Tik-Tok 24 Каналу перетнув відмітку у 400 тисяч підписників
Згідно з щорічним дослідженням USAID-Internews, українці все частіше використовують Тік-Ток для споживання новин. Підтвердженням цього є акаунт 24 Каналу, кількість підписників якого зросла до 400 тисяч. Як зазначають у пресслужбі каналу, це рекорд серед інформаційних медіа в Україні.
Навіщо українським медіа Тік-Ток
У випадку 24 Каналу ціль Тік-Току – розширення аудиторії. Новинний контент подається у простій та доступній формі. Тож його добре сприймає молода аудиторія.
“Хоча, здавалося б, молоде покоління не дуже цікавиться новинами, Тік-Ток 24 Каналу показує, що це далеко не так. В нас молода команда, тому ми розуміємо “болі” аудиторії й знаємо, який контент створювати”, – розповідає контент-менеджерка 24 Каналу Марія Берук.
Ролики 24 Каналу становлять значну частку від усього україномовного новинного контенту у Тік-Ток та часто протистоять дезінформації та пропаганді. Серед гарячих новин – мобілізація, нові законопроєкти, прогнози щодо відключення світла узимку. Тобто все те, що викликає суспільний резонанс. Втім, платформа досі має низку обмежень.
Інколи тригером є абсурдні слова, як-от крінж, кров, вибухи. В деяких випадках доводиться заміняти слово "Росія" на "сасєді", – додає керівник відділу соцмедіа Яромир Вдович.
Попри те, що відео стали більш інформативними, команда враховує низку факторів, завдяки яким відео залишаються лайтовими та динамічними. Над кожним роликом працюють сценаристи, ведучі на монтажери. А контент розробляється відповідно до вимог платформи й ніколи не заливається за залишковим принципом.
Це ніколи не може бути чимось другорядним. Наприклад, підхід “щось виріжемо з ютубу і додамо субтитри” точно не спрацює в довготривалій перспективі. Важлива оригінальність і урахування вимог TikTok. Якщо на це немає ресурсів, то тут питання, чи варто ним взагалі займатися, – стверджує Яромир.
Та все ж команда 24 Каналу радить й іншим редакціям придивитися до Тік-Току. Адже сьогодні це одна з найпрогресивніших платформ, яку варто насичувати якісним та надійним україномовним контентом.
Для редакції – це ще й можливість покреативити. А для читачів – це простота. Буквально за хвилину людина може дізнатися всю важливу інформацію, – підсумовує Марія.
Боротьба з фейками
Водночас серед недоліків платформи – поширення недостовірної інформації та наявність фейкових акаунтів.
“Чим успішніший проєкт, тим більше фейків. Тож ми проводимо моніторинги, кидаємо скарги та намагаємося швидко забанити сторінки, що подають неправдиву інформацію. Нам вже вдалося знести приблизно 70% акаунтів, які поширювали новини під брендом 24 Каналу, але, на жаль, досі є фейкові сторінки. Тому ми просимо читачів і глядачів звертати увагу на верифікацію”, – підкреслює Яромир.
Він також радить:
- відсіювати контент, створений за допомогою штучного інтелекту. Особливо, якщо це начитка голосом ведучих каналу на неверифікованих акаунтах. На такі відео потрібно скаржитися й натискати “не цікаво”. Ця проста дія вбереже від повторних взаємодій з фейковими каналами;
- перевіряти інформацію, яка здається підозрілою. Не варто довіряти одному ресурсу, адже в Тік-Тоці присутні псевдоблогери, які сильно перекручують факти та маніпулюють настроями українців. Тому варто перевіряти почуте, а не просто вірити на слово, лайкати відео та гортати стрічку далі;
- не реагувати на підозрілий контент чи пропаганду. Кожен лайк, репост та навіть коментар з обуренням просуває шкідливий контент. Тому варто уникати інтеракцій з фейками. Натомість на них слід скаржитися, обравши причину “шахрайство” тощо. Це вбереже і вас, і інших юзерів від схожих відео в рекомендаціях.