See, Hear, Feel Ukraine у Ліверпулі: більше 37 000 відвідувачів, відомі гості, та українські квіти та калина, які подолали майже 3000 км

З 5 по 13 травня, в межах Eurofestival у Ліверпулі, була представлена інтерактивна зона See, Feel, Hear Ukraine, створена благодійною ініціативою Music Saves UA та UAME.

See, Feel, Hear Ukraine розповідає про сучасну українську сцену, а також як вона змінилась після повномасштабного вторгнення. Зона містила наступні стенди та відео: 

  • music saves ua: про діяльність ініціативи та її результати з початку повномасштабного вторгнення; 
  • made in ukraine: відомі рекламні кампанії та музичні відео всесвітньо відомих артистів, які були зняті в Україні;
  • world stage: українці, які відомі на весь світ;
  • four notes that united the world: історія пісні Щедрик;
  • hear ukrainian: стенд, зроблений у партнерстві з проєктом «Слухай», де кожен охочий міг послухати українських поетів українською мовою;
  • culture of brave: як змінилась українська музична індустрія після 24-го лютого;
  • see Ukraine: краєвиди Україні, а також зруйновані будинки культури після повномасштабного вторгнення. Стенд доповнений VR-окулярами, які надали United24;
  • color for ukraine: кожен охочий міг написати своє повідомлення на стенді, або ж розмалювати візерунки, які створила команда.
  • Ukrainian memes: стенд створений у партнерстві з Memagram і розповідає про українські меми, серед яких найвідоміший "русский военный корабль, иди…", Бориса Джонсонюка, жіночку, яка збила дрон банкою помідорів і т.д. 

Також між стендами був розміщений великий екран, на якому показували фільм «Спалах» від медіа «Слух» про українську культуру (з англійськими субтитрами), а також кліпи українських артистів.

Центром інсталяції стала калина, яку виготовили спеціально для цього проєкту з використанням справжніх гілок, та яка була оточена живими квітами, привезеними з України. Всього було використано 83 вазони, 23 ящики моху, понад 10 рослин серед яких барвінок, папоротник, кущі смородини. Біля калини також можна було прочитати історію пісні «Ой у лузі червона калина», а також послухати компіляцію різних версій та послухати, як вона змінювалась крізь роки.

За час роботи виставки її відвідало понад 37 000 людей з різних куточків світу, а також багато українців, які приїхали на Євробачення, або ж втекли від війни до Великобританії. Серед гостей локації були: Юлія Саніна, Jamala, гурт Антитіла, Тимур Мірошніченко, Євген Клопотенко, Ірина Горова, Міністр Культури України Олександр Ткаченко, посол України в Великій Британії Вадим Пристайко, Парламентський міністр спорту, туризму, спадщини та громадянського суспільства Великої Британії Стюарт Ендрю.

Над створенням проєкту працювало близько 30 українців.

«Це один з наймасштабніших проєктів, які ми робили. Так вийшло, що ми отримали остаточне затвердження по локації за два тижні до старту Eurofestival, і нам треба було дуже швидко змінити форму проєкту, аби підходити по метражу. Так з'явилась ідея помістити інсталяцію у купол. Потім у команди було менш як тиждень, аби встигнути підготувати стенди, рослини, і все інше, аби погрузити у фуру та відправити з Києва до Ліверпулю. Важко, але воно того варте. Ми зустріли неймовірну кількість людей, які питали про війну, дітей, які розповідали нам все, що вони знають про Україну і старанно вимальовували жовто-блакитне серце на одному зі стендів. Найважче, напевно, було спілкуватись з українцями, бо в якийсь момент хтось починав плакати. Для них важливо було почути українську та навіть просто доторкнутись до моху, який привезли з київської області», — коментують у Music Saves UA.

Джерело: пресреліз

132
CASES
Ukraine, Kyiv