-інструментів треба робити союзників. Але при обробці важливих, чутливих даних перевага завжди буде у людини.

IT Meets — це серія одноденних професійних заходів, які збирають практиків з різних напрямів ІТ‑індустрії для якісного обміну знаннями та продуктивного нетворкінгу. Ми прагнемо створити потужну спільноту однодумців, які допомагатимуть одне одному ставати кращими та підвищуватимуть свою професійну експертизу.

187
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас