Розклад подій та воркшопів від ArtHuss на KyivBookFest

У Києві 8-10 вересня 2023 вересня вперше відбудеться книжковий фестиваль KyivBookFest, створений за ініціативи видавців. На відвідувачів чекає виставка-продаж: 2000 квадратних метрів, присвячених стендам видавців із бестселерами та книжковими новинками.

У рамках фестивалю видавництво ArtHuss організовує серію подій ArtHussConnect, покликаних зібрати як професіоналів, так і початківців, які шукають себе або роблять перші кроки в професіях творчої сфери. Директор видавництва ArtHuss та друкарні huss Костянтин Кожемяка став куратором блоку подій «Візуальні практики» під час фестивалю.

Події відбуватимуться весь день 9 вересня, тож заплануйте відвідини»! На вас чекають дискусії про український дизайн, майстер-класи з малювання та анімації від практикуючих фахівців, обговорення книжкових новинок з авторами…

Програма подій ArtHussConnect (9 вересня):

12:00 - 13:00

Обговорення "Соціальна відповідальність: що роблять дизайнери і художники для Перемоги?"

Дискусія серед дизайнерів про те, що перемога України – це індивідуальна відповідальність кожного і водночас колективна всіх нас. Що саме можуть зробити майстри візуальних мистецтв, аби сприяти підтримці населення чи армії. Під час обговорення експерти з різних сфер обговорять деякі різновекторні кейси, що реалізовуються представниками візуальних практик під час повномасштабного вторгнення рф.

Спікери:

  • Ярослав Белінський — президент Асоціації Design4Ukraine, експерт з візуальних комунікацій та брендингу. Займається дослідженням візуальної культури та впливом дизайну на розвиток культури, економіку та креативні індустрії. Сповідує екосистемний та цілісний підхід у дизайні
  • Катя Тейлор — кураторка, артменеджерка, засновниця інституції культурного розвитку Port of Culture.
  • Сергій Мирний - письменник, еколог, співзасновник Музею-галереї екологічного плакату "4-й БЛОК"
  • Наталя Удріс-Бородавко – завідувачка кафедри графічного дизайну КНУКіМ, кандидат соціологічних наук, дизайнерка.

Вхід вільний. Більше про подію: https://fb.me/e/2YqN2GmJy


13:00 - 14:00

Публічна розмова «Відкриваємо Сховане мистецтво»

Дискусія та презентація книги Діани Клочко, у якій вона пише про десятки творів, що роками взагалі не експонувались, а також такі, що вперше в цій книзі отримали експертний коментар. Крім того, авторка розмірковує над проблемою фіксації експозицій та збереженням приватних фотоархівів. Під час розмови відвідувачі зможуть поспілкуватися з авторкою про видання книги і про метафору, винесену в назву, проблеми музеїв і приватних колекцій, роль фотографування та фіксації об'єктів.

Спікери:

  • Діана Клочко — авторка книги, мистецтвознавиця, лекторка, авторка численних статей про українське мистецтво.
  • Костянтин Кожемяка — засновник та керівник видавництва ArtHuss.
  • Петро Бевза — один із героїв книги, сучасний український художник, Член Національної спілки художників України.
  • Михайло Палінчак — український фотожурналіст, документальний фотограф, член Національної спілки фотохудожників України.
  • Катерина Лебедєва - письменниця, засновниця електронної Бібліотеки українського мистецтва uartlib.org

Після розмови відбудеться автограф-сесія авторки і героїв книжки. Вхід вільний. Більше про подію: https://fb.me/e/1pCUVEIbc

14:00 - 15:30

Лекція-воркшоп «Gesture drawing in Spiderverse». Проведе Наталія Гайда

Воркшоп складається із 2 частин:

Теорія. Ілюстраторка Наталка Гайда покаже методи швидкісного малюнку для аніматорів та сторібордистів, пояснить, навіщо він потрібен і як практикувати. Також ви побачите приклади робіт відомих сторібордистів та аніматорів.

Практика. Косплеєри в костюмах Гвен та Людини Павука позуватимуть за мотивами мультфільму, а учасники воркшопу зможуть малювати з натури та розвинути навички швидких замальовок.

Реєстрація на подію: https://forms.gle/cpFPQxkVyP65y4zy7

Більше про подію: https://fb.me/e/zzN02QAz

15:30 - 16:30

Обговорення "Як робити дизайн українським. З досвіду графічних дизайнерів та культурних діячів"

Кожне нове покоління українських дизайнерів та аналітиків привносить своє бачення і досвід, додає нових ракурсів у громадську дискусію на цю тему. Під час цього обговорення дизайнери з’ясують, яким є український графічний дизайн сьогодні, яким він має бути і яким він міг би бути.

Спікери:

  • Богдан Гдаль, Шрифтовий і графічний дизайнер, співавтор проєкту про народне мистецтво "Рукотвори".
  • Наталія Лінська, артдиректорка креативної агенції Leo Burnett Ukraine.
  • Богдан-Олег Горобчук, соціолог культури, поет, співавтор каналу «Культуртригер».

Вхід вільний. Більше про подію: https://fb.me/e/1d5UdJUql

16:30 - 17:30

Шлях стати ближче: локалізація візуального контенту в проєктах Видавництва ArtHuss

Під час роботи над книгами потрібно адаптовувати текст чи зображення для потреб локального читача. На фоні тотальної глобалізації регіональний контекст дедалі частіше стає комунікативною концепцією. Завдяки їй бренди встановлюють справжній зв’язок з місцевими клієнтами, а одну з головних ролей в цьому відіграє дизайн. В цій зустрічі ми познайомимося з кейсами локалізації і дізнаємося, яким чином знаходить шляхи комунікативної близькості зі своєю аудиторією видавництво ArtHuss.

Спікери:

  • Костянтин Кожемяка, CEO Видавництва ArtHuss
  • Марія Кукурудза, літературна редакторка Видавництва ArtHuss
  • Марія Бабюк, менеджерка відділу продажів Видавництва ArtHuss

Вхід вільний. Більше про подію: https://fb.me/e/3Mohynzff

17:30 - 19:00

Воркшоп «Швидкий малюнок»

Воркшоп проведе Олег Маламуж – декан факультету Візуальних мистецтв онлайн інституту Проджектор, Режисер "Мавка. Лісова пісня", та "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила".

За 1,5 години відвідувачі прослухають майстер-клас, теоретичну частину і звісно ж, зможуть попрактикуватися. Для відвідин воркшопу не обов'язково вміти професійно малювати, адже швидкий малюнок – це не завжди про чітку анатомію, а про вміння вхопити сутність об'єктів

Реєстрація на подію: https://forms.gle/PmiAtbsARfbpapvQ6

Більше про подію: https://fb.me/e/4Gr6FYfVG

19:00 - 20:00

Design-Toloka від ArtHuss

Design-Toloka – це формат заходу, що складається з показу презентацій та їх коментування спікером (або спікерами). Кожна презентація містить 16 слайдів, кожен слайд демонструється 30 секунд, після чого автоматично змінюється на наступний. Таким чином тривалість доповіді обмежується 8 хвилинами.

Цією презентацією ви можете представити власні ідеї розвитку дизайну всіх видів (візуальні комунікації, предметний дизайн, дизайн інтер’єру та ландшафту, фешн), концептуальну аналітику реалізованих кейсів, власний стартап оригінального проєкту, результати дослідження певної теми з історії чи сучасності дизайну – будь-що про дизайн (і мистецтво?). З надісланих робіт буде відібрано 7 спікерів для участі в івенті 9 вересня.

Вхід вільний. Більше про подію та умови участі: https://fb.me/e/yOCJx3uB

Чекаємо вас на подіях 9 вересня! Адреса проведення KyivBookFest: проспект Степана Бандери 23, ТЦ "Gorodok Gallery", Pochayna Event Hall.

Розіграш подарунків серед відвідувачів фестивалю

Також під час фестивалю 9 вересня у блоці візуальних практик, де відбудуться заплановані події Видавництва ArtHuss (Б1. Стратегічна сцена), ви зможете знайти ростові фігури з книгою “Створення персонажів для індустрії розваг та з Людиною-Павуком, присвячену виходу арт-буку про нього. Ми вирішили влаштувати розіграш подарунків серед відвідувачів фестивалю.

Даруємо 3 книги про створення персонажів та 3 альбоми про мультфільм Людина Павук за фото з відповідною ростовою фігурою. Обирайте, яку книгу хочете або викладіть фото з обома та отримайте шанс виграти по примірнику кожної з книг.

Умови прості:

1. Сфотографуйтеся з ростовою фігурою у блоці візуальних практик (Б1. Стратегічна сцена).

2. Поділіться цим фото з фестивалю у будь-якій соцмережі з тегом #arthussconnect, позначте видавництво ArtHuss на світлині, щоб ми швидше вас знайшли.

За кілька днів після завершення фестивалю, 12 вересня рандомно оберемо 6 переможців серед усіх, хто виконав умови.

Нехай щастить і до зустрічі на KyivBookFest!

Як потрапити на книжкову виставку-продаж?

Щоб відвідати книжкову виставку вам потрібно просто прийти на локацію в дні роботи фестивалю. Жодних квитків та платних входів, оскільки вхід на книжкову виставку абсолютно вільний.

Як я можу потрапити на галузевий форум?

Для того, щоб відвідати події галузевого форуму, необхідно попередньо внести благодійний внесок, розмір якого залежить від кількості днів перебування на події. Для отримання запрошення натисніть тут: https://kbf.org.ua/catalog/invitations

До зустрічі!

Протягом фестивалю на стенді та сайті Видавництва ArtHuss діють ярмаркові ціни!

369